dział: kalendarium

2013.06.7-13. Nowe Kawkowo - I Festiwal tantry i seksualności

dodano: 2013.05.23
I FESTIWAL TANTRY I SEKSUALNOŚCI W POLSCE
„SEKS, MIŁOŚĆ, DUCHOWOŚĆ”
7-16 CZERWCA 2013
Czy chcesz nauczyć się przeżywania głębokiej miłości i seksualności?
Czy chcesz wzbogacić swoje życie seksualne?
Czy chcesz nauczyć się odczuwać prawdziwą bliskość z ukochaną osobą?
Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie z Tantrą – łączącą seksualność, rozwój osobisty i duchowość, oraz wspaniałymi nauczycielami tantry z całego świata!
Festiwal Tantry i Seksualności to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce!Tantra jest ścieżką rozwijającą pełny potencjał człowieka. Koncentruje się na pracy z ciałem, seksualnością, umysłem i emocjami, ale także na rozwoju duchowym. Tantra to jedna z nielicznych dróg rozwoju i poszukiwań duchowych, która nie tylko zawiera seksualność, ale uznaje seks za niezbędny, aby wzbogacić i pogłebić duchowość.  To system filozoficzny o tradycji trwającej kilka tysięcy lat, zwany też „jogą miłości”.

Tantra jest szczególnie ważna dla ludzi, którzy nie tylko pragną wzbogacić swoje życie seksualne, ale także  oczekują głębokiej relacji z partnerem. Poprzez delikatność, uważność i świadome odczuwanie ciała, tantra pomaga w pełni otworzyć się na bliską osobę. Wpływa na całe nasze życie. Oferuje podejście do życia, które celebruje radość i zmysłową świadomość ciała.

Zapraszamy do spędzenia 10 dni w atmosferze radości, przyjaźni, zmysłowości, przyjemności, miłości i zabawy!

Przygotowaliśmy ponad 60 warsztatów i wykładów!!Razem stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będziemy mogli posmakować różnych form Tantry,  odkryć swoją seksualność i duchowość, a dzięki temu - drogę do spełnionego życia. Podczas Festiwalu  będzie można poznać nauczycieli z odmiennych dróg tantry, którzy zaoferują rozmaite techniki. Zaprosiliśmy nauczycieli reprezentujących całe spektrum dróg osobistego rozwoju, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Dzięki nim starożytna mądrość przekazywana przez pokolenia, spotka się z nowoczesnym podejściem do rozwoju człowieka w XXI wieku.

Zajęcia poprowadzi 18 najlepszych nauczycieli z zagranicy i z Polski!!!

Prowadzący z zagranicy:

SARITA, JOHN HAWKEN, ANDREW BARNES, BRUCE LYON, ROXANA I VINCENT HEWETT,  SHAKARA (SHARON LYON), BAUL MYSTICS (MADHU SUDAN & JAYANTI)

Prowadzący z Polski:

DAWID I ZOSIA RZEPECCY, ESTERA  SARASWATI I ZENON HELLER, SONIA BEDNAREK, KARO AQUABAL, IZA CISEK, MARTA NIEDŹWIECKA, DOROTA SAKOWSKA I INNI

Zapraszamy na 10 dni niesamowitego Festiwalu podczas którego będzie można wziąć udział w warsztach 2- dniowych, warsztatach 4 godz., wykładach i  prezentacjach 2 godz. oraz ceremoniach, rytuałach, koncertach, pokazach i imprezach tanecznych.

To od Ciebie tylko zależy czy będziesz chciał intensywnie pracować podczas warsztatów, czy zrelaksować się i cieszyć  wspaniałym towarzystwem, niesamowitymi koncertami i ceremoniami oraz piękną leśną okolicą! Każdy sam dla siebie układa program festiwalu! Do wyboru 4 rodzaje karnetów!

Formuła i Oferta Festiwalu

 • warsztaty 2 – dniowe (2x 5,5 godz. =11 godz.; do wyboru 2 dziennie)

 • warsztaty 4 godz. (do wyboru 2 lub 3 dziennie)

 • wykłady 2 godz. (1 lub 2 dziennie)

 • imprezy towarzyszące - koncerty, ceremonie, imprezy taneczne, pokazy

 • zajęcia poranne - medytacje, poranny rozruch ciała itp.

 • Świątynia Miłości

 • masaże

 • Sharing space

 • Tantryczna księgarnia

Większość warsztatów będzie prowadzona zarówno w języku polskim jak i angielskim!

 SUPER OFERTA CENOWA! OFERUJEMY CZTERY RODZAJE KARNETÓW.

Szczegółowy cennik festiwalu na Stronie Festiwalu >>>CZYM JEST TANTRA?

W zachodniej współczesnej kulturze większość z nas nie otrzymała prawdziwej wiedzy w zakresie seksualności, miłości i uszanowania głębokiej intymności pomiędzy kobietą i mężczyzną. A samo pojęcie Tantry jest od lat kontrowersjnym tematem, budząc powszechne przekonanie, że Tantra dotyczy tylko seksu, wiąże się z seksem grupowym, czymś wyuzdanym.

Seks i seksualność to jedna z ważniejszych części życia każdego człowieka. Dotyczy jednocześnie ciała, zmysłów, uczuć i relacji z drugą osobą. Zdecydowanie wpływa na jakość całego naszego życia. Dzisiaj, seks stał się czymś codziennym i powszechnym, natrętnie wdzierającym się poprzez reklamy i media,  ale powoli coraz nudniejszym.  Cała nasza seksualność została  sprowadzona do samego aktu płciowego. Utraciliśmy coś bardzo ważnego - całą sferę głębokich doznań, przeżyć i emocji. Z jednej strony seksu pełno jest w pismach, książkach, telewizji i internecie, z drugiej strony - wiele osób wciąż bardzo wstydzi się swojej cielesności, nie rozmawia ze swoim partnerem o seksie, problemach seksualnych, ani też nie potrafi patrzeć na swoje nagie ciało.

Tantra to nie tylko starożytne techniki wzbogacające nasza seksualność, lecz wielostopniowy system, który uczy przeżywania głębokiej miłości i seksualności, tworzenia bliskich związków, proponuje takżewielowymiarowy rozwój osobisty.

Tantra, którą proponujemy może być czymś co jednorazowo wzbogaci Twoje życie seksualne albo stanie się długofalową Drogą Rozwoju. To kolejne etapy, które możesz świadomie poznawać i przekraczać: od bogatszego życia seksualnego, przez pełniejsze, bardziej świadome związki, przemianę pozostałych dziedzin życia, aż po rozwój duchowy. Każdy z tych etapow jest tak samo ważny, każdy wynika z następnego. Możesz zacząć praktykować tantrę w każdym momencie życia i rozwoju, sam lub z partnerem, a praktykowanie tantry przemieni wszystkie sfery Twojego zycia – związki, seks, ale także, pracę, przyjaźnie, rodzicielstwo

IDEA/MISJA FESTIWALU:

 1. Tworzenie przestrzeni do rozwoju osobistego i duchowego (poprzez udział w warsztatach i wykładach).

 2. Budowanie społeczności tantrycznej w Polsce - spotkanie ludzi, którym bliska jest tantra, którzy chcą rozwijać się poprzez miłość i związek, poprzez przebudzanie świadomości.

 3. Odczarowywanie” tantry i seksu, które od lat są kontrowersyjnym i wzbudzającym emocje tematem w naszym społeczeństwie.

 4. Nawiązywnaie przyjaźni i kontaktów, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami, a także nauczycielami z Polski i z zagranicy.

 5. Zabawa, radość, odpoczynek, taniec, współistnienie z pięknem natury.

 6. Stworzenie wydarzenia, który odbywałoby się cyklicznie, 2 razy w roku (latem w Ośrodku, zimą w dużym mieście)

 KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W FESTIWALU?

 • Zapraszamy wszystkich - na przyjście samemu lub razem z partnerem;  początkujących i doświadczonych praktyków tantry oraz osoby po prostu ciekawe nowego tematu i podejścia do życia. Musisz mieć przynajmniej 18 lat. Festiwal nie jest otwarty dla dzieci.

 • Sam bierzesz odpowiedzialność za swoje samopoczucie podczas festiwalu i decyzja należy do Ciebie, w których warsztatach chcesz uczestniczyć.

 • Jesteś również odpowiedzialny za swoje zachowanie wobec wszystkich uczestników podczas Festiwalu. Oczekujemy, abyś okazywał szacunek wobec innych oraz prawdomówność i otwartość podczas procesów warsztatowych. Podczas zapisu na Festiwal, będziesz również musiał zatwierdzić swoją zgodę dotyczącą  Regulaminu na Festiwalu Tantry.

 • Jeśli przyjdziesz z partnerem, możesz zarezerwować dwuosobowy pokój lub miejsce na camping, aby mieć prywatność do ćwiczeń. Ale jeśli chcesz spać we wspólnej przestrzeni, te miejsca są przeznaczone tylko do relaksu i spania.

 • Podczas Festiwalu wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń do poznawania siebie i swojego podejścia do miłości, związkow, seksualności i duchowości. Niektóre z warsztatów mogą zawierać ćwiczenia dotyczące pracy z nagością i intymnym dotykiem, ale za każdym razem wspieramy Cię w respektowaniu twoich osobistych granic, w mówieniu „Nie”. Zawsze możesz pozostać w ubraniu i nie brać udziału w ćwiczeniach, co do których nie masz przekonania!

 MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”  położony jest w pięknym i spokojnym otoczeniu (prywatny obszar obejmuje 45 ha). Lasy, łąki i  okoliczne jeziora stwarzają wspaniałą atmosferę dla tych, którzy chcą pogłębić swój kontakt z Tantrą, Miłością  i Naturą.

Zajęcia odbywają się w czterech niezależnych miejscach (salach i namiotach warsztatowych) położonych w lesie na pięknej 10 ha polanie na terenie Ośrodka. Dodatkowo, rano, uczestnicy mogą brać udział w otwartych dla wszystkich – medytacjach i zajęciach ruchowych. Wieczorami zapraszamy na – imprezy taneczne, ceremonie  i koncerty.

PROGRAM:

WARSZTATY 2 – DNIOWE (2x 5,5 godz. =11 godz.):

 1. „Divine Sexuality” Sarita

 2. Master Lover – Men & Women” Sarita i Vincent Hewett

 3. "Tantryczna psychologia Miłości i Seksualności” A. Barnes

 4. "Seks i Duch" Bruce Lyon/Shakara

 5. „Energia i Eros” John Hawken

 6. Warsztat masażu tantrycznego ,,Tantryczny dotyk” John Hawken

 7. „Energy Aliveness” Roxana Hewett

 8. „Sensual Wisdom” Roxana Hewett

 9. Sacred Body- Wild Spirit” Roxana i Vincent Hewett

WARSZTAT 1- DNIOWY (5,5 godz.):

 1. E. Saraswati/ Z. Heller "Z pustki do błogości - ścieżka Dakini Tantry" 

WARSZTATY 4 – godz:

 1. "BlissDance - tantryczny taniec rozkoszy" Andrew Barnes

 2. „Święte małżeństwo i współczesne relacje” Bruce Lyon/Shakara

 3. „Dark Eros – wprowadzenie” John Hawken

 4. Secret Garden: The Power and Mystery of the Divine Feminine” Sarita

 5. “Tantra Spirit” Sarita

 6. The Secret Language of Touch” Roxana Hewett

 7. Warsztaty tantry dla par "Twin Flame" Dawid i Zosia Rzepeccy

 8. „Lot Szamanki/a”  Dawid i Zosia Rzepeccy

 9. „SeksMisja - ceremonia mandali”  Dawid i Zosia Rzepeccy 

 10. „Warsztat mistycznego śpiewu baulijskiego” Baul Mystics

 11. Warsztat mistycznego tańca baulijskiego” Baul Mystics

 12. Warsztat „Duchowość Tantry” Baul Mystics

 13. „Moje życie seksualne Od Nowa” - warsztat dla kobiet” Karo Aquabal

 14. Warsztat o męskiej seksualności „Jego orgazm też…” Karo Aquabal

 15. „Krótki warsztat o wolnej miłości” - dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o poliamorii, otwartych związkach i wolnej miłości”, Karo Aquabal

 16. „Sztuka tantrycznego dotyku - Boskie Ślady Twoich Stóp” Sonia Bednarek

 17. „Święta Ladacznica w Tobie – od ekstatyczności do świętości. Warsztat o archetypach  seksualności dla kobiet” Iza Cisek

 18. „Rogaty Bóg w Tobie – od dzikości do duchowości.  Warsztat o archetypach seksualności  dla mężczyzn” Iza Cisek

 19. „Tantryczna pudża ShivShakti” Estera Saraswati/ Zenon Heller

WYKŁADY:

 1. Sarita „Tantra Essence”

 2. Andrew Barnes ‘Tantryczny orgazm i seksualność kobiet - wykład z demonstracją"

 3. Bruce Lyon/Shakara "Shambala Tantra - szybka ścieżka do wolności (wykład doświadczalny

 4. John Hawken „Sky Dancing”

 5. John Hawken „Tantric Path – pokaz slajdów “Pielgrzymki do miejsc mocy”

 6. Baul Mystics „Z życia Baul Mystics – praktyki tantryczne oraz ich duchowość, sposób myślenia i styl życia”

 7. Roxana i Vincent Hewett „Tantra dla Par - Soul Mate Training”

 8. Dawid i Zosia Rzepeccy "Nowa Seksmisja"

 9. Karo  Aquabal „Seks się liczy - wykład otwarty o miejscu seksualności w rozwoju osobistym i duchowym”

 10. Karo Aquabal „Love School” - Gotowi na seks ...

 11. Sonia  Bednarek „Tantra w dłoni – o sztuce tantrycznego dotyku”

 12. Iza Cisek „Anatomia uwodzenia. Powrót do magicznych i ceremonialnych form relacji”

 13. Pussy Project „Nowy coaching, sex coaching (prowadzą: Marta Niedźwiecka i Dorota Sakowska)

 14. Pussy Project „Ponowoczesny Europejczyk, a Tantra (prowadzą: Marta Niedźwiecka i Dorota Sakowska)

CEREMONIE/ WYDARZENIA WIECZORNE:

 1. Play Party w Świątyni Miłości – Andrew Barnes

 2. Koncert Baul Mystics „Esencja Tantry”

 3. Jam Session z Baul Mystics – wspólne granie z innymi muzykami

 4. Night Ceremony: Original Innocence Ritual – Roxana i Vincent Hewett

 5. Ceremonia Spirali – John Hawken

 6. Sweat Lodge – John Hawken

 7. Rytuał Świątynny – Bruce Lyon/Shakara

 8. Tantryczna Pudża na łonie przyrody – Karo Aquabal

 9. Wieczór Przytulania – Iza Cisek

 10. Tantric Pure Party – Estera Saraswati i Zenon Heller

 11. Pussy Party „Czy prąd zabija intymność? Spotkanie edukacjno-wibratorowo-imprezowe” - Marta Niedźwiecka i Dorota Sakowska (Pussy Project)

 12. Taneczne Jam Session – Dawid i Zosia Rzepeccy

 13. Ceremonia zamknięcia festiwalu z Saritą i innymi nauczycielami

Co daje nam tantra?

 • Wzbogaca nasze życie seksualne, czyni je piękniejszym i pełniejszym.

 • Pozwala odkryć nam prawdziwą bliskość – z samym sobą, z partnerem, z rodziną.

 • Umożliwia głęboki przepływ miłości.

 • Pozwala odkryć nam kim naprawdę jesteśmy.

 • Poprzez najpiękniejszy i najbardziej intymny akt seksualny może prowadzić nas do Boga (jakkolwiek by Go nie nazywać) i głębokiej duchowości.

 • Uczy, jak rozwijać duchowość poprzez bliskość z drugą osobą.

 • Niczego nie wyklucza, nie ocenia,zakłada, że doskonali jesteśmy tacy jacy właśnie jesteśmy i wszystko w nas jest dobre.

 • Może pomóc uzdrowić nasze zranione aspekty.

 • Poprzez pogłębioną obecnośc i uwazność wplywa pozytywnie na wszystkie dziedziny naszego życia.

UWAGA: MOŻNA PRZYJECHAĆ TYLKO NA CZĘŚĆ FESTIWALU
 – DO WYBORU DWA MODUŁY CZASOWE: 7-10.VI lub 11-16.VI.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia:

www.tuiteraz.eu  kontakt@tuiteraz.eu biuro: 0662759576, Jacek Towalski 0602219382,  Maja Wołosiewicz- Towalska 0606994366


 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

„Waginatyzm” instalacja Iwony Demko

Sonda

Jestem
 • Kobietą
 • Mężczyzną
 • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter