dział: humor

Życie po porodzie. Na wesoło

Voca Ilnicka
dodano: 2017.05.22
Ten filmik mnie porwał!

po-porodzie.jpg


Chociaż nie rodziłam, chociaż nikt nie zakładał mi szwów, ani nie cierpię na inne „atrakcje poporodowe”, to czuję, że to wideo – które dla mnie jest jednocześnie przezabawne i ważne – może pomóc wielu kobietom. Dlaczego?


Bo jest tak, jak mówi „pani poetka” - poród może boleć (co generalnie się wie – tutaj raczej nie wie się, że może być także piękny, ekstatyczny i orgazmiczny, jak w książce „Poród naturalny”pisze położna Ina May Gaskin – kobiety, które przeżyły podczas porodu ekstazę lub orgazm, raczej się tym nie chwalą i sądzę, że coś z nimi nie tak)... - ale po porodzie jest też część druga.

Powiedzmy, że połóg. A może trochę dłuższy czas, kiedy wymęczone (szczególnie trudnym i traumatycznym) porodem ciało dochodzi do siebie. A niekoniecznie chce dojść raz-dwa-trzy. Nie ma tutaj mowy o brzuchu. O tym, że brzuch po ciąży może sobie być jeszcze duży i okrąglutki przez wiele miesięcy. Ale jest mowa o innych tabu – o bólu pozszywanego krocza, o hemoroidach i o tym, że niestety, często jako kobiety dowiadujemy się o tych (możliwych) przypadłościach po fakcie. Po porodzie. A wtedy inne kobiety mówią: och, przecież to fakt, że tak już jest. 


Jedna z koleżanek powiedziała mi to samo: dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Tym bardziej, że jest to takie niby oczywiste?


Życzę wszystkim, żebyście znalazły się w tej szczęśliwej grupie, która rodzi orgazmicznie, nie doświadcza rozdarcia krocza (tym bardziej jego nacinania), ani kierowanej fazy parcia (która sprzyja potem tworzeniu się hemoroidów).


Ale bez względu na to, czy rodzimy, czy nie, myślę, że możemy rzucić okiem na to wideo, w zasadzie reklamę – ale jak życiową!Oraz na jeszcze jedną i jedną, podejmującą ten sam temat – tym razem krwawienia przez kilka tygodni, czy nietrzymania moczu przy kichnięciu lub podniesieniu ramienia... Nie wiem, jak Wam się spodobają, ale mnie ujęły.Bezpośredniością, trafnością i pokazaniem przykrych czy „wstydliwych” spraw na wesoło. Ok, tyle ode mnie. Teraz pora odpalić filmiki z YT :)

 PS. Ostatni artykuł był o tym, jak wrócić do życia seksualnego po porodzie, a ten mam nadzieję pozwoli może niektórym wrócić do dobrego humoru. :)  

 

komentuj

autor:


podobne artykuły

O po-rodzie, czyli co do Twojego porodu ma Twoja babcia?
Co robiłam wczoraj w nocy? Wczoraj w nocy oglądałam wywiad o tym jak na poród wpływa Twój ród, rodzina. To, jaki jest Twój poród, według Anny Brzozowskiej jest powiązane z tym, jakie rzeczy działy się w przeszłości kobietom i mężczyznom z rodów dziecka; czy mamie, babci łatwo było urodzić?
 
Jak się zmienia ciało po porodzie?
Słyszałaś Agnieszkę Chylińską u Wojewódzkiego? Rozklapiocha? To chyba jedyny kobiecy głos „z telewizora”, jaki słyszałam na ten temat. I jestem za niego Agnieszce Chylińskiej bardzo wdzięczna. Chociaż wiem, że inne kobiety nie cierpią tego słowa i tego, że powiedziała o swojej waginie w taki bezceremonialny niedelikatny sposób. I że ktoś w ogóle to na głos powiedział – że rozklapiocha. Bo przecież nie zawsze tak jest! Bo przecież ta joni się obkurcza. Wraca do rozmiarów sprzed ciąży.
 
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
Powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego po narodzinach dziecka może być bułką z masłem, ale może również okazać się nie lada wyzwaniem.
 
Poród i masturbacja. Zamiast nacięcia krocza
Dwie łyżeczki masła orzechowego? Mąż ssący Twoje sutki? A może Twoja przyjaciółka ssąca Twoje sutki? A może masturbacja? Czy to nie brzmi jak dobra impreza? Taniec, świece, masaże, muzyka, pieszczoty piersi i łechtaczki, głaskanie ciała, głęboki relaksujący oddech, wanna pełna ciepłej wody? A może jeszcze orgazm porodowy, który przenika Twoje ciało?
 
Poród. Podniecenie większe niż kiedykolwiek wcześniej
Przyszły położne i pomogły mi głęboko oddychać w trakcie skurczów. Głęboki oddech zmniejszał ból. Intensywność skurczów wzrosła i nie byłam pewna, czy wytrzymam. Widząc moje przerażenie, Ina May zasugerowała, żebym w trakcie kolejnego skurczu pocałowała męża.
 

najnowsze artykuły

Oddajemy krew Ziemi
seksualność kobiet » miesiączka
Oddajemy krew Ziemi
Ja podlewam nią kwiaty. Przyjaciółka zostawią ją w miejscach mocy. Jeszcze inna wylewa wraz z wodą po prostu przed domem. W ten sposób księżycowa krew wraca do Ziemi. Wiem, że jest nas coraz więcej, coraz więcej kobiet uczestniczy w tym niekończącym się rytuale.
 
Seksualne problemy z perspektywy ustawień. Część 2
seksualność kobiet » problemy
Seksualne problemy z perspektywy ustawień. Część 2
Wszystko dzieje się po coś. Moje dziecko urodziłam za pomocą sztucznej oksytocyny, przeszłam to, rozumiem to - mówi Anna Brzozowska, terapeutka ustawień rodzinnych. - Czy od tego wzrosłam i spotkałam się z ważnymi tematami? Tak. Czy mogłam mieć inny poród? Nie.
 
Jeden prosty sposób na zaakceptowanie swojego ciała
seksualność kobiet » moje ciało
Jeden prosty sposób na zaakceptowanie swojego ciała
A właściwie tej jego części, za którą... hym... nie przepadasz.:) Robiłam i dla mnie zdziałał cuda! :)
 
Tantra, która rozsadzi Ci mózg i skonfrontuje Cię z morzem lęków
seksualność kobiet » literatura
Tantra, która rozsadzi Ci mózg i skonfrontuje Cię z morzem lęków
komentarze (2)
Gdy pierwszy raz wzięłam ją do rąk, zdziwiłam się jej ciężarem. Pięćset stron? Toż to encyklopedia!
 
Seksualne problemy dużego kalibru
seksualność kobiet » problemy
Seksualne problemy dużego kalibru
Seksualność a duchowość... Przyznam, że kiedy w 2010 roku wystartowałam portal Seksualność Kobiet, to starałam się go trzymać w nurcie klasycznej edukacji, kultury i pewnych faktów „potwierdzonych naukowo”.
 zobacz też

„Szybki kurs pisania scenariuszy erotycznych dla kobiet”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter