dział: kalendarium

2014.07.14. Nowe Kawkowo - Tantra dla kobiet „Czas Bogini: Seks, Zmysłowość i Miłość”

dodano: 2014.07.08
„Obudzenie, uzdrowienie i wzmocnienie boskiej kobiecości jest jednym z największych darów jakie możemy otrzymać. Dzięki nim możemy podarować przyszłym pokoleniom świat pełen szczęścia i harmonii” (Osho)


Warsztat “Czas Bogini’  poświęcony jest wspieraniu całościowo rozumianej kobiecości oraz umocnieniu jej seksualności i ucieleśnionej miłości, która stanowi jej najgłębszą istotę. Podczas tego wydarzenia połączymy  medytację z treningiem tantrycznym, aby wytworzyć przestrzeń, w której będziemy troszczyć się i wspierać siebie jako kobiety. Będzie to to wyjątkowa możliwość, aby zanurzyć się  przez siedem dni w prawdziwą naturę swojej kobiecości.

Podczas zajęć obudzimy naszą seksualną moc i siłę Erosa. Zastosujemy techniki silnego oddychania, medytacje, ćwiczenia tantryczne, jak również taniec i ruch. Nauczymy się sposobów na uwalnianie i przekształcanie tej seksualnej  energii tak, aby wpływała leczniczo i odżywczo na nasze ciała.

Poprzez dotyk i masaż tantryczny nauczymy się Sztuki kochania własnego ciała: dając i otrzymując, będziemy naprawdę głęboko odżywione przepływającą miłością.
Uczestniczenie w kręgu kobiet, pobudzi twoją spontaniczność oraz intuicję: będziesz mogła odkryć swoje dary i dzielić się nimi z innymi.

Podczas tego treningu nauczymy się obejmować nasze ciała, naszą zmysłowość, gniew, siłę i piękno fizyczne. Będzie to wielkie święto narodzin i śmierci, krwawienia i menopauzy, dzieci i starzejących się rodziców, błotnistej Ziemi i różnych pór roku, naszej potrzeby by płynąć z prądem i naszej potrzeby ekspresji oraz dzielenia się.


Współczesność stawia przed nami kobietami ogromne wyzwania – jak stać się wolną, niezależną i niepodległą jednocześnie nie zatracając bycia kobiecą, kochającą, wdzięczną i radosną? Odnajdując w sobie Boginię, uświadomimy sobie, że to my same dajemy lub odbieramy sobie prawo do błogości i rozkoszy. Kiedy zdecydujemy się dać sobie to prawo, ucieleśnić rozkosz, ożywić swoją ekstatyczną, pełną radości naturę nasze życie stanie się dzieleniem szczęścia, miłości, euforii.

Uczczenie i przyjęcie naszej kobiecej mocy da nowy posmak naszemu codziennemu życiu oraz odmieni nasze relacje z mężczyznami, innymi kobietami oraz światem wokół nas. W tej grupie staniesz się częścią uświęconego kręgu kobiet. Razem otworzymy swoje serca i pozwolimy sobie odkryć kobiece sekrety. A gdy wyruszymy na spotkanie kobiecej mądrości nareszcie będziemy mogły powrócić do siebie, do swojej mocy!

Wkroczymy do przestrzeni gdzie umysł ustąpi miejsca kobiecemu sercu poprzez połączenie z ciałem.  Zanurzymy się w czystej esencji kobiecości, aby wyrazić głębię uczuć - poruszając się swobodnie w krainie emocji, ruchu i dźwięku, ofiarując sobie i innym uwagę i obecność tworząc tym samym piękno. Każdy element treningu wprowadzi Cię do “świątyni kobiecego przepływu”. To dzika i fascynująca podróż, w której będziesz celebrować swoje unikalne dary będąc po prostu żywą, promienną istotą pełną kobiecej mocy.

Wspólnie możemy przywrócić na Ziemi moc Yin... Planeta pilnie wymaga od nas, abyśmy powstały i wyraziły w pełni naszą Boską Kobiecość.


Spędzając wspólnie czas w kobiecym gronie mamy szansę powrócić do naszego najgłębszego Źródła. Możemy niczym w lustrze zobaczyć się w twarzach naszych sióstr i dzięki temu zaopiekować się tymi aspektami naszej kobiecości, które być może dotąd zaniedbywałyśmy. Otworzyć się na odmienioną i pogłębioną świadomość naszej seksualności, poznać sposób na głębsze przeżywanie rozkoszy. Dowiedzieć się jak poszerzyć naszą kobiecą mądrość i jak pozwolić mocy miłości zamanifestować się w pełni w naszym życiu.

Dzięki odkrywaniu odwiecznej mądrości kobiet możemy w końcu w pełni dostąpić naszej mocy i żyć zgodnie ze swoją prawdziwą, ekspansywną naturą. Główną cechą Kobiety Tantrycznej jest jej bezwarunkowa miłość, akceptacja i szacunek do życia we wszystkich jego odsłonach. Poprzez swoją kobiecość łączy się ze Źródłem wszelkiego życia. Nie musi uzależniać się od poczucia bezpieczeństwa. Płynie razem z życiem, roztaczając wokół siebie aurę miłości i wdzięku. Jej ciało jest jej świątynią.

“Miłość, zaufanie, piękno, szczerość, prawdomówność, autentyczność; to wszystko cechy właściwe kobiecości, które każda kobieta powinna pielęgnować, dzięki czemu zgodnie ze swą naturą będzie podążać w stronę oświecenia.” Osho 

Techniki:

Wyruszymy razem w podróż ku odnalezieniu siebie i uzdrowieniu – poprowadzą nas tantryczne medytacje, taniec, masaż, uświęcone rytuały, rozmowy, dzielenie się doświadczeniami i wspólna zabawa. Santoshi szczególnie dba o to by dla każdej kobiety stworzyć idealne, pełne miłości warunki by indywidualnie mogły rozwijać swój potencjał.

Sięgniemy do źródeł naszej kobiecej energii:
Brzucha:  gdzie gromadzą się nasze emocje i zmysłowość
Serca:  źródła bezwarunkowej Miłości
Trzeciego Oka:  Wiedzy Intuicyjnej

Korzyści z warsztatu:
Odkryjesz, jak czerpać radość z życia w kobiecym ciele,
Wydobędziesz swoje wewnętrzne i zewnętrzne Piękno,
Nauczysz się swojego ciała – swojego Sekretnego Ogrodu,
Wzmocnisz siebie jako kobietę, czerpiąc ze Źródła kobiecej Mocy,
Poprawisz swoje relacje z mężczyznami,
Radość i rozkosz czerpana z seksu nabierze nowej jakości,
Medytacja stanie się dla Ciebie mostem prowadzącym do ukrytych skarbów Twojego wnętrza,

  Kobieta mistyczna
  Skupienie na transcendentalnej mocy kobiecości.
  Medytacje umożliwiające kobietom nastrojenie się do swej boskiej natury.

Kobiece sekrety tradycyjnie były eksplorowane w uświęcony sposób, niejako poza zamętem codziennej rzeczywistości. Kobiety mogły wspierać się w swoim własnym gronie, ucząc się nawzajem odwiecznych madrości, które pozwalały im na pełniejsze poznanie siebie, odkrycie swoich talentów.

Przebudzenie, uzdrowienie i pielęgnowanie boskiej kobiecości jest jednym z najwspanialszych darów jakie możemy otrzymać. Dzięki temu będziemy mogły sprawić, że przyszłe generacje zamieszkają w pełnym harmonii świecie

Zapraszamy w 2014 na cykl warsztatów poświęconych Przebudzeniu kobiecości, prowadzonych przez wspaniałą nauczycielke tantry Santoshi. Każdy z  trzech warsztatów poświęcony jest innemu tematowi:
poziom I:  Potęga miłości – Biała Tara (26-30 III 2014)
poziom II: Kreatywność i ekspresja - Zielona Tara (5-9 XI 2014)
poziom III: Seksualna Moc - Czerwona Tara (wiosna 2015)
Podczas wakacji zapraszamy na intensywny 7- dniowy warsztat “Czas Bogini – Seks, Zmysłowość i Miłość” (13-20 VII 2014).
Każdy z warsztów jest niezależnym modułem i można wziąć udział w dowolnie wybranej części (np. zacząć od II czy III poziomu).

Data:
14-20 lipca 2014
Rozpoczęcie:
14 VII  poniedziałek godz. 18 (rozpoczynamy kolacją)
Zakończenie:
20 VII niedziela, godz. 14 (kończymy obiadem)
Cena:
1300 zl + VAT oraz koszty pobytu i wyżywienia w Ośrodku
Uwaga! Na hasło "seksualność kobiet" otrzymujesz 20% zniżki na warsztat Santoshi w terminie 14-20 lipca 2014. Skorzystaj z tej promocyjnej ceny!

Kontakt i zapisy:
Jacek Towalski tel. 602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska tel. 606994366
Biuro tel. 662759576
www.tuiteraz.eu,  kawkowo@tuiteraz.eu

UWAGA: liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczek!

BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez  mailowe złloszenia uczestnictwa i terminową wpłatę zaliczki.
Zwrot zaliczek: 2 tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu zaliczki nie są zwracane!!

Relacje uczestniczek po warsztacie Tantry dla kobiet z Santoshi (wrzesień 2012 w Nowym Kawkowie)

„Niezwykle wartościowy i kompletny warsztat wprowadzający do tantry dla kobiet, prowadzony w bardzo uważny, ciekawy i bezpieczny sposób. Mam wrażenie zaistnienia w nowej całościowej jakości zarówno jako kobieta, jak i człowiek. Wielkie podziękowanie dla prowadzącej i organizatorów. Z całego serca polecam.”

„Warsztaty, które proponuje Santoshi prowadzone są z dużą uważnością i koncentracją. Jest miejsce na wypowiedź każdej kobiety, jest czas na śmiech i płacz. Wszystko to łączy się w wyśmienitą całość. Dziękuję wszystkim kobietom i mężczyznom, których tu spotkałam."

„Cudowne miejsce na ziemi położone pośród lasów i jezior. Tam możesz, jeśli chcesz, spotkać samego siebie. Możesz odbyć wędrówkę w głąb swojej istoty. Tantra było cudowna, Santoshi – boska. Poczułam moc jaka jest we mnie.”

„Ten warsztat jest bardzo potrzebny dla wszystkich ludzi na świecie. Pojęcie tantry jest błędnie rozumiane i kojarzone z rozpustą seksualną. Jest to podejście wynikające z niewiedzy i marzę o czasie, kiedy to się zmieni. Dziękuję Santoshi za piękną podróż do siebie po siebie. Dziękuję gospodarzom za przestrzeń, ciszę i bardzo pyszne jedzonko.”

„Jestem pełna wrażeń, dobrych wibracji, harmonii, otwarcia na świat i ludzi, świadoma swoich mocnych stron, nie mówiąc już o sensualnych, pięknych doznaniach. Dzięki Santoshi!”

„Warsztaty były super. Krąg mądrych, wspaniałych, wspierających kobiet. Prowadząca Santoshi, fantastycznie uduchowiona, prowadziła nas przez medytacje wrażliwie i z wyczuciem. Niezapomniane chwile.”

„Dziękuję Santoshi, przecudne warsztaty – przez te kilka dni czerpałam z Twoich ogromnych pokładów kobiecej wrażliwości, delikatności, zdolności do współodczuwania i miłości. Odkryłam, że w drodze do siebie wspiera nas cała Natura – wszystkie żywioły. Odnalazłam Miłość, Wdzięczność i Szacunek do samej siebie. Przeżyłam cudowną przygodę odkrywania własnej, niepowtarzalnej Kobiecości, własnej Siły i Mocy. Dziękuję Gospodarzom tego wspaniałego miejsca – Ośrodka Tu i Teraz, za atmosferę obfitości, serdeczności, prostoty i rodzinności. Niech to, co dajecie innym, wraca do Was tysiąckrotnie. Namaste. Z radością wrócę tutaj znowu.”

„Wspaniały warsztat. Dużo wrażeń. Pierwszy taki warsztat w moim życiu.”Santoshi praktykuje tantrę i medytację od 1995 roku. Przez 16 lat żyła w międzynarodowej wspólnocie Osho w Punie w Indiach ucząc się, poznając techniki medytacyjne i tantryczne,  w końcu samemu nauczając. Kształciła się w Osho Multiversity w terapiach medytacyjnych, nauczaniu zen i pracy z energią, tantrze, shiatsu oraz brała udział w terapeutycznej praktyce Osho.  Z wykształcenia jest architektem, ale porzuciła swój zawód i życie na Zachodzie dla pasji odkrywania samej siebie. Przez 10 lat przybliżała tantrę dla singli i kobiet, jak również terapie medytacyjne Osho (Medytacja Mistycznej Róży, Powtórne Narodziny, Równowaga ciała i umysłu) w Osho Multiversity w Indiach i innych duchowych centrach na całym świecie. W 2009 roku spędziła rok na medytacyjnym odosobnieniu w tybetańskich klasztorach w Himalajach i w Bodhgaya w Indiach. W wyniku tego istotnego doświadczenia poznała swojego obecnego partnera Nitena, z którym pogłębia swój dostęp do Tantry jako kochanka, współnauczającego Tantrę i towarzysza duchowego.

Aktualnie Santoshi i Niten podróżują po całym świecie dzieląc się swoim doświadczeniem życiowym i rozumieniem Tantry. Współpracują także także z uznaną na świecie mistrzynią tantry Saritą i prowadzą zajęcia w jej Tantrycznej Szkole Przebudzenia. Santoshi jest także utalentowanym samoukiem tańca egzotycznego, jej taniec jest odzwierciedleniem jej medytacji. Czasami prezentuje spektakle łączące wdzięczność, zmysłowość i osobowość.

“Tantry nie można nauczyć, ale można ją przekazać. Nie można się jej nauczyć, ale można jej doświadczyć. Dla adeptów Tantry miłość jest jedyną modlitwą i świadomością, jedyną praktyką. Na końcu dzięki Tantrze dojdziesz do zrozumienia, że tylko miłość, pełna świadomość uwidaczniają każdy moment tej pięknej sztuki zwanej życiem”.

Przekaz tantry, którym się dzielimy jest bardzo w duchu Shivy Shakti, Baul Mystics i Osho. W tym podejściu ujęte są wszystkie aspekty ludzkiej istoty i celebrowania miłości jako duchowej ścieżki. To, co oferujemy mogłoby być opisane jako połączenie miłości i świadomości lub spotkanie męskich i kobiecych wartości, jak dwóch skrzydeł ptaka.

Zostaliśmy oboje wtajemniczy w tantryczny sposób życia przez hinduskiego mistyka Osho. Poprzez życie i medytację w naturalnych warunkach jego aszramu udało nam się dotrzeć do esencji tantry i poznać ją. Potem zostaliśmy pobłogosławieni przez  objęcie nas kierownictwem, poprzez błogosławieństwo i łaskę mistrza Tantry Mahasatvaa Ma Ananda Sarity, ucieleśniającej wieczną rzekę mądrości, której jesteśmy nieskończenie wdzięczni. Jako para dzielimy się owocami lat praktykowania Tantry, najpierw indywidualnie, potem w naszym związku. Nasze przesłanie ma korzenie w komplementarności przeciwnych biegunów męskości i kobiecości odzwierciedlającej zasadę tworzenia. W naszym przekonaniu kiedy mężczyzna i kobieta odkrywają harmonijne połączenie, prowadzi to nieuchronnie do harmonii świata.

“Duch Tantry jest aromatem naszego współdziałania, współtworzenia jako mężczyzny i kobiety razem w intencji przynoszenia miłości i medytacji we wszystkie miejsca w naszym życiu… kochania naszych ciała, umysłu i duszy i odnajdywania nowych sposób wyrażanie radości w życiu.”

www.tantra-spirit.com

Przeczytaj wywiad z Santoshi: Bogini powraca

Warsztaty odbywają się w pięknie położonym ośrodku obok Olsztyna. Idealne miejsce na wypoczynek. :) 
Data:
14-20 lipca 2014
Rozpoczęcie:
14 VII  poniedziałek godz. 18 (rozpoczynamy kolacją)
Zakończenie:
20 VII niedziela, godz. 14 (kończymy obiadem)
Cena:
1300 zl + VAT oraz koszty pobytu i wyżywienia w Ośrodku
Uwaga! Na hasło "seksualność kobiet" otrzymujesz 20% zniżki na warsztat Santoshi w terminie 14-20 lipca 2014. Skorzystaj z tej promocyjnej ceny!
 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

”Podryw na nauczyciela”, czyli seks, który nie uzdrawia

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter