dział: kalendarium

2016.06.18-19. Katowice - Spotkanie Boga i Bogini - warsztaty seksualnej samoświadomości dla wszystkich

dodano: 2016.05.05
Co NAPRAWDĘ kobiety i mężczyźni myślą o seksie i seksualności?
Jakie NAPRAWDĘ mają doświadczenia?
Jakie emocje związane z seksem i seksualnością NAPRAWDĘ odczuwają?


kobieta-mezczyzna-seks-560.jpg

Świat, w którym żyjemy, bardzo dużo mówi nam o seksie, np., że kobiety zawsze mają być ładne i ponętne, a mężczyźni jurni i gotowi. Do tego dochodzi mnóstwo sprzecznych komunikatów: kobieta jednocześnie ma być:

-seksualna i „porządna”,
-świetną kochanką i niewinną dziewicą,
-ma przeżywać wielokrotne orgazmy ale też „niezbyt się interesować seksem”;

mężczyzna zaś ma być:
-męski, ale nie za bardzo męski (żeby nie być macho),
-twardy i nieulękniony, ale czujący i wrażliwy,
-dziki i namiętny, ale pogardzający własną zwierzęcością i instynktami.

Tak nas widzi kultura, tego od nas wymaga. Jednak nikt nie jest w stanie całkowicie sprostać tym wymaganiom, a wizerunek seksu lansowany w mediach i ten, który znamy z życia – to często dwie różne rzeczy. Dlaczego? 

Ponieważ przyglądamy się obrazowi seksu i seksualności, który jest pozbawiony ludzkich uczuć, emocji oraz lęków. Nikt nie jest idealny, wiele osób czuje się w zakresie seksualności niepewnie, co nie znaczy – że ta nieidealność i różne obawy przekreślają możliwość posiadania pięknego udanego życia seksualnego i korzystania z pełni zmysłowości.

Gdy odrzucimy stereotypy i uprzedzenia tkwiące w kulturze i naszych przekonaniach, zobaczymy prawdę o seksualności – jej złożoności, pięknie i niemożności zamknięcia w jakichkolwiek ramach. Ile osób, tyle seksualności i tyle dobrych i „właściwych” dróg do spełnienia. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co ludzie NAPRAWDĘ o seksie myślą i jak go NAPRAWDĘ doświadczają – bez koloryzowania, przechwałek i pruderii – zapisz się już teraz. 

Na warsztatach:
-damy sobie prawo i przyzwolenie do tego, żeby interesować się seksualnością, żeby ją mieć, szanować, wyrażać;
-z miłością i szacunkiem przyjrzymy się swojej kobiecości, męskości i seksualności;
-przetransformujemy przekaz dotyczący ciała, a szczególnie jego części intymnych, tak, żeby jeszcze bardziej kochać i akceptować siebie i cieszyć się swoją seksualną mocą;
-uznamy kobiecą cykliczność i w rytualny sposób przyjmiemy kobiecą krew do wspólnej przestrzeni;
-porozmawiamy o tym, jak sprawiać sobie przyjemność, o anatomii, orgazmach, wytryskach i naszych emocjach powiązanych z ekstatyczną seksualnością;
-zajmiemy się tym, jakie tematy Ty wniesiesz do naszej wspólnej przestrzeni.

Poruszymy wiele tematów związanych z seksualnością, ale najważniejsze jest to, że nasza  grupa świadomie wyjdzie z kręgu tabu, w którym nawet przyjaciółki czy przyjaciele nie mówią otwarcie o tym, co czują, "wiedzę" czerpie się z pornografii lub suchych statystyk albo utrwalonych kulturowo "podręcznikowych wytycznych", które bardzo dalekie są od dzisiejszych realiów, a które wpędzają nas w kompleksy. Warsztaty to także miejsce dzielenia się: tym, jak rozumiem, jak czuję, jak pojmuję seksualność. Nauczymy się jak ze sobą o tym rozmawiać w NOWY SPOSÓB. Religie, polityka i władze robiły dużo, aby kontrolować ludzką seksualność i tym samym oddzielać kobiety od mężczyzn. Kultura patriarchalna wrogo nastawia do siebie płcie, mówi się nawet o „wojnie płci”. Lata kontroli i „wojen” spowodowały, że seksualność została zepchnięta na margines życia lub w ogóle wymazana. A przecież - jeśli mamy budować świat ładu i harmonii, to porozumienie między kobietami i mężczyznami w tym obszarze - jest niezwykle ważne! Brak zrozumienia prowadzi do utrwalania się krzywdzących stereotypów, do nadużyć i przemocy - i wszyscy na tym tracimy. 

Na zajęciach marzy nam się równowaga płci, ale nie jest ona najważniejsza. Zapraszamy serdecznie mężczyzn i kobiety. :)

Prowadzi Voca Ilnicka
VI.jpg
Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010) i współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama, Natalia Miłuńska, Luna Mierzewicz, Karo Akabal i wielu innych kobiet i mężczyzn. Uczestniczy w warsztatach i kursach edukacji seksualnej, rozwoju osobistego, edukacji dorosłych, tantry, świętej i świadomej seksualności. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

Gdzie: Katowice
Kiedy? 18-19 czerwca 2016
Godziny zajęć:
14.30-22.30 w sobotę
 11-18 w niedzielę

Przy wpłacie do 16 maja 347 zł;
Przy wpłacie do 4 czerwca 367 zł;
Po 5 czerwca 397 zł.

Zgłoszenia na adres: 
inspiracjemocy@gmail.com
lub tel. 500 65 34 51
 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
Jestem wzruszona. Poruszona. Szczęśliwa i radosna. Kocham moją pracę i kocham Seksualność Kobiet. A co mnie nakłania do takich wyznań i dlaczego czuję euforię? Ano dlatego, że w ostatnim czasie dostałam od Was tyle cudownych, pięknych, ujmujących, rozczulających, potężnych i jeszcze raz – pięknych! - artykułów, że serce rośnie, dusza śpiewa i chce mi się żyć! :)
 
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
Piękno waginy
seksualność kobiet » moje ciało
Piękno waginy
Od zawsze zachwycały mnie owalne kształty. Delikatne, opływowe, miękkie. Było w nich coś boskiego i nieskończonego, co kusiło i ciągnęło. Jako młoda dziewczyna skupiłam się głównie na oczach i ustach, gdy dojrzałam olśniło mnie piękno kobiecego ciała... piersi, krągłe biodra, pośladki i ona... wagina.
 
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
Kiedy ostatni raz ktoś Cię długo i czule przytulał? Bez podtekstów. Bezinteresownie. Po prostu dlatego, że mógł się podzielić własnym ciepłem i życzliwością? Kiedy ostatni raz długo i uważnie patrzyłaś_łeś komuś w oczy?
 
zobacz też

„Waginatyzm” instalacja Iwony Demko

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter