dział: kalendarium

2017.10.18. Wrocław - Celebracje Kobiecości. Jak zorganizować fetę z okazji menopauzy?

dodano: 2017.10.02
Celebrowałaś swoją pierwszą miesiączkę? A wiesz, że można uczcić także ostatnią? :) Tak wiem, ten pomysł może się wydawać dziwny, ale świętując kobiecość na każdym jej etapie, sięga się po MOC. Zobacz, co mówi Alexandra Pope:
”Podczas pierwszej miesiączki kobieta wchodzi we własną moc, podczas menstruacji praktykuje ją, podczas menopauzy się nią staje”.


menopauza-lily.jpg
Fot. kadr z wideo Amber Lily "Woman" https://www.youtube.com/watch?v=KqR7UGj_jEQ 

I nieważne, czy teraz masz 16, 36 czy 96 lat, bo zapraszam Cię na wydarzenie, na którym wymarzymy dla siebie i sióstr Celebracje, które być może przydadzą się nam za 5 czy 25 lat (albo za tydzień). I głęboko wierzę, że jak kilka z nas stworzy w słowach, w wyobraźni, ze śmiechem na ustach wizję takiej Celebracji Menopauzy, to ta wizja przeleje się w życie innych kobiet, może tych, które właśnie stoją przed drzwiami właśnie tej Inicjacji. A może po tę wizję sięgniemy kiedyś dla siebie... 

Bo kiedyś ona w końcu do nas przyjdzie:). Powie: w porządku kobieto, byłaś dzieckiem, byłaś młodą kobietą, a teraz stajesz w swojej mocy po raz kolejny, a właściwie stajesz się swoją mocą. Może przed Tobą jeszcze całe 80 lat. Co zrobisz z tym czasem? Co zrobisz dla siebie? Co zrobisz dla świata? 

Staniesz się Szamanką i zainspirujesz siebie samą, swoją społeczność a może cały świat czy dasz sobie wmówić, że czas umierać? :) Że koniec z chodzeniem w szpilkach, kolorowych ubraniach i odwiedzaniem sexclubów? :)

"W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników."

Christiane Northrup, lekarka medycyny zachodniej, informuje, że wiele kobiet w czasie klimakterium może doświadczać fizycznych stanów, które mogą być uciążliwe, a tym bardziej dają się one we znaki, im bardziej kobieta śpi. Bo jeśli dotąd rezygnowała z marzeń i nie miała czasu dla siebie to menopauza ją teraz budzi do JEJ życia. Ona teraz RODZI SIEBIE. Pisze, że nasza medycyna widziała czas klimakterium jako niedobór i próbowała leczyć naturalny stan. Dodaje też, że część jej pacjentek właśnie po menopauzie znajduje po raz kolejny radość w seksie. Bo już nie myślą o konsekwencjach. Bo są dojrzałe i potrafią sięgnąć po swoją przyjemność świadomie. (Podaje przykład ponad 70-letniej kobiety, która dotąd nie doświadczała orgazmów, a w nowym małżeństwie ma ich co najmniej 6 podczas  jednej sesji miłosnej:)). 

To co?

Planujemy Ceremonię Przejścia razem? :) Zmieniamy wzorce dotyczące postrzegania dojrzałych kobiet? :)

Czas: 18.10.2017. g.18.00-19.59.
Wrocław, samo centrum :) 
Wstęp: wyślij Voce kulę światła, aby jej książka szybko się napisała i była bestselerem a na warsztaty przychodziły tłumy miłych ludzi. :)
Tutaj Kurs akceptacji ciała dla kobiet, który startuje 19.10.2017
https://web.facebook.com/events/115442165817763/?ref=ts&fref=ts
http://seksualnosc-kobiet.pl/wiadomosci/kurs_akceptacji_ciala_5tyg_podroz_do_serca_samoakceptacji
a tu Kurs samoświadomości seksualnej - początek 20.10.2017
https://web.facebook.com/events/175722606334388/?ref=ts&fref=ts
http://seksualnosc-kobiet.pl/wiadomosci/kurs_samoswiadomosci_seksualnej_spotkania_rogatego_boga_i_potrojnej_bogini

Wstęp bezpłatny. Ale zachęcamy do korzystania z oferty Miejsca. :) 
Możesz zaprosić koleżanki. :) Także te, które świetowały swoją menopauzę i nam opowiedzą, jak było. :) I pokażą foty z imprezy. :D

Obowiązują zapisy mejlowe b.ilinicka@gmail.com. Miejsce jest kameralne, więc kto pierwszy, ten lepszy. :) 

Świętują menopauzę coraz częściej także Polki! Zobacz, co powiedziała mi kobieta w jednym z wywiadów, które ostatnio przeprowadziłam: 

"Gdy teraz patrzę na całość mojego życia, to widzę, że ten czas – po menopauzie – to jest mój najlepszy jak do tej pory czas. Wcześniej miałam ciągłą burzę jakichś emocji, oczekiwań. A teraz im jestem starsza, tym jest mi lepiej. Zrobiłam celebrację ostatniej miesiączki. Tak sama dla siebie. Chciałam to dla siebie zrobić. Myślę, że przemyślenie tego, sięgnięcie do książki [o menopauzie „Sekrety wiecznie młodych kobiet”], pomyślenie, jak było z moją mamą – to mi dużo dało. Ta celebracja odbyła na zakończenie różnych moich przemyśleń – co z tym zrobić i jak ja się z tym czuję. Więc poukładałam w sobie te różne zdarzenia, poczułam, że tak właśnie jest i mogę teraz świętować."


Prowadzi Voca Ilnicka

VI.jpg
Voca Ilnicka, przewodniczka po kobiecej seksualności, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” i współautorka książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki”. Regularnie prowadzi  warsztaty tylko dla kobiet, zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej dla kobiet i mężczyzn. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” , TVP2, TVP3, Tok FM, Radio RAM.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl


A jeśli nie możesz z nami być, bo masz ważne sprawy albo nie chce Ci się wyjść z domu; mieszkasz na drugim końcu świata na Islandii albo w Honolulu, w Niemczech albo w Londynie albo na Stabłowicach lub Swojczycach, ale chcesz się czymś podzielić - swoją wizją takiej ceremonii, wiedzą zw z tematem, lub po prostu czymś, co chce być napisane - proszę, pisz komentarze! :D

Przeczytaj artykuł na temat:
http://seksualnosc-kobiet.pl/artykuly_1/seks_po_menopauzie_i_kobiety_zasiewajace_nasiona_madrosci

 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

„Nie wychodź po zmroku, bo Cię zgwałcą.”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter