dział: gadżety

Kulki magnetyczne K1 – dla kurtyzany i dziewicy

Voca Ilnicka
dodano: 2014.01.03
Kulki K1 firmy Laid to zupełnie inna wizja kulek gejszy, niż to, co do tej pory było na rynku i było popularne – zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i technikę użytkowania.

laid_02.jpg


Kulki na testy waginalne przyszły ze sklepu Pussy Project, w którym możecie je zakupić. Pisząc na marta@pussyproject.pl i podając hasło "Seksualność Kobiet", dostajecie 10% zniżki.


Różnice między K.1 a "zwykłymi" kulkami


Standardowe kulki gejszy są zazwyczaj podwójne, połączone silikonowym sznureczkiem, o wielkości zbliżonej do orzecha włoskiego w skorupce. Kulki K1 to raczej kuleczki. Kuleczki o wielkości czereśni. W zestawie do ćwiczeń są 4 kulki: 2 różowe (większe czereśnie), które w środku mają metal i 2 czarne (mniejsze czereśnie), które w środku mają bardzo mocny magnes. Gdy wyjęłam z pudełka swoje kulki, byłam naprawdę zaskoczona ich wielkością – albo właśnie niewielkością. Bo rozmiar jest niestandardowy (w porównaniu z tym, do czego jesteśmy przyzwyczajone). Są też zdecydowanie cięższe niż jakiekolwiek kulki, jakie do tej pory miałam w rękach. Utrzymanie ich w pochwie może być wyzwaniem, dlatego, że są tak małe i ciężkie. To nie są kulki dla przeciętnej kobiety, która dopiero myśli o tym, żeby zacząć ćwiczenia mięśni miednicy. Nie.

 

K.1 pośród innych kulek: od lewej stare i nowe kulki Fun Factory, kuleczki K.1 Laid, mini kulki Lelo i najmniejsze kulki Ami z zestawu Je Joue.

 


Kulki są starannie wykonane z bezpiecznego materiału (pokryte silikonem medycznym), mimo że mają widoczne napisy i spojenia, w niczym to nie przeszkadza i myje się je też całkiem dobrze.


Dla kogo dobre będą kuleczki K1?


Na myśl mi przyszło, że dobre będą dla dwóch typów kobiet: dziewic i kurtyzan. Średnica większej kulki (tej różowej) jest mniej więcej taka, jak średnica tamponu super plus, a więc naprawdę niewielka, więc z powodzeniem, bez bólu, wysiłku i kombinowania włoży je do pochwy każda kobieta, nawet super wąziutka, dziewica, bardzo wrażliwa itp. Ich rozmiar naprawdę jest idealnych dla wszystkich, dla których rozmiar standardowy (czyli średnia około 36-23 mm jest o wiele za duża). To jest zdecydowanie duży plus tych kulek: łatwo je włożyć.


Ale jest druga strona medalu: ich ciężar jest na tyle duży, że wypadną, jeśli zostaną płytko w pochwie. Trzeba naprawdę dużej uwagi i wprawy, żeby je utrzymać. Szczególnie wtedy, gdy wykonujemy energiczne ruchy typu szybkie chodzenie, energiczne sprzątanie, zbieganie po schodach, szybki marsz. Raz mi wypadły, gdy biegłam na autobus. Na szczęście jest zima i noszę nie tylko majtki, ale i rajstopy. :) Tragedii nie było, ale było to średnio przyjemne i średnio komfortowe. (Nie było to pierwszy raz, kiedyś zdjęte z oprawki mini kulki Lelo wypadły mi w tramwaju. Na szczęście też była zima. :P)


Kulki można wsunąć też głębiej, tylko ja przy ich wielkości głębiej ich w ogóle nie czuję, gdy zaciskam mięśnie. Poczułam je tylko, gdy akurat przejeżdżałam szczególnie nierówną brukowaną ulicą w trzęsącym na całego rozklekotanym autobusie. Muszę przyznać, że to akurat było miłe. Aż się zdziwiłam, że coś czuję, bo w sumie o tych kulkach zapomniałam. W porównaniu z innymi kulkami, których używałam, np. standardowymi (w mojej ocenie za dużymi dla mnie) kulkami Fun Factory czy mini kulkami Lelo, kuleczki K1 są dla mnie na tyle małe, że ich nie czuję, dopóki nie są naprawdę płytko. Całe zaciskanie mięśni czuję jako zaciskanie na pusto – mimo że mam kulki.


Użytkowanie


Kulki K1 są niepołączone silikonem i nie mają ogonka, za który się je wyciąga. Między innymi dlatego, aby mięśniami pochwy można je było układać w różne kształty. Brzmi nieźle, nie? Mnie, oczywiście, nie udało się żadnego takiego kształtu ułożyć. :P Ale przeszkodę widzę nie tylko w tym, że nie mam mięśni jak Tatiata Kozhevnikova (Rosjanka, która mięśniami pochwy potrafi podnieść ciężarek o wadze 14 kilogramów), ale także dlatego, że magnesy w kulkach są na tyle silne, że kulki same się ślizgają i układają, co widać jak na dłoni, gdy właśnie trzymam je w dłoniach i chcę ułożyć wg własnego uznania. Nie do końca się to udaje. Więc aby sobie poukładać swoje kształty należy wziąć tylko dwie kulki, które nie mają magnesów. Z nimi można to zrobić. Ale producent zaprojektował je, żeby były używane zawsze razem, czyli 4 "w sznurku", co powoduje, że czujemy je na dłuższym odcinku i że się siebie trzymają... 


Brak silikonowego połączenia i ogonka jest rozwiązaniem niestandardowym. Co prawda, niektóre kulki da się używać pojedynczo lub wyjąć z silikonowej oprawki (jak kulki Lelo), ale mam wrażenie, że tylko niektóre kobiety będą się czuły komfortowo bez tego ogonka. Jesteśmy przyzwyczajone, że wszystko, co się wkłada do waginy, najlepiej się wyjmuje przez pociąganie za sznureczek lub ogonek: tampony, kubeczki menstruacyjne, kulki gejszy. Ponieważ od lat używam kubeczka, któremu ogonek się urwał i kulek Lelo wyjętych z silikonowej obsadki, bardzo entuzjastycznie odniosłam się do kolejnych kulek bez ogonka. Generalnie nie lubię niczego, co mi się plącze między wargami, podrażnia i uwiera, więc to rozwiązanie mi się spodobało i pewnie spodoba się tym z Was, które silikonowe ogonki irytują. Ale jeśli kulki Wam się nie wysuną na koniec ćwiczeń, trzeba ich będzie poszukać palcami i wyjąć jedna po drugiej, a nie zawsze łatwo takie mokre, wyślizgujące się kulki chwycić.


Podsumowanie


Kuleczki K1 są inne i bajeranckie. Dla mnie mają swoje zalety (nieduże, luźne, bez silikonowego ogonka), ale i mają wady i te drugie przeważają. Najprawdopodobniej po prostu nie jestem ich idealną użytkowniczką. Jako tzw. przeciętna kobieta lepiej czuję swoje mięśnie, gdy zaciskam je na palcach, penisie lub też kulkach większych rozmiarów. Podejrzewam, że dla większości przeciętnych kobiet będą za małe, za ciężkie, brak ogonka też będzie dużą wadą. Dla tych, które mają mocne mięśnie i lubią nowości, to może być ciekawa oferta. Także dla tych, które mają problem, żeby włożyć kuleczkę standardowej wielkości.


W zaawansowanych ćwiczeniach mięśni dna miednicy czasem ćwiczy się z dwoma kamiennymi jajeczkami, które się równocześnie przesuwa lub o siebie obija. To jest wersja dla kobiet zaawansowanych. Mam jednak wrażenie (także ćwicząc z jajeczkiem), że jednak kamienne jajeczko jest do tego lepiej dostosowane niż namagnesowane kulki. Na dodatek jest tańsze. (Jajeczko jest też bardziej śliskie, a mam wrażenie, że takie śliskie łatwiej przesunąć niż matowy silikon).


Kuleczki K1 mają swój urok, jednak po pierwszym zachwycie, który przeżyłam, gdy wyjmowałam je z pudełka, teraz jestem już bardziej zdystansowana. Gdy ćwiczę z kulką większych rozmiarów, czuję, że moje mięśnie mają się na czym zaciskać. Ale Tatiata Kozhevnikova pewnie byłaby zachwycona. Jeśli i Wam się podobają, ćwiczycie z nimi i czujecie, że są naprawdę fajne, proszę, napiszcie to w komentarzach. Podzielcie się swoim doświadczeniem i pomóżcie innym kobietom wybrać idealne dla nich kulki. 

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 6)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12014.01.03, 16:21

Joanna
Dobranie idealnych kulek nie jest wcale takie proste i chyba trzeba mieć sporo szczęścia, żeby dobrze trafić za pierwszym razem. Każda z nas jest inna i te wszystkie tabelki z kryteriami takimi jak wiek czy przebyte porody nie bardzo się sprawdzają. Ja jeszcze nie trafiłam na odpowiednie, mimo że ma trzy pary kulek gejszy (de facto wszystkie za duże), ale sądzę, że te są chyba zbyt "ambitne".
# 22014.01.03, 17:52

Voca
@Joanna - moim zdaniem liczy się nie szczęście, ale średnica. Kupując kulki, trzeba patrzeć na to, jaką mają średnicę i nie kupować niczego, co jest za duże, żeby bez wydziwiania włożyć do waginy. I już. Bardzo łatwo zmierzyć, czy coś jest OK, czy za duże. Wystarczy popatrzyć na obwód dilda czy wibratora, jaki się ma i zobaczyć, że np 3 cm średnicy są ok, ale już 4 cm są za duże. A jak się nie ma niczego pod ręką, to zawsze można sobie wystrugać podręczne dildo choćby z ogórka albo z marchewki. :) I już.

Średnica, średnica, średnica. Kropka. :)
# 32014.01.04, 12:05

Marta
Średnica tak. Ale z naszych doświadczeń wynika, ze waga jest równie ważna. Mogą być optymalne wielkością, ale za ciężkie.
# 42014.08.31, 09:18

jola
uwielbiam kulki, długo nie mogłam się do nich przekonać, ale jak wreszcie się udało to zastanawiam się jak mogłam ich tak długo nie doceniać. Polecam je wszystkim kobietom. Aczkolwiek najlepiej kupować je w sieci. Polskie stacjonarne sex shopy są raczej obrzydliwe - sprawdziłam niejeden. Teraz mam dobry sklep w sieci i jestem naprawdę bardzo zadowolona.
# 52014.08.31, 12:51

inka
Ostatnio za namową koleżanki zdecydowałam się na zakup kulek. Nie mam tylko sklepu, w którym mogłabym kupić dobre kulki. Czytałam, że trzeba zwracać uwagę z czego są zrobione. Może mogłabyś mi polecić ten sklep, w którym sama robisz zakupy. Lubię takie sprawdzone miejsca.
# 62015.03.07, 10:56

Dżasta
Polecam kulki Laid, są naprawdę rewelacyjne. Ja swoje kupiłam tutaj: bit. ly/laidk1

podobne artykuły

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla, korzystając z najnowszych i progresywnych kulek gejszy?
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych, czyli o nowościach na rynku kulek gejszy i nie tylko.
 
Gry na waginy a test banana*
Kupujesz dajmy na to – kulki gejszy i ćwiczysz. Niby te mięśnie Kegla mocniejsze, ale właściwie jak to sprawdzić? jak znaleźć w sobie motywację, żeby ćwiczyć? I jak znaleźć w sobie motywację, żeby ćwiczyć? Regularnie. Żeby mieć efekty.
 
Luna - Twoja mała trenerka
Dzisiaj prawdziwe cudo – Luna Smart Bead od Lelo.
„Luna” to połączenie kulek gejszy z wibratorem. I małym elektronicznym mózgiem.
 
Nowe kulki gejszy. Lepsze?
Kulka gejszy dla leniwych... i żądnych przyjemności! Lelo zapewnia, że kulka reaguje na każde drgnienie Twojego mięśnia...
 
Kolczyki, naszyjnik czy kulki?
Klasycznie zapakowane pudełeczko leżało na biurku, kusząc swoja zawartością. Jakie prezenty kupuje się komuś, kogo zna się od niecałych dwóch miesięcy?
 

najnowsze artykuły

O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
seksualność kobiet » seks
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
Jak skomunikować się z partnerem czy partnerką w seksie i w związku? Jak udzielać sobie informacji zwrotnej? Jak mówić o swoich uczuciach i fantazjach? O tym właśnie rozmawiamy w Misji na Marsa w Radiu RAM. Przepytają mnie Marcin Furmański i Krzysztof Janoś. Dziękuję za wspólną podróż!
 
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
seksualność kobiet » miesiączka
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.
 
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
seksualność kobiet » seks
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
Pod rozległym pojęciem seksu mieści się też niedostrzeżona jako odrębny impuls potrzeba bycia obejmowanym, otaczanym troską innej osoby, niańczonym i zapewnianym o miłości nie dlatego, że przyniosło się do domu pensję czy upiekło placek, ale po prostu dlatego, że się istnieje.
 
Ecstatic dance Wrocław - 18.03.2017
seksualność kobiet » wiadomości
Ecstatic dance Wrocław - 18.03.2017
Zapraszamy do magicznej podróży, podczas której Freya poprowadzi Cię w uzdrawiającą przestrzeń serca na spotkanie z Ixcocoa - Devą Kakao, odkrywając subtelne moce miłości, błogości i szczęścia.
 
Stracić dziewictwo, aby uprawiać seks co 2 godziny
seksualność kobiet » kultura
Stracić dziewictwo, aby uprawiać seks co 2 godziny
komentarze (2)
To jest w końcu najważniejsze w byciu kobietą – bycie seksownym kociakiem, który jest posłuszny swojemu panu. To mówił ”Zmierzch”, to mówiło ”Pięćdziesiąt twarzy Greya”, to mówi internetowa wyrocznia dla polskich nastolatków.
 
zobacz też

„Przecież walczyliśmy o równouprawnienie” - seksualność Polki w czasach stalinizmu cz. 3

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter