dział: gadżety

Rozkoszne ćwiczenia z jajeczkiem. Tao miłości

Karolina Aquabal
dodano: 2011.09.30
Rozkosz mieszka w naszych ciałach. Coraz śmielej wychodzimy jej na spotkanie. Wiemy już, że mamy prawo do przyjemności. Poznajemy nasze ciała i odkrywamy w nich orgazmiczny i ekstatyczny potencjał. Jeśli tego chcemy, dzielimy się nim z naszymi partnerami lub partnerkami. Jednak wiemy już, że zdolność do błogości, rozkoszy i ekstazy ma swoje źródło w nas samych i tylko my możemy ją uwolnić. To nie superkochanek doprowadza nas do orgazmu wyrafinowaną miłosną grą, to my same, świadome energii seksualnej, jaka w nas płynie. otwieramy się na przyjemność.

Bez skrępowania sięgamy po gadżety i zabawki erotyczne. Powoli pozbywamy się przekonań, które dotąd hamowały naszą swobodę w wyrażaniu własnej seksualności. Do dyspozycji w tej niezwykłej podróży do źródeł rozkoszy mamy nie tylko coraz liczniejsze, wspaniale wyposażone i pełne dobrej energii sklepy erotyczne i publikacje, ale również wiedzę starożytnych praktyków seksualności, których nauki, ukrywane przez tysiąclecia, teraz powracają, aby odkryć przed nami świat zmysłowych doznań, o jakich nie śniłyśmy.


Tysiące lat temu jeden z chińskich cesarzy utworzył na swoim dworze stanowisko „doradcy do spraw seksualnych”. Została nim kobieta. Wyszkolona w sztuce TAO – zawierającej tajemnicę młodzieńczej energii, zdrowia i długowieczności.


Zachowały się liczne pisma, traktaty i nauki, dzięki którym wiemy, jak kobiety w starożytnym cesarstwie chińskim pielęgnowały swoje seksualne zdrowie i doskonaliły siebie i swoich partnerów w sztuce uzdrawiającej miłości.


Na Zachodzie tajemnicę Tao jako pierwszy przedstawił Mantak Chia, autor wielu znanych również w Polsce książek. Obecnie wielu jego uczniów na całym świecie uczy technik Tao tych, którzy chcą poznać sekret uzdrawiania przez miłość (w dniach 12-16 października 2011 r. w Polsce gościć będzie Uta Demontis z cyklem spotkań i warsztatów.


jade egg.jpegJedną z tajemnic Tao Miłości jest jadeitowe jajeczko. Niewielki, kilkucentymetrowy seksowny gadżet wykonany z półszlachetnego kamienia jadeitu, w formie jajeczka, zwykle z dziurkami do przewieszenie sznureczka.


Jajeczko jadeitowe służy do uzdrawiania i utrzymywania zdrowia naszych kobiecych narządów seksualnych. Używając jajeczka, wzmacniamy i uelastyczniamy mięśnie pochwy i dna miednicy. Pracujemy z mięśniem PC (mięsień łonowo-guziczny) zwanym mięśniem miłości. Wszystkie wiemy, że gimnastykowanie naszego ciała jest ważne, aby utrzymać dobrą formę fizyczną. Jeśli nie ćwiczymy naszych mięśni, stają się słabsze i tracą sprężystość. To samo dotyczy naszych seksualnych organów. Poprawienie zdrowia seksualnego i zapobieganie problemom związanym ze słabymi mięśniami pochwy i dna miednicy jest proste. Z jajeczkiem jadeitowym możemy ćwiczyć nasze mięśnie w naturalny i przyjemny sposób.


Jajeczko jadeitowe nie jest tylko jednym z przyrządów do ćwiczeń wewnętrznych narządów, które są dostępne na rynku. Praktyka z jajeczkiem oraz kontakt ze starożytną wiedzą Tao budzi w nas świadomość istnienia energii seksualnej, pierwotnej unii yin i yang (żeńskiego z męskim), która swą twórczą mocą napędza cały Wszechświat. Przynosi ekstazę, przyjemność i głęboką radość. Kiedy nadamy tej sile właściwy kierunek, możemy użyć jej kreatywnej energii na każde przedsięwzięcie – związek miłosny, sztukę, karierę itp.


W praktykach taoistycznych, uczymy się kierować energią seksualną tak, aby przemienić ją w energię życiową chi. Praktyka z jajeczkiem jadeitowym pomoże podnieść poziom energii seksualnej, uzdrowić i utrzymywać zdrowie organów seksualnych, jak i ulepszyć życie miłosne, zarówno indywidualne, jak i z partnerem czy z partnerką. Przy pomocy jajeczka, ćwiczeń oraz medytacji nad obszarem genitalnym, w którym zgromadzona jest energia seksualna, uczymy się, jak powiększać i ujarzmiać energię, tak, aby używać jej we wszystkich obszarach życia. Taoiści twierdzą, że to na czym skupiamy uwagę, rozrośnie się i wzmocni. Skupiając pozytywną uwagę na sferze seksualnej – poprawiamy jej jakość.


Pracując z jajeczkiem jadeitowym, kierujemy również uwagę na nasze seksualne narządy. Na naszą cipkę, joni czy - w terminologii taoistycznej - jadeitowe wrota. Jajeczko w czasie praktyk umieszcza się wewnątrz joni, celebrując ten moment i nawiązując w ten sposób z nią głęboką, miłosną wieź.


Wciąż wiele kobiet nie czuje połączenia ze swoją cipką, świątynią miłości, centrum naszego kobiecego ciała. Tao z jadeitowym jajeczkiem, łącząc duchowość z fizycznością, ułatwia nawiązanie takiego kontaktu. Jajeczko jadeitowe służy jako narzędzie łączące kobietę ze swoim ciałem, integrujące joni z całą istotą.


Praktyki taoistyczne w znaczącym stopniu poprawiają odczuwaną przyjemność z kontaktu erotycznego dla kobiety oraz jej partnerów czy partnerek. Udowodnione jest, że istnieje oczywista korelacja pomiędzy dobrym napięciem mięśni miłosnych (mięśni dna miednicy) a intensywnością orgazmu. Ale praktyki z jajeczkiem jadeitowym to coś więcej niż trening dla dna miednicy. Taoistyczne seksualne praktyki, sztuka komnaty sypialnej, obejmuje wiele więcej, zarówno wzmacnia zmysłowość, przyjemność i świadomość, jak i pogłębia połączenie oraz intymność pomiędzy partnerami.


Zapraszamy do niezwykłego świata Tao Miłości.


 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 1)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12016.01.03, 11:08

dd
Niestety nigdzie nie znalazłam . . .

podobne artykuły

Królewna o Przebudzającej się Joni
Po raz pierwszy usłyszałam o nim od Nathalie, mojej siostrzanej duszy. «Czuję, że to coś dla Ciebie» – napisała i do tej tajemniczej wiadomości dołączyła link. Kliknęłam w wideo, na którym rozmawiały ze sobą dwie kobiety – jedna przesadnie natchnionym głosem zadawała pytania, druga odpowiadała – głosem ściszonym, jakby właśnie wyjawiała jakiś sekret. Nastawiłam uszu, a moja świadomość zaczęła tworzyć tagi: #prastara praktyka taoistyczna, #otwieranie się joni, #delikatność i czułość, #duchowy wymiar seksualności, #spełnienie… W pewnym momencie kobieta ostrożnie wzięła w dłonie przedmiot mocy, o którym była mowa – kamienne jajeczko, które wkłada się do joni… nie! Nie wkłada się – joni sama je zasysa, gdy poczuje, że to odpowiedni moment. A potem dzieje się magia uzdrawiania. Poczułam miłe łaskotanie w podbrzuszu. Ziarno ciekawości i nadziei na nowo zostało zasiane.
 
Seksualny robot – kulki gejszy Hula
Jeśli szukacie zupełnie nietradycyjnych kulek gejszy, łączących funkcjonalność wibratora, wibrującego jajeczka, gadżetu dla par, zabawki na pilota i czegoś, na czym mimo wszystko można zaciskać mięśnie Kegla – to kulki Hula będą do tego idealne.
 
Różowe i fajne, czyli wewnętrzne życie waginy
Rok temu Nat Gru pisała recenzję nowego gadżetu Lelo – Lyli. Teraz pojawiła się nowa ulepszona Lyla 2 – i tak, tym razem rzuca na kolana. Przynajmniej mnie rzuciła. I to bardzo szybko.
 
Lelo-konkurs i gadżet dla par!
Czytelniczki i Czytelnicy, jedna z najbardziej prokobiecych firm produkujących gadżety erotyczne właśnie wypuszcza na rynek nowości, m.in. Lylę – wibrujące jajeczko z pilotem. Ten gadżet może stać się Waszą własnością, jeśli weźmiecie udział w konkursie.
 

najnowsze artykuły

Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
seksualność kobiet » kultura
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.

Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 
Pozytywnie o porodzie
seksualność kobiet » linki
Pozytywnie o porodzie
komentarze (2)
Pozytywnie o porodzie, grupa wsparcia założona i prowadzona przez trzy doule z Warszawy, jest częścią międzynarodowej sieci grup wsparcia Positive Birth Movement, założonej przez Milli Hill w Wielkiej Brytanii (www.positivebirthmovement.org).
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
Jestem wzruszona. Poruszona. Szczęśliwa i radosna. Kocham moją pracę i kocham Seksualność Kobiet. A co mnie nakłania do takich wyznań i dlaczego czuję euforię? Ano dlatego, że w ostatnim czasie dostałam od Was tyle cudownych, pięknych, ujmujących, rozczulających, potężnych i jeszcze raz – pięknych! - artykułów, że serce rośnie, dusza śpiewa i chce mi się żyć! :)
 
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
zobacz też

”Dolne partie” w Warszawie. Zaproszenie

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter