dział: kochanek / kochanka

Nietypowe stosunki międzynarodowe

Jolante G.
dodano: 2015.02.16
„Chcę widzieć twoje oczy“- szepce mój kochanek. Leżymy nadzy, spleceni w intymnym uścisku na moim łóżku, obdarzając się nawzajem czułością. Jego szerokie usta na moich piersiach. Udach. Łechtaczce. Powtarza moje imię, nie umie go prawidłowo wymówić.

Z podnieceniem pomieszanym ze zdziwieniem i radością patrzę na twarz mojego kochanka. Na mocne, czarne włosy z niebieskim odcieniem. Na mały, płaski nos. Na skórę barwy ciemnej miedzi, zroszoną kropelkami potu. Na szczupłe, niebywale silne ręce, trzymające moje uda. Na fioletowy język. Na skośne, ciemnobrązowe oczy, które zawsze kojarzą mi się z migdałami.

Mój kochanek pochodzi z Tajwanu.


Ten drobny fakt czyni pytanie - dlaczego ze sobą spaliśmy - znacznie bardziej skomplikowanym. Wyłania się też z niego następne pytanie: czy kobiety sypiające z przedstawicielami innych „ras“ mają inne motywy dla seksu z „egzotycznym“ partnerem, niż gdy decydują się na noc z Europejczykiem?


Mogę rozpatrywać tę kwestię od strony historycznych dyskursów. Uprawianie seksu było przez wieki aktem „podejrzanym“, obwarowanym przeróżnymi kulturowymi normami. Do czasów Oświecenia podstawową normą było podyktowane zazwyczaj pobudkami materialnymi małżeństwo. Seks z kimś poniżej swojej warstwy społecznej był seksem z „obcym“.


Czasy Oświecenia przyniosły wielki sukces antropologii. Nie stało się to dlatego, że ta dziedzina nauki przynosiła przełomowe odkrycia. Wręcz przeciwnie, często „fałszowała“ rzeczywistość. Po obaleniu stanowego porządku została stworzona inna forma podziału ludzi na „lepszych“ i „gorszych“: ze względu na budowę ciała, „ustalającą“ kształt psyche. Tak zostały stworzone podstawy do istniejącego do dziś seksizmu (ile razy słyszałyśmy, że feminizm kończy się wtedy, gdy trzeba rano odśnieżyć podjazd?), jak i rasizmu. O ile jednak biały wykształcony mężczyzna nie mógł negować istnienia białej kobiety (zabrakłoby możliwości przekazania JEGO genów), mógł sobie pozwolić na stworzenie doktryny, której celem była fizyczna eliminacja innych „ras“. Pojęcie „rasy“ nie było ostatecznie zdefiniowane: wszyscy ideolodzy rasizmu uważali za fakt, że Europejczyk i mieszkaniec Afryki to dwie różne rasy, nie każdy zgodziłby się jednak z twierdzeniem, że Polacy są inną rasą niż Niemcy. Reguły dotyczące seksualności są jednak identyczne. Dla rasisty kobieta ma przede wszystkim funkcję reprodukcyjną, która, choć kluczowa dla utrzymania ciągłości danej „rasy“, wcale nie czyni jej czymś więcej niż „inkubatorem“. Kobieta pełni przede wszystkim pasywną rolę utrzymania biologicznej ciągłości danej „rasy“, której dobra kulturowe i wartości są tworzone przez mężczyzn. Ta redukcja powoduje wzrost znaczenia aktu seksualnego: może on służyć danej „rasie“ lub zagrozić jej przetrwaniu. Ciało kobiety staje się terytorium rasistowskiej wojny reprodukcyjnej.


Przedstawiciel „lepszej rasy“ miał prawo traktować kobiety „niższej rasy“ jako obiekt zaspokajania żądz. Kobieta należąca do „wyższej“ rasy była za seks z przedstawicielami „rasy niższej“ surowo karana. Przykład mieliśmy nie tak dawno w naszym kraju i w sąsiedztwie. Niemieccy żołnierze mieli zalegitymizowany „dostęp“ do ciał polskich kobiet przez tworzone przez Rzeszę domy publiczne. Kara dla przebywającego na przymusowych robotach w Niemczech Polaka, który uprawiał seks z Niemką, była brutalna egzekucja, formą przypominająca samosądy. Karą dla Niemki był obóz koncentracyjny.  


Nie przespałam się oczywiście z moim Tajwańczykiem dlatego, by biała rasa zginęła. Zapewne żadna z nas, której zdarzył się seks z „egzotycznym“ mężczyzną, uprawiała go z innych powodów. Zapewne jednym ze wspólnych odczuć była ciekawość odkrycia i zrozumienia „Obcego“. Przedstawiciel innej kultury jest ciekawy nie tylko jako indywiduum, lecz także jako symbol czegoś, co dla nas jest dalekie i niezwykłe. Akt absolutnej bliskości, przekroczenia granic i oddania uważamy za doskonały sposób, by poznać sens tego, co nieznane. Być może jedynym motywem było spojrzenie migdałowych oczu i giętkie palce, których możliwości chciałyśmy wypróbować. 


„Powiedz szczerze, czy grało też rolę to, że jestem Europejką?“- zapytałam, gdy rozmawialiśmy o motywach naszej decyzji przespania się ze sobą.

„Tak“- przyznał lekko zawstydzony Tajwańczyk. Rozumiem jego wstyd. Prosta ciekawość, domagająca się sprawdzenia, co ma między nogami Azjata/Europejka, kryje w sobie niebezpieczeństwo, że na tym samym miejscu w tej samej sytuacji mógłby/mogłaby się znaleźć dowolny/a Ajzata/Europejka. Idąc z kimś do łóżka, chcemy, by ten ktoś uprawiał seks z nami, nie z abstrakcyjną ideą Obcości.


Choć wtedy i to nie było ważne. Przy włączonym świetle, odrzuciwszy kołdrę, bezwstydnie podziwialiśmy swoje ciała. Czy podniecało nas złamanie konwencji, zagłada rasy białej, poznanie Obcości czy po prostu druga osoba w swojej indywidualności - która z nas by się nad tym zastanawiała, czując wprawny język na łechtaczce?


A wy, czy macie jakieś doświadczenia z „egzotycznymi“ partnerami i jakie motywy zaobserwowałyście u siebie?Tekst ukazał się w ramach konkursu z Lelo.

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12012.11.18, 18:02

Kinia
Tak, mialam doswiadczenia z "egzotycznymi" partnerami i bardzo dobrze je wspominam. Jak dla mnie poludnowy typ urody u faceta gwarantuje namietnosc i podziw dla ciala partnerki. Oni maja duzo ikry w sobie, potrafia tez zadowolic kobiete na wiele roznych sposobow, nie brzydzi ich seks analny. . . Mnie do takich kontaktow pociagaly: pociag do apetycznego koloru skory, ciemne oczy, bo kojarzyly mi sie ze sloncem, a kiedy zauwazylam, ze ten pociag dziala w obie strony, ylam bardzo usatysfakcjonowana. Ktos moze powiedziec, ze sie puscilam z azjata, arabem czy murzynem, ale ja uwazam, ze to ludzie tak samo jak slowianie czy skandynawowie. . . Mysle, ze ogromny wplyw na tego typu preferencje ma fakt, ze np. Polak nie potrafi wg mnie prawic komplementow, zachwycac sie kobieta. Hiszpan, Wloch czy Egipcjanin podkresla, ze mu sie podobam (wymieniajac przy tym bardzo czesto konkretne przymioty mojej zewnetrznosci) i to w duzej mierze jest decydujace.
# 22012.11.22, 23:52

LOL
Obserwacja na co dzień: masz piękne móc pracować zy twoje piersi zniewalają mnie -pakistanczyk ----potrzebuje paszport polski by moc pracować w EU tak to wygladA w90% wypadków spoko jak laska świadoma i bzyka się dla bzykania ; gorzej jak się zakochuje naiwna wtedy małżeństwo i raz w tygodniu wpi. . . dol a jak nie chce sexu gwałt znane z "autopsji" sąsiadka tak ma i nie jest to coś co dzieje się sporadycznie pojedynczym dziewczynom takich historyjek jest pełno . Milej zabawy
# 32012.11.23, 21:02

miecia
Pakistanczyk nie potrzebuje polskiego paszportu,zeby pracowac w EU, to czego mu trzeba to wiza z pozwoleniem na prace. Paszport moze miec swojego kraju.
# 42012.12.05, 09:43

Sweterek-w-jelonki
Mój chłopak pochodzi z Hong Kongu. Teraz widzę, że wygląda egzotycznie, że ma nieco inne rysy twarzy, jest inaczej zbudowany, ale jak przyjaciółka powiedziała mi "X jest Chińczykiem!" to myślałam, że żartuje. Nie dlatego, że jestem uprzedzona, po prostu nie miało to dla mnie żadnego znaczenia, kiedy go poznałam liczyło się to, że tak jak ja kochał Blake'a i sztukę abstrakcyjną. Czasem, kiedy on śpi, patrzę na niego i podziwiam jego kości policzkowe i migdałowe oczy, ale pewnie nie myślałabym, że jest to egzotyka większa niż niebywała uroda partnera.
X jest cudowny, nasz związek nie różni się niczym od związków moich znajomych, jedyna różnica jest taka, że zdarzyło mi się usłyszeć od kolegi, że zdradzam swoją rasę, albo że powinien mnie przelecieć Polak, bo najwyraźniej nie wiem jakie szczęście mnie omija. Mój ojciec (swoją drogą uważający się za buddystę) ostrzegł mnie, że X mnie porwie i zamknie w domu, a kuzyn sugeruje, ze nasze systemy wartości się wykluczają- chociaż X od urodzenia mieszka w Wielkiej Brytanii, podobnie jak jego rodzice i dziadkowie. Natomiast moja matka, gorliwa katoliczka, uważa że najważniejsze jest to, że się kochamy i że jesteśmy razem szczęśliwi.
Przyznaję, że czasem cieszę się z tego, że mam "egzotycznego" kochanka, że koleżanki mi zazdroszczą i pytają o szczegóły naszego życia trochę tak, jakbym miała kontakty 3 stopnia z kosmitą. Czasem łapię się też za głowę, kiedy słyszę opinię zakompleksionych xenofobów. To dodaje związkowi pikanterii? Ale nie jesteśmy razem bo jesteśmy dla siebie bardziej egzotyczni (nawet jak X mówi, że jestem jego cudowną Polką) niż ludzie, którzy ze zdziwieniem odnajdują się i odkrywają, jak wiele mają wspólnego .
# 52015.05.26, 07:23

Kara
Moja przyjaciółka, kiedy go zobaczyła, powiedziała, że jest całkiem inny od tych, z którymi spotykałam się do tej pory. "Ale o czym Ty mówisz?" - zapytałam. "Bo do tej pory jasne włosy albo oczy". Może faktycznie miał ciemniejszą skórę, włosy bardziej sztywne, no i wydawał się drobny. Jak go rozebrałam, okazał się zbudowany bardzo ładnie. . . Hmmm. . . Tak. . Nie bał się eksperymentowania, był sprawny i w sumie to nie taki drobny :) Taki sobie Arab, który przy pierwszym razie dał mi sporo przyjemności :)

podobne artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Panseksualizm
Mam na wardze malinkę. Czemu to się nie nazywa jeżynka, przecież jest fioletowa?
 
Spróbujmy
Anus. To słowo oznacza po łacinie odbyt. Jednocześnie ta część ciała chyba każdemu człowiekowi kojarzy się z naturalną czynnością fizjologiczną, niekoniecznie należącą do tych estetycznych. Także i mnie się kojarzyła do pewnego momentu. A konkretnie do któregoś wieczora, gdy po imprezie i bezpiecznym powrocie, szykowałam się z Nim do spania. Usłyszałam wtedy magiczne słowo, jakie zmieniło moje myślenie.
 
Pogodzenie się
Choć wcale nie było łatwo, prowadzę teraz bogate i szczęśliwe życie seksualne. Jestem żywym przykładem na to, że zdecydowana większość naszych problemów ma swoje źródło w głowie. Z wewnętrznymi demonami walczy się trudno, ale da się wygrać…
 
Pani Prezes
Bip, bip... przyszedł esemes, dziś, 21. u mnie. Krótko i kategorycznie bez prawa do odmowy. Zostałem zawezwany.
 

najnowsze artykuły

Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
Kiedy ostatni raz ktoś Cię długo i czule przytulał? Bez podtekstów. Bezinteresownie. Po prostu dlatego, że mógł się podzielić własnym ciepłem i życzliwością?
Kiedy ostatni raz długo i uważnie patrzyłaś_łeś komuś w oczy?
 
Voca w radio RAM
seksualność kobiet » kultura
Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
seksualność kobiet » aborcja
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 
Niechaj rodzą się potwory? Tabu kazirodztwa
seksualność kobiet » artykuły
Niechaj rodzą się potwory? Tabu kazirodztwa
Gdy oglądałam pierwszy sezon serialu „Gra o tron”, moją uwagę przede wszystkim zwróciła dwójka bohaterów: Cersei i Jaime Lannisterowie. Cersei i Jaime są rodzeństwem, bliźniętami. W jednym z odcinków uprawiają dziki seks w opustoszałym zamku.
 
Kobieta, która pragnęła mężczyzny
seksualność kobiet » artykuły
Kobieta, która pragnęła mężczyzny
Moja przyjaciółka, nazwijmy ją Diana, wychowywała się bez ojca. Nie pamiętała go, ale w jej domu zawsze się z niego żartowało lub mówiło źle o nim.
 
zobacz też

”Głos dla ofiar” - pomóż wydać książkę o przemocy seksualnej!

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter