dział: kalendarium

2016.09.03. Kielce: Spotkanie Rogatego Boga i Potrójnej Bogini - warsztaty seksualnej samoświadomości

dodano: 2016.06.04
Co NAPRAWDĘ kobiety i mężczyźni myślą o seksie i seksualności?
Jakie NAPRAWDĘ mają doświadczenia?
Jakie emocje związane z seksem i seksualnością NAPRAWDĘ odczuwają?

Seksualność to boska i rozkoszna sfera życia. Dlatego nazywam ją Spotkaniem Boga i Bogini - to męskość i kobiecość spotyka się w Tobie. To także spotkanie realnego Mężczyzny z realną Kobietą. Jak często widzisz w sobie boskość i doskonałość? A w drugim człowieku? Odkryjmy ją w seksualności razem... !Świat, w którym żyjemy, bardzo "dużo" mówi nam o seksie, np., że kobiety zawsze mają być ładne i ponętne, a mężczyźni jurni i gotowi. Do tego dochodzi mnóstwo sprzecznych komunikatów: kobieta jednocześnie ma być:

-seksualna i „porządna”,
-świetną kochanką i niewinną dziewicą,
-ma przeżywać wielokrotne orgazmy ale też „niezbyt się interesować seksem”;

mężczyzna zaś ma być:
-męski, ale nie za bardzo męski (żeby nie być macho),
-twardy i nieulękniony, ale czujący i wrażliwy,
-dziki i namiętny, ale pogardzający własną zwierzęcością i instynktami.

Tak nas widzi kultura, tego od nas wymaga. Jednak nikt nie jest w stanie całkowicie sprostać tym wymaganiom, a wizerunek seksu lansowany w mediach i ten, który znamy z życia – to często dwie różne rzeczy. Dlaczego? 

Ponieważ przyglądamy się obrazowi seksu i seksualności, który jest pozbawiony ludzkich uczuć, emocji oraz lęków. Nikt nie jest idealny, wiele osób czuje się w zakresie seksualności niepewnie, co nie znaczy – że ta nieidealność i różne obawy przekreślają możliwość posiadania pięknego udanego życia seksualnego i korzystania z pełni zmysłowości.

Gdy odrzucimy stereotypy i uprzedzenia tkwiące w kulturze i naszych przekonaniach, zobaczymy prawdę o seksualności – jej złożoności, pięknie i niemożności zamknięcia w jakichkolwiek ramach. Ile osób, tyle seksualności i tyle dobrych i „właściwych” dróg do spełnienia. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co ludzie NAPRAWDĘ o seksie myślą i jak go NAPRAWDĘ doświadczają – bez koloryzowania, przechwałek i pruderii – zapisz się już teraz. 

Na warsztatach:
-damy sobie prawo i przyzwolenie do tego, żeby interesować się seksualnością, żeby ją mieć, szanować, wyrażać;
-z miłością i szacunkiem przyjrzymy się swojej kobiecości, męskości i seksualności;
-przetransformujemy przekaz dotyczący ciała, a szczególnie jego części intymnych, tak, żeby jeszcze bardziej kochać i akceptować siebie i cieszyć się swoją seksualną mocą;
-uznamy kobiecą cykliczność i w rytualny sposób przyjmiemy kobiecą krew do wspólnej przestrzeni;
-porozmawiamy o tym, jak sprawiać sobie przyjemność, o anatomii, orgazmach, wytryskach i naszych emocjach powiązanych z ekstatyczną seksualnością;
-zajmiemy się tym, jakie tematy Ty wniesiesz do naszej wspólnej przestrzeni.

Poruszymy wiele tematów związanych z seksualnością, ale najważniejsze jest to, że nasza  grupa świadomie wyjdzie z kręgu tabu, w którym nawet przyjaciółki czy przyjaciele nie mówią otwarcie o tym, co czują, "wiedzę" czerpie się z pornografii lub suchych statystyk albo utrwalonych kulturowo "podręcznikowych wytycznych", które bardzo dalekie są od dzisiejszych realiów, a które wpędzają nas w kompleksy. Warsztaty to także miejsce dzielenia się: tym, jak rozumiem, jak czuję, jak pojmuję seksualność. Nauczymy się jak ze sobą o tym rozmawiać w NOWY SPOSÓB. Religie, polityka i władze robiły dużo, aby kontrolować ludzką seksualność i tym samym oddzielać kobiety od mężczyzn. Kultura patriarchalna wrogo nastawia do siebie płcie, mówi się nawet o „wojnie płci”. Lata kontroli i „wojen” spowodowały, że seksualność została zepchnięta na margines życia lub w ogóle wymazana. A przecież - jeśli mamy budować świat ładu i harmonii, to porozumienie między kobietami i mężczyznami w tym obszarze - jest niezwykle ważne! Brak zrozumienia prowadzi do utrwalania się krzywdzących stereotypów, do nadużyć i przemocy - i wszyscy na tym tracimy. 

Na zajęciach marzy nam się równowaga płci, ale nie jest ona najważniejsza. Zapraszamy serdecznie mężczyzn i kobiety. :)

Prowadzi Voca Ilnicka
VI.jpg
Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010) i współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama, Natalia Miłuńska, Luna Mierzewicz, Karo Akabal i wielu innych kobiet i mężczyzn. Uczestniczy w warsztatach i kursach edukacji seksualnej, rozwoju osobistego, edukacji dorosłych, tantry, świętej i świadomej seksualności. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl

Godziny zajęć:
13.00-21.00 w sobotę
 11-18 w niedzielę

Inwestycja w siebie: 397 zł
Przy wczesnym zapisie i wpłacie zaliczki wysokości 90 zł:
-przy wpłacie zaliczki do 5 lipca tylko 277 zł;
-przy wpłacie zaliczki do 31 lipca tylko 297 zł;
-przy wpłacie zaliczki  do 10 sierpnia - 327 zł;
- przy wpłacie zaliczki do 20  sierpnia 357 zł;
Po 20 sierpnia 397 zł.
Zaliczka podlega zwrotowi najpóźniej na 10 dni przed warsztatem.

Zgłoszenia na adres: 
b.ilnicka@gmail.com
lub tel. 792 66 77 69

Miejsce: Kielce

"Spotkanie Rogatego Boga i Potrójnej Bogini - warsztaty seksualnej samoświadomości dla wszystkich" to wersja weekendowa-wyjazdowa stacjonarnego kursu z Wrocławia http://seksualnosc-kobiet.pl/wiadomosci/kurs_samoswiadomosci_seksualnej_spotkania_rogatego_boga_i_potrojnej_bogini
 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

„Zdążę wyjąć”, czyli o tym, że ciąża nie bierze się z masturbacji
seksualność kobiet » artykuły
„Zdążę wyjąć”, czyli o tym, że ciąża nie bierze się z masturbacji
komentarze (2)
Założę się, że gdyby mężczyźni – zamiast ciążowego brzucha – mieli np. status na fejsie typu „Adam jest w ciąży z Basią” (i ciekawe co na to jego żona), to „nielubienie prezerwatyw” nie byłoby tak popularne, a metoda „zdążę wyjąć” przyprawiałaby o palpitacje serca i nieprzespane noce nie tylko „rozhisteryzowane” kobiety. Sądzę też, że szybko okazałoby się, że prawo do aborcji Polsce nagle postrzegane jest jako prawo człowieka, a nie „mordowanie niewiniątek”, bo nagle stałoby się potrzebne mężczyznom.
 
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
seksualność kobiet » kultura
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.

Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 
Pozytywnie o porodzie
seksualność kobiet » linki
Pozytywnie o porodzie
komentarze (2)
Pozytywnie o porodzie, grupa wsparcia założona i prowadzona przez trzy doule z Warszawy, jest częścią międzynarodowej sieci grup wsparcia Positive Birth Movement, założonej przez Milli Hill w Wielkiej Brytanii (www.positivebirthmovement.org).
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
Jestem wzruszona. Poruszona. Szczęśliwa i radosna. Kocham moją pracę i kocham Seksualność Kobiet. A co mnie nakłania do takich wyznań i dlaczego czuję euforię? Ano dlatego, że w ostatnim czasie dostałam od Was tyle cudownych, pięknych, ujmujących, rozczulających, potężnych i jeszcze raz – pięknych! - artykułów, że serce rośnie, dusza śpiewa i chce mi się żyć! :)
 
zobacz też

”Sklepy cynamonowe” - Tłuja na śmietniku

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter