dział: gadżety

Kulki gejszy: duże, małe, jakie? Jak wybrać?

Ania Gąsiorowska
dodano: 2013.07.05
Ćwiczenia mięśni Kegla to jeden z topowych tematów ostatnich kilkunastu miesięcy w wielu portalach i magazynach kobiecych, na forach internetowych i innych bardziej lub mniej wiarygodnych miejscach w sieci. A kulki gejszy, to obok wibratorów, jeden z najchętniej kupowanych przez Polki produktów w sklepach z akcesoriami erotycznymi, a może nawet najchętniej :). Najwięcej pytań, które dostajemy od Klientek, również dotyczy tego gadżetu.

ania-gąsiorowska.jpg
Autorką artykułu jest Anna Gąsiorowska, właścicielka sklepu Frywolnie.pl
Mimo że dużo zostało już na temat kulek powiedziane, nadal jest wiele wątpliwości, niespójności, niedomówień. Chyba najczęściej przewijającymi się pytaniami są „Czy te kulki będą dla mnie dobre?” „Które kulki powinnam wybrać?” „Które kulki będą lepsze?” I właśnie na te pytania postaram się dzisiaj odpowiedzieć :).


Moja pochwa jest zbyt luźna – dlaczego tak jest i co mam zrobić?


Zanim jednak do nich przejdę chciałabym poruszyć inny, równie ważny temat. Z różnych źródeł (od Klientek, od osób, które zajmują się kobiecą seksualnością, z forów internetowych) wiem, że wiele kobiet boryka się z poczuciem zbyt luźnej pochwy. Piszecie, że przeszkadza Wam to w życiu erotycznym, bo Wasze odczucia są mniejsze, albo Partner ma problemy z osiągnięciem orgazmu, bo jest mu za „luźno”. Zastanawiając się nad powodami takiego stanu rzeczy bardzo często do głowy przychodzi prosta odpowiedź – moja pochwa jest luźna, bo uprawiam za dużo seksu / za dużo się masturbuję wibratorem czy dildem. Dziewczyny, nie dajmy się zwariować! Częste kontakty seksualne rzadko kiedy przyczyniają się do znacznego rozluźnienia pochwy. Jeśli Wasz Partner ma bardzo dużego penisa albo używacie zabawek o pokaźnych rozmiarach, to może to mieć niewielki wpływ na elastyczność mięśni w pochwie. Pamiętajcie jednak, że nasza pochwa jest tak fantastycznie zbudowana, że ma duże możliwości „adaptacyjne”. Potrafi całkiem mocno się rozciągać, dostosowując swoje rozmiary do dużego penisa, ale przy mniejszym również jest w stanie „otulić” go swoim wnętrzem.


Ponadto kiedy pożądanie w nas rośnie, pochwa się poszerza, wydłuża i nawilża. To wszystko sprzyja lepszemu przygotowaniu pochwy na penetrację, ale wpływa również na poczucie większego luzu w środku.


Tajemnicą większej elastyczności pochwy, panowania nad jej kurczliwością oraz poczucia mniejszego luzu są ćwiczenia mięśni Kegla. Bo to właśnie te mięśnie są odpowiedzialne za to, jak mocno obejmujemy penis czy zabawkę w trakcie penetracji.


Wracając do naszego pytania. Jest szereg innych czynników, które w większym stopniu, niż częste uprawianie seksu, wpływają na utratę elastyczności mięśni Kegla. Są to głównie:

 • - przebyty poród naturalny,

 • - zmiany hormonalne (głównie niedobory estrogenu),

 • - dojrzały wiek,

 • - znaczna otyłość,

 • - przebyte operacje chirurgiczne w obszarze układu moczowo-płciowego,

 • - dźwiganie bardzo ciężkich przedmiotów,

 • - siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej.


Nie martwcie się więc i kochajcie się do woli :). A jeśli uważacie/czujecie, że Wasze pochwy są zbyt luźne, chciałybyście zwiększyć odczucia w trakcie stosunku i dodatkowo zadbać o swoje zdrowie intymne, ćwiczcie mięśnie Kegla!


Cwiczenia_miesi_kegla560.jpg

O samych ćwiczeniach również pojawiło się w Internecie wiele informacji, nie będę się więc teraz o nich rozpisywać. Jeśli jednak macie pytania, które dotyczą tego w jaki sposób ćwiczyć, jak często itp., to dajcie znać, a wrócimy do tematu :). Pamiętajcie, że ćwiczyć można zarówno na różnego rodzaju gadżetach (kulkach gejszy, twardych dildach lub specjalnych „przyrządach”) ale również bez ich użycia, po prostu zaciskając i rozluźniając mięśnie. Wszystkie sposoby są dobre. Używanie kulek gejszy pozwala jednak na szybsze osiągnięcie efektów. Trzymając je w pochwie łatwiej jest namierzyć mięśnie Kegla (po prostu ściskając kulki swoim wnętrzem), a małe ciężarki znajdujące się w kulkach obijają się o ścianki pochwy i w ten sposób dodatkowo stymulują je do pracy.


I w ten sposób wróciliśmy do pytania z początku artykułu, czyli „Jak wybrać kulki gejszy?”. Spróbujmy znaleźć na nie odpowiedź. Chociaż „odpowiedź”, to może zbyt szumne słowo, bo szczerze wątpię, żeby istniała jedna, najlepsza recepta. Nie ma tu jednej miary, którą można przypiąć do każdej Kobiety. Bo każda z nas jest inna, każda ma inną budowę, inne doświadczenia seksualne, inny tryb życia, jest w innym wieku. Jedne z nas mają dzieci, które przyszły drogą naturalną, inne nie. Różnimy się też wrażliwością, progiem bólu i poczuciem komfortu lub dyskomfortu. I te wszystkie cechy sprawiają, że każda z nas inaczej będzie odczuwała noszenie takiego samego modelu kulek gejszy. Ale żeby nie było, że wykręcam się od odpowiedzi, to podrzucam Wam garść porad, jak ułatwić sobie wybór kulek gejszy.


Kulki_gejszy_Smartballs_Duo.jpg


Małe czy duże?


Jeśli choć raz próbowałaś sprawić sobie parę kuleczek, to pewnie natknęłaś się na przeróżne modele, które różniły się między sobą np. wielkością. Każdy producent zachwala, że jego kulki są najlepsze, ale skoro jedne są małe, a drugie duże, a i te i te mają być najlepsze, to które są w końcu lepsze? Można się całkiem pogubić, prawda :)? Rozstrzygnięcie tego sporu nie jest proste. Ogólna zasada jest taka, że osoby początkujące powinny zaczynać od kulek o dużej średnicy (ok. 3,5 – 3,8 cm). Taką średnicę mają m.in. kulki: LELO Luna, Smartballs, Je Joue Ami (kulka nr 1) i Fascinate Vibe Therapy. Przy mało elastycznych mięśniach Kegla duże kulki lepiej się trzymają w środku. Poza tym łatwiej ćwiczy się mięśnie czując, że faktycznie na czymś się zaciskają. Przy małych kulkach może tego uczucia po prostu nie być.


Z własnego doświadczenia ale również z rozmów z Klientkami i koleżankami wiem jednak, że kulki o średnicy 3,5 – 3,8 cm bywają za duże. Szczególnie dla kobiet, które mają wąskie wejście do pochwy albo są jeszcze bardzo młode, przed porodem, z krótką historią współżycia (penetracji). W takich przypadkach wkładaniu i noszeniu kulek może towarzyszyć dyskomfort, a nawet ból. I niestety nie pomaga nawet żel nawilżający. Najlepszym wyjściem jest zmiana kulek na mniejsze. W przeciwnym wypadku można szybko zniechęcić się do noszenia kulek i ćwiczenia mięśni Kegla.


Jeśli jesteś bardzo młoda, czujesz, że masz wąska pochwę, jeszcze nie rodziłaś i podejrzewasz albo już wiesz, że wkładanie i noszenie dużych kulek będzie/jest dla Ciebie mało komfortowe, to polecam Ci kulki o średnicy do 3,20 cm (np. LELO Luna Mini albo Emigi). I nie martw się, że większe kulki nie chcą Ci się zmieścić. Od średnicy ważniejsza jest waga kulek.

Kulki_gejszy_luna_mini_wymi.jpg

Zmianę średnicy na mniejszą polecam również kobietom, które od jakiegoś czasu ćwiczą już mięśnie Kegla i czują, że dotychczas używane większe kulki są już doskonale przez te mięśnie obejmowane. Kulki o mniejszej średnicy pozwalają mięśniom na większy zakres ruchu. Trzeba mocniej napiąć mięśnie, żeby poczuć ściskanie takich kulek przez pochwę.


Lekkie czy ciężkie?


Tutaj odpowiedź jest znacznie łatwiejsza – na początek zdecydowanie lekkie (do ok. 60 gramów). Mięśnie, które są wiotkie, zupełnie niewyćwiczone, nie utrzymają ciężkich kulek, które będą po prostu wypadać z pochwy. Uczucie wypadania kulek z pochwy jest dobre, bo zmusza mięśnie do automatycznego zaciskania się, ale już ich faktyczne wypadanie dobre nie jest.


Ciężar kulek powinien być zwiększany stopniowo, w zależności od postępów ćwiczeń i ich efektów. Im bardziej elastyczne stają się nasze mięśnie w pochwie, tym łatwiej jest nam utrzymać większy ciężar. To tak samo jak na siłowni. Żadna początkująca osoba nie zacznie od dużego obciążenia. Jej słabe mięśnie po prostu nie udźwigną dużego ciężaru. Dopiero wraz z rozwojem mięśni zwiększa się wagę ciężarków. Tak samo jest z mięśniami w naszej pochwie :).


Najcięższe kulki gejszy, z którymi się spotkałam to 3 kulka z zestawu Je Joue Ami (106 gramów), chociaż nie wykluczam, że można znaleźć cięższe.


progresywne_kulki_gejszy_je_joue_ami_fuksja.jpg


Ćwiczenia progresywne


Skoro weszłam już na temat zestawów kulek do ćwiczeń progresywnych, to chciałbym nieco go rozwinąć. Jednym z pierwszych takich zestawów, który pojawił się w sklepach, są kulki LELO Luna. Zestaw składa się z 4 kulek o dwóch różnych wagach (28 i 37 gramów), które umieszcza się w specjalnej silikonowej osłonce. Wkładając do osłonki różne kulki, można osiągnąć 3 różne warianty ciężarów, od 56 gramów do 74 gramów. Wagę zmienia się oczywiście wraz ze wzmocnieniem mięśni Kegla. Niestety wszystkie kulki mają taką samą średnicę, nie możemy więc jej modyfikować w zależności od stopnia wyćwiczenia mięśni. Mamy jednak wybór pomiędzy wersją regularną LELO Luna (średnica 3,50 cm), a wersją Mini (średnica 2,90 cm).


Drugi zestaw warty polecenia, to kulki Smartballs Uno i Duo firmy Fun Factory. Na rynek weszła właśnie ich ulepszona wersja – łatwiejsza do wkładania (pierwsza kulka w modelu DUO jest mniejsza i stożkowata), noszenia i czyszczenia. Zaczynamy od kulki pojedynczej ważącej ok. 42 gramy, a później przechodzimy na kulki podwójnej (85 gramów). Średnica kulek w obydwu przypadkach jest taka sama, ale Smartballs DUO składają się z dwóch kulek, co sprawia, że ogólnie są większe (dłuższe).


Kobietom, które szukają mniejszych kulek polecam zestawy Emigi. Są dwa – zestaw lekki (kulki o wadze 42 gramy i 58 gramów) oraz ciężki (72 gramy i 92 gramy). Zakres ćwiczeń jest więc spory. Kulki również występują w jednej wielkości.


Najlepszy moim zdaniem zestaw do ćwiczeń progresywnych, to kulki Je Joue Ami. W tym zestawie znajdziemy 3 różne kulki, które nie tylko różnią się wagą (47 gramów, 78 gramów i 106 gramów) ale również wielkością i kształtem. Pierwsza kulka ma dużą średnicę (3,6 cm) – słabe mięśnie mają na czym się zacisnąć. Druga kulka to już inny kształt (bardziej wydłużony) i mniejsza średnica (3,2 cm). Ostatnia, najcięższa kulka ma jednocześnie najmniejszą średnicę (2,80 cm). Mocno wyćwiczone mięśnie nie tylko utrzymają duży ciężar, ale również z łatwością zacisną się na mniejszym przedmiocie.


Progresywne_kulki-560.jpg

Żeby uporządkować całą wiedzę, którą przed chwilą zdobyłyście, przedstawiam wszystkie zestawy progresywne w tabelce. Mam nadzieję, że ułatwię Wam tym sposobem wybór najlepszych kulek dla Was :).


Nazwa

Producent

Średnica (w cm)

Waga (w g)

Przybliżona cena

Luna

LELO

3,50

56, 65 i 74

149 zł

Luna Mini

LELO

2,90

56, 65 i 74

149 zł

Smartballs UNO i DUO

Fun Factory

3,20 – 3,60

42 i 85

174 zł (75 zł + 99 zł)

Emigi lekkie

Wolwin

3,17

42 i 58

119 zł

Emigi ciężkie

Wolwin

3,17

72 i 92

119 zł

Ami

Je Joue

3,6 i 3,2 i 2,8

47, 78 i 106

199 złI co jeszcze?

Pamiętajcie jeszcze o kilku ważnych zasadach przy wyborze kulek gejszy:

 1. 1. Kupujcie tylko kulki wykonane z bezpiecznych dla ciała, nietoksycznych materiałów, nie zawierających ftalanów. Najlepszy będzie silikon albo hipoalergiczne elastomery.

 2. 2. Sznureczek, za który wyciąga się kulki również powinien być zrobiony z higienicznego materiału (takiego samego jak kulki). Unikajcie „szmacianych” sznureczków – to siedlisko ciężkich do wytępienia bakterii!

 3. 3. Jeśli macie możliwość obejrzenia kulek „na własne oczy” albo zobaczenia ich na dokładnych zdjęciach, to patrzcie czy nie mają żadnych ostrych spojeń czy innych nierówności, które mogłyby uszkodzić delikatne ścianki pochwy.

 4. 4. Zwracajcie uwagę na takie „smaczki” jak woreczki do przechowywania kulek dołączane do produktu czy rozwiązania ułatwiające używanie kulek (jak np. wgłębienie na palec easy-on w kulkach Smartballs).

 5. 5. Kupując kulki, warto od razu zaopatrzyć się w żel nawilżający, który znacznie ułatwia ich aplikację.


A na koniec mam dla Was niespodziankę. Dla wszystkich Czytelniczek i Czytelników portalu seksualnosc-kobiet.pl przygotowaliśmy rabat 10% na całe zakupy w naszym sklepie frywolnie.pl. Rabat obowiązuje na wszystkie produkty, nie obowiązuje na koszty dostawy. Ważny do 31 lipca 2013. Żeby z niego skorzystać wystarczy wpisać w koszyku, w polu „Kupon rabatowy” kod: LATO2013SK


Artykuł sponsorowany 
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 21)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12013.07.19, 14:53

Mad_Len
Bardzo fajny artykuł, dzięki
Mam pytanie - czy wszystkie z opisanych tu kulek "grzechoczą" tzn mają w środku mniejszą kulkę która obija się o ścianki tej zewnętrznej? Bo wyobrażam sobie, że mogłyby też działać po prostu na zasadzie wyprofilowanego ciężarka, bez grzechotania. Szczególnie ciekawi mnie czy Je Joue Ami mają standardowe wnętrze - przymierzam się do zakupu, chciałabym żeby grzechotały, lubię ten efekt (dotychczas miałam pojedynczą fun factory ale nie jest dla mnie wyzwaniem, Kegle ćwiczę od piętnastego roku życia :) )
# 22013.07.19, 15:40

V
Grzechocze najgłośniej kluka duża, średnia średnio, a mała prawie w ogóle nie. :)
# 32013.07.19, 15:56

Mad_Len
Dobrze że w ogóle grzechoczą, chyba je sobie sprawię :)
A jeszcze inaczej postawione pytanie odnośnie kulek :) Może potraficie powiedzieć które z dostępnych na rynku grzechoczą najbardziej? Naprawdę lubię to uczucie :)
# 42013.08.05, 13:32

Wstydliwa
A czy są takie, które nie grzechoczą? Bo grzechoczące niestety słychać przy chodzeniu. . . Tzn inni słyszą :)
# 52013.08.30, 19:32

Nrinri
Jeśli chodzi o zestawy progresywne, to cięższa z zestawu ciężkiego kulek Emigi (czarno-biała) nie grzechocze w ogóle, nic się w niej nie porusza, najwyraźniej jest po prostu jednorodnym ciężarkiem bez mniejszej kulki w środku. Lżejsza z tego samego zestawu (czerwono-biała) grzechocze, ale z braku porównania z innymi modelami nie jestem w stanie stwierdzić, jak bardzo - jest to odczuwalne, natomiast nie wydaje mi się, żeby cokolwiek było słychać przy jej używaniu - osobiście nie słyszę nic ;)
# 62013.10.21, 23:06

Patyce
Chciałam sobie ostatnio zrobić tego typu mały prezent, a co, też się należy:P Ale kupując gadżety erotyczne zazwyczaj sięgam porady, konsultuję, z dziewczynami, na portalu portalkobiet. com/ to portal erotyczny dla kobiet, tutaj jest dokładnie o tych kuleczkach: portalkobiet. com/index. php/artykuly/zabawki-erotyczne/655-kuleczki-rozkoszy-od-luny
# 72013.10.25, 08:55

Mysia
A ja mam pytanie, które nie daje mi spać! Jak głęboko powinno umieszczać się kulki (jeżeli są dwie )? Tak jak tampon? Głębiej? Płycej? Powiedzcie bo tej informacji nigdzie nie mogę znaleźć :(
# 82013.10.25, 13:32

Voca
Wkładasz tak głęboko, żeby było Ci wygodnie. Nie ma czegoś takiego jak "za głęboko" czy "za płytko". :)
# 92014.05.29, 16:47

kaja
Kulki gejszy – oj długo się wahałam czy kupić. I teraz żałuję, że tak długo:) znalazłam model idealnie, świetnie się sprawdza i co ważne nie był jakiś strasznie drogi.
# 102014.05.31, 14:16

anka
kaja, nie bałaś się ich używać? Gdzie kupujesz? Ja chcę kupić coś fajnego, ale jednocześnie nie chcę wydać masy pieniędzy. Do sex shopu też nie pójdę. A paczka musi być naprawdę dyskretna.
# 112014.05.31, 14:18

kaja
Absolutnie nie - wszystko jest zrobione tak żebyś nie zrobiła sobie krzywdy. Ale zanim z nich skorzystaj zawsze dokładnie obejrzyj czy nie mają jakichś ostrych rantów. Ja kupuje na swiatdoznan. pl bo nie lubię stacjonarnych sklepów - jakoś mnie śmieszą.
# 122014.07.21, 13:39

Edytka 35
Czy można gdzieś dostać większe egzemplarze? Mam bardzo szeroką pochwę, lekarz mi powiedział ze po prostu mam taką budowę. Faktycznie rodzić miałam bardzo łatwo, ale jednak chciałabym coś poprawić w kwestiach seksualnych. Mam w domu kulki 3,8 cm. Czy mozna kupić większe?
# 132014.08.05, 13:48

Nina
Takie kulki Mad Lan, proponuje firma PelvixConcept. Główna część jest rozkręcana, a do środka możesz włożyć trzy rodzaje kuleczek o różnej wielkości i wadze.
Cena ?? To zależy. . . Jak Dla kogo. . cupidolov. pl/pl/akcesoria-erotyczne/265-pelvix-concept---kulki-do-treningu-miesni-kegla---pelvic-floor-rehabilitation. html
# 142015.04.20, 15:44

Anqa
Mam kulki gejszy i jestem z nich ogromnie zadowolona. Przede wszystkim świetnie wzmacniają mięśnie pochwy, ale też sprawiają sporo przyjemności ;) Swoje kulki kupiłam tutaj skleperotyczny. eu/. Mam takie o średnicy 3,5cm, metalowe.
# 152015.04.23, 15:26

Tadek
Ja sobie muszę kupić :)
# 162015.08.05, 21:41

gaza
Kupiłem żonie kulki gejszy o średnicy 38 mm, niestety ona w ogóle ich w sobie nie czuje. Czy to znaczy że powinniśmy poszukac jeszcze wiekszych?
Jeśli tak to gdzie można kupić duże kulki?
# 172015.08.06, 06:48

V
@gaza - Ja bym powiedziała, że jeśli nie wypadają przy każdym kroku, to nie ma sensu kupować innych. Mięśnie Kegla bardzo łatwo wyćwiczyć. Więc jeśli Twoja żona nie zrazi się tym, że nie czuje kulek, tylko trochę poćwiczy, to po kilku tygodniach (3-4) ćwiczeń powinna już je dość dobrze czuć. Wiele autorytetów twierdzi, że "pochwa nic nie czuje", więc myślę, że wiele kobiet niewiele czuje trochę na zasadzie sugestii. My zresztą w ogóle często nie czujemy ani swojego ciała, ani emocji. Ale wystarczy się skupić i wczuć, a jakieś wrażenia - subtelne, bo subtelne - na pewno dojdą. Najważniejsze to nie rezygnować, tylko próbować. W końcu zadziała. :)
# 182015.08.22, 09:28

Steczkowska Anka
Ile dziewczyn tyle opinii. Ja w swoim życiu mam już 3 parę kulek i w końcu trafiłam na te wyjątkowe mega mega zadowalające :DSa to Delicious Pleasure czyli srebrne kule otoczone silikonową powłoką, które stymulują ściany waginy i punkt G. Doskonałe dla ćwiczeń pochwy oraz dla podniesienia poziomu intensywności orgazmu
Polecam: www. erotyczny24. pl/fifty-shades-of-grey-silicone-ben-wa-balls-p-1531. html
Teraz przymierzam się do zakupu tych bo słyszałam super opinie o nich :D przede wszystkim to zdalnie sterowane kulki, które jednocześnie wibrują oraz wykonują ruch rotacyjny- fajna zabawa dla dwojga jeśli ktoś lubi :D :D. Z tego co słyszałam to rzeczywiście dostarczają kompletnie niespodziewanych doznań www. erotyczny24. pl/lelo-hula-beads-ciemny-roz-p-419. html
# 192015.09.25, 19:11

Kuleczka
Jak wypadają tzn. że są za ciężkie i masz słabe mięśnie kegla kup większe a lekkie, ja kupiłam super zestaw tych kulek na twojafantazja. com super sklepik . Jest duża lekka średnie i małe ciężkie zaczełam od dużej, a teraz te małe. Mąż mega zadowolony i ja również :) polecam!!!
# 202016.08.04, 20:28

Sowa
Jestem fanką kulek, odkąd pierwszy raz spróbowałam, regularnie dokupuję jakiś nowy model. Efekt - po dwóch porodach mamy z mężem bardzo satysfakcjonujące życie erotyczne :) Polecam gorąco omawiany szeroko w artykule i komentarzach zestaw progresywny Je Joue - doskonały zakup! Ostatnio mile mnie zaskoczył też model (chyba nowość, bo nie widziałam wcześniej) Sky by Ave Stratos - bardzo nietuzinkowy kształt i rozmiar, wrażenia z użytkowania też ciekawe :) kupuję tu: https://www. tease. pl/pl/p/Kulki-Kegla-Sky-by-Ave-Stratos-Kegel-Balls-Blue-Niebieskie/1208. Acha - absolutnie nie polecam oszczędzać na kulkach, tanie nadają się najlepiej jako zabawka dla psa. . . :/
# 212016.11.29, 13:10

PlumBum
Ja polecam plumbum. com. pl/pl/p/KULKI-PROGRESYWNE-KOMPLET/100 – są wytrzymałe i estetycznie wykonane, a do tego występują w dwóch rozmiarach, sprzedawanych w jednym komplecie, można więc przetestować obydwa.

podobne artykuły

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla, korzystając z najnowszych i progresywnych kulek gejszy?
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych, czyli o nowościach na rynku kulek gejszy i nie tylko.
 
Gry na waginy a test banana*
Kupujesz dajmy na to – kulki gejszy i ćwiczysz. Niby te mięśnie Kegla mocniejsze, ale właściwie jak to sprawdzić? jak znaleźć w sobie motywację, żeby ćwiczyć? I jak znaleźć w sobie motywację, żeby ćwiczyć? Regularnie. Żeby mieć efekty.
 
Luna - Twoja mała trenerka
Dzisiaj prawdziwe cudo – Luna Smart Bead od Lelo.
„Luna” to połączenie kulek gejszy z wibratorem. I małym elektronicznym mózgiem.
 
Nowe kulki gejszy. Lepsze?
Kulka gejszy dla leniwych... i żądnych przyjemności! Lelo zapewnia, że kulka reaguje na każde drgnienie Twojego mięśnia...
 
Kolczyki, naszyjnik czy kulki?
Klasycznie zapakowane pudełeczko leżało na biurku, kusząc swoja zawartością. Jakie prezenty kupuje się komuś, kogo zna się od niecałych dwóch miesięcy?
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

„Kobiety mnie przyjęły” - ceremonia pierwszej miesiączki

Sonda

Jestem
 • Kobietą
 • Mężczyzną
 • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter