dział: gadżety

Polka z gadżetami

dodano: 2010.10.27
O upodobaniu Polek do seksownej bielizny i gadżetów erotycznych oraz zmianach w branży erotycznej – rozmowa z Krzysztofem Garwatowskim, dyrektorem programowym Pink Pressu – polskiego wydawnictwa erotycznego.

Polka z gadżetami
pinkshop.pl
Voca Ilnicka: Pink Press jest na rynku od 16 lat. Co w tym czasie się zmieniło, co wydarzyło i gdzie w tym wszystkim miejsce dla kobiet?


Krzysztof Garwatowski: Tych 16 lat to bardzo dużo zmian. Najważniejszą z nich jest rozwój Internetu i technik cyfrowych, które spowodowały, że dziś przy użyciu telefonu komórkowego każdy może nakręcić swój film erotyczny, a potem bez ponoszenia kosztów, upublicznić go w Internecie. Oczywiście takie filmy są zazwyczaj nie najlepszej jakości, a zdecydowana większość klientów szuka filmów zrealizowanych profesjonalnie z dbałością o jakość techniczną i o dobry poziom tego, co jest pokazywane.


Tych 16 lat to również zdecydowany wzrost otwartości Polaków, a Polek w szczególności na wszystko, co się z erotyka wiąże. Kiedy w 2000 roku otwieraliśmy pierwszy sklep sieci Pink Shop 95% klientów stanowili mężczyźni. Dziś około 30% odwiedzających nasze sklepy to kobiety, które poszukują nie tylko (jak niegdyś) bielizny, ale również zabawek erotycznych, afrodyzjaków, olejków do masażu, środków wzmagających doznania lub libido, czy wreszcie filmów erotycznych.


Co z Waszej oferty cieszy się największym powodzeniem u Polek?


Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się bielizna i stroje erotyczne oraz wszelkiego typu afrodyzjaki i kosmetyki, wspomagające doznania erotyczne (środki wspomagające libido, olejki do masażu, perfumy z feromonami, czy kupowane dla partnerów środki wspomagające potencję). Od pewnego czasu kobiety chętnie kupują również różnego rodzaju zabawki na "babskie" imprezy - wieczorki panieńskie, imieniny czy urodziny.


Czy kobiety chętnie przychodzą do Pink Shopów?


Zdecydowanie chętniej, niż jeszcze 10 lat temu. Kobiety coraz mniej wstydzą się mówić o swojej seksualności i dlatego szukają sposobów, bo swoje życie erotyczne rozwinąć. Stereotyp matki-Polki, stojącej przy garach, wychowującej dzieci i ograniczającej swoje życie seksualne do spełniania małżeńskich obowiązków w pozycji klasycznej na szczęście odchodzi w przeszłość, a kobiety coraz częściej zmuszają mężczyzn, by zrozumieli, że nie tylko spełnienie partnera jest ważne. Kobiety już zrozumiały, że mają prawo do seksualnego zaspokojenia, do orgazmu i są zdecydowana o realizację tego prawa zabiegać. A jednym ze sposobów osiągnięcia w tym sukcesu jest wizyta w sklepie erotycznym i znalezienia tam tego, co życie erotyczne kobiety uczyni pełniejszym i satysfakcjonującym.


Kim jest Wasza wirtualna konsumentka?


Nie prowadziliśmy żadnych systematycznych badań, jednak z rozmów z naszymi klientkami wynika, że większość z nich należy do jednej z trzech grup. Pierwsza to młode dziewczyny (dwudziestokilkuletnie), które już znają smak życia erotycznego, ale lubią eksperymentować i szukają nowych doznań i doświadczeń. Druga grupa to kobiety dojrzałe, ale z różnych przyczyn samotne, nieposiadające stałego partnera, które szukają w Pink Shopach sposobu na rozbudzenie życia erotycznego. Trzecia to kobiety pozostające w stałych związkach, które wraz z partnerami szukają sposobu na rozbudzenie na nowo seksualnych namiętności w swoim związku. Te ostanie do sklepów najczęściej przychodzą razem z partnerami.

Oczywiście jest również duża grupa klientek, które w Pink Shopach pojawiają się sporadycznie, przy jakiejś szczególnej "okazji".


Czy można więc powiedzieć, że w branży erotycznej zaszło jakieś „równouprawnienie”?


W sklepach z artykułami erotycznymi nadal większość klientów stanowią mężczyźni, więc i oferta dla mężczyzn jest zdecydowanie większa. Zwłaszcza w zakresie filmów. Więc i pełnego równouprawnienia tu jeszcze nie ma. Myślę jednak, że to tylko kwestia czasu. W naszych sklepach jest coraz więcej artykułów dla kobiet, również pojawiają się filmy, przy produkcji których myślano również o kobiecej publiczności. Staramy się również reagować na zapotrzebowanie rynku i sygnały, jakie zgłaszają nasze klientki.


Jak do tej pory wyglądał rozwój Pink Pressu i jakie macie plany na przyszłość?


Pink Press to przede wszystkim wydawnictwo prasowe i związana z nim (chociaż działająca jako samodzielna firma) sieć sklepów. Zmiany technologiczne i rozwój Internetu prędzej czy później wymuszą na nas odejście od prasy i przeniesienie ciężaru działalności na płyty DVD i do Internetu. Taka będzie przyszłość nie tylko nas, ale wszystkich firm, działających w branży erotycznej.


 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 4)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12010.10.29, 13:23

minoke
obserwuję trendy z branży erotycznej od jakiegoś czasu, i bardzo cieszy mnie fakt, że zmienia się podejście do gadżetów - miejsce tych tanich, nachalnie imitujących narządy płciowe zajmuję zrobione z najlepszych materiałów i świetnie zaprojektowane designerskie zabawki ;) szczególnie podobają mi się gadżety od FunFactory - jakiś czas temu ich wibrator dostał nagrodę na wielkich targach designerskich, w ogóle nie związanych z erotyką ;)
# 22010.10.29, 18:20

Marta
Zgadza się, wszystko się zmienia. . . Także nasza mentalność. . . Aż strach pomyśleć, że pierwszy gadżet erotyczny kupiłam sobie dopiero w wieku 22 lat! Mam nadzieję, że dziewczyny teraz, widząc te śliczne rzeczy (rzeczywiście, Fun Fuctory to jest to:)), przełamują wstyd i nieśmiałość o wiele szybciej i kupują, co chcą! Bo nie ma na co czekać:)
# 32014.12.09, 14:30

Moniczka
Ja używam wibratora i kajdanek. A raczej kajdanek używam na moim chłopaku. Kupiliśmy sobie kiedyś taki zestaw w necie na dyskrecja. pl i bawimy się od czasu do czasu. :) Naprawdę fajne rzeczy i chyba rozszerzymy niedługo nasz arsenał o inne produkty z tego sklepu. Kuszą nas maski :D
# 42014.12.10, 12:30

Jonka
Moniczka też mam sprzęt ze sklepu Dyskrecja. Mam wibrator i bieliznę erotyczną. Bardzo się przydają w zabawach z moim Miśkiem. Dobra jakość i wytrzymałość, bo wibrator był kiedyś mocno używany :D

podobne artykuły

Zabawa w ujawnianie sekretów. Zrób to z nami!
Ponoć seksualność ma być jedną wielką tajemnicą, żeby nie powiedzieć tabu, i ponoć brzydko jest o niej mówić. My zaś proponujemy zabawę w ujawnianie. Niekoniecznie czyichś sekretów, ale chociażby własnych przemyśleń w tym zakresie czy też doświadczeń, które dla innych mogą stać się podpowiedzią, punktem odniesienia, cenną nauką. W zamian za to mamy dla Ciebie Alibi.
 
Seksualność Kobiet w radio: (Nie) akceptujesz siebie? OK. Możesz być taka/taki, jaka/jaki jesteś!
Seksualność zagościła audycji radiowej „Istota Społeczna”. I to jaka seksualność! Nasza. Kobieca.

O czym rozmawialiśmy? O akceptacji i nieakceptacji, o tym, jak można dać sobie na luz i nie ulegać modzie automatycznego cieszenia się seksem i seksualnością, o 50 twarzach Grey’a, o gadżetach erotycznych i o tym, że ciało nie musi być idealne, że palce u nóg mogą być krzywe, a i tak są piękne i dobre – bo są nasze, własne, jedyne i wyjątkowe. Posłuchaj! :D
 
Zabawki (erotyczne) są do zabawy! :)
Zabawki są do zabawy. Dlatego ochoczo zapraszamy je do naszych sypialni. I bawimy się nimi wraz z naszymi partnerami, kochankami i ukochanymi. Same również. Więc dlaczego tak wiele osób, a szczególnie, zdesperowanych mężczyzn, się ich boi? :)
 
Nowe gadżety erotyczne od Lelo
Bruno, Lily 2 (wibrator zapachowy), puszek do pieszczot (Tantra) i żel do seksu - oto garść nowości, które ostatnio przyleciały do nas od Lelo. Testy nadchodzą!
 
Świeczka. Seksualium zupełnie niepozorne
Tak to jest, że niektóre seksualne zabawki w ogóle nam się nie kojarzą ani z przyjemnością, ani z seksem. Piórko, kostka lodu, świeczka – czy to naprawdę może zrobić na kimś wrażenie?
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

Orgazmiczna joga. Polecam :)

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter