dział: gadżety

Karty erotyczne – Talia miłości

Voca Ilnicka
dodano: 2012.06.21
Talia miłości to zbiór 52 kart z pozycjami seksualnymi dla heteroseksualnych par. Na jednej stronie karty znajduje się schematyczny rysunek i numer, na odwrocie znajdziemy dokładny opis pozycji, tego, jak do niej wejść, nie wybijając sobie zębów (niektóre pozycje są dość skomplikowane), korzyści, jakie z tej pozycji odniosą zarówno mężczyzna, jak i kobieta, ewentualne urozmaicenia oraz uwagi. Na każdej karcie jest też zaznaczony – co wydaje mi się dość istotne – poziom trudności.

Interesujący gadżet z rodzaju soft


Karty niewątpliwie są zabawką seksualną, ale z zupełnie innej bajki, niż na przykład wibrator. Osobiście nie sądzę, że ktokolwiek by je z łóżka wyrzucił lub też oburzył się na to, że je dostał w prezencie. Dlatego też myślę, że mogą pojawić się i w świeżym związku, w którym mogą pomóc Wam ujawnić preferencje, i w takim już ugruntowanym, nawet jeśli jedna z osób jest nieco oporna na wszelkie figle i eksperymenty. Myślę, że szczególnie te karty, czyli Talia miłości – na nikim złego wrażenia nie zrobią. Po pierwsze rysunki, które na nich zobaczycie, są naprawdę bardzo subtelne i schematyczne, po drugie – opis pozycji zawiera wszelkie szczegóły (włącznie z tym, że jeśli masz problemy z plecami, to lepiej nawet danej pozycji nie próbuj - co może być ważną wskazówką dla osób z różnymi dolegliwościami), a po trzecie – niektóre pozycje, jakie w niej znajdziecie, naprawdę są warte chociażby usłyszenia o nich (jeśli nie natychmiastowego wypróbowania).  


W codziennym życiu najczęściej mamy do czynienia z kilkoma pozycjami, przy odrobinie fantazji można wymyślić kilka czy kilkanaście swoich, niekoniecznie takich, które są gdzieś opisane i sklasyfikowane. Ta talia, oczywiście, nie zawiera wszystkich pozycji pod słońcem, ale sądzę, że dużą część z tych, które mogłyby Was zainteresować. Poziom trudności jest naprawdę bardzo zróżnicowany – niektóre są bardzo proste, do innych zaś potrzebujecie ścian, blatów, podłogi i dużych umiejętności. Ważne jest to, że zanim do jakiejkolwiek przystąpicie, spis korzyści i uwag do niej będziecie mieli podany na tacy. Będzie więc wiadomo, czy dana propozycja warta jest zachodu i na jakie przyjemności można się nastawić. To, co zazwyczaj znamy z doświadczenia i co nie jest do końca świadome i przemyślane, może się nagle takie stać, pomóc odszukać różne wrażliwe punkty naszego ciała, zapamiętać je, eksponować na bodźce i sprawiać nam jeszcze większą przyjemność. A autorki kart, Emily Dubberly i dr Dawn Harper, uwzględniły chyba wszelkie możliwe rodzaje stymulacji, których możemy sobie w danych pozycjach dostarczyć.


Zamiast poradnika


Tak naprawdę Talia miłości jest trochę takim poradnikiem seksu zakładającego penetrację. Ale – nie ma formy książki (dla niektórych taka książka „sugerująca”, że jeszcze czegoś się muszą nauczyć w łóżku, to za wiele), czyta się ją błyskawicznie, jest mniejsza w formacie (łatwiejsza w transporcie i przechowywaniu) oraz każdą jej kartkę można trzymać oddzielnie. Dla mnie te karty to subtelny gadżet łączący klasę, fantazję i rzetelną wiedzę, który dla osób obeznanych z ars amandi może być miłym podsumowaniem, dla tych, którzy nabierają doświadczenia – ciekawym wprowadzeniem. Oczywiście, są rzeczy, do których można się przyczepić – a to mało romantyczne nazwy pozycji typu „podciągnięcie tyłka” czy „dociśnięta na pieska” (autorki zrezygnowały z poetyckich nazw), czy też czasami zabawnie kulejący język (z karty 24. dowiedziałam się, że pozycja „oferuje znakomite podrażnienie punktu G”) lub lekko nieczytelne na pierwszy rzut oka rysunki (ale opis na odwrocie wszystko wyjaśnia), ale w ostatecznym rozrachunku te małe usterki niewiele znaczą. A zabawa w łóżku (albo nawet i autobusie miejskim, w którym możemy karty wspólnie lub osobno oglądać, czytać i planować przyszłe ekscesy) – przednia. Przyznam szczerze, że dopóki nie obejrzałam tej talii kart, nie uważałam kart jako takich za gadżet z potencjałem. Na dole zamieszczam 3 karty z opisami (po kliknięciu w kartę, otworzy się Wam jej opis) - obrazek nie zawsze wszystko mówi i naprawdę warto przeczytać opis, żeby dostrzec możliwości, jakie się przed Wami otwierają, np. niepozorna "13" oferuje intrygujące rozwiązania. 


Jeśli lubicie różne rodzaje seksu, muszę Was zmartwić, bo te karty zawierają tylko pozycje seksualne uwzględniające penetrację waginy. To było dla mnie na początku nieco rozczarowujące (talia miłości? a gdzie seks oralny?), ale za to wszystkie warianty penetracji opisane są dokładnie. Dowiemy się, jak się ułożyć, żeby nieduży penis wydał się o wiele większy, a znów – duży nie tak duży, w jakich pozycjach wagina będzie ciaśniejsza, a w jakich rozluźniona, jaka strefa penisa i która część waginy będzie wystawiona na silniejsze doznania itp.  


Jak używać?


W środku pudełka znajdziecie małą broszurkę, podpowiadającą, co można zrobić z tymi kartami. A więc – według podpowiedzi autorek – można na przykład co tydzień losować jedną kartę i próbować dobrze poznać nową pozycję (a kart wystarczy na cały rok), można wybrać trzy karty i zaprezentować partnerowi/partnerce, który/która z tych trzech wybierze tę, która najbardziej jej się podoba, można je wsunąć do aktówki z nadzieją, że mąż/żona odnajdzie ją w pracy, można porozkładać w różnych częściach mieszkania, tak, żeby jej widok wybranej karty z pozycją podgrzewał atmosferę... Na pewno znajdziecie też wiele innych zastosowań dla siebie.  


Jeśli jesteście mężczyznami, nie zniechęcajcie się po przeczytaniu broszurki dodanej do kart – jest ona napisana w taki sposób, że możecie odnieść wrażenie, że skierowana jest wyłącznie do kobiet i to one mają wkładać te karty swoim mężczyznom do kalendarzy i im podsuwać pod nos (wszędzie używane jest tylko słowo „partner”), ale – jako kobieta zapewniam Was – my też lubimy znaleźć miłosną kartę w notatniku i przeczytać, że z tą akurat pozycją czekacie na nas w domu.


Podsumowanie


Karty Talia miłości zapakowane są w w solidne tekturowe pudełeczko, zawierają też mini-broszurę, która wyjaśnia, jak można tych kart używać, podpowiada kilka rozwiązań. Cena widniejąca na pudełku to 69,60 złotych, ale znalazłam też księgarnię (tu), w której są tańsze. Zostały wydane przez Studio Astropsychologii.


karta-13-1.jpg

czy-siedzi-pani-29.jpg
Karta-46-obrazek1.jpg
Kliknijcie zdjęcia kart i przeczytajcie ich opisy.
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 4)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12012.06.21, 09:14

Zuzka
"Kamasutra" XXI wieku, hihi. Są obrazki, tekstu mniej, łatwiej toto przenosić - same zalety. Gdyby jeszcze było aplikacją na telefon komórkowy, to można byłoby wprowadzić jako lekturę obowiązkową w szkołach ;) Zupełnie poważnie - wygląda na naprawdę fajną rzecz.
# 22012.06.21, 13:57

Ifrit
@Zuzka: jest mnóstwo podobnych aplikacji na telefony komórkowe, większość do bezpłatnego pobrania np z Android Marketu :D Sama kilka takich aplikacji na telefonie posiadam, może nawet nie ze względów praktycznych i użytkowych, ale są całkiem zabawne i czasem nawet inspirujące ;))
# 32012.07.04, 13:26

Marta
Pozycja 13 jest wg mnie bardzo interesująca i warta przetestowania. Uroczyście obiecuję, że zrobię to w tym miesiącu. :)
Pomysł z karty 29, żeby w trakcie spółkowania czytać książkę, jest dla mnie aż tak szalony, że warty przetestowania.
A znów kochanie się na szczycie góry w minispódniczce - czad, tego pewnie nie zrobię, ale sama idea bardzo, bardzo mi się podoba. Mam ogromną ochotę na miłość na łonie natury (a nie tylko moim własnym!:)
# 42013.06.11, 16:49

Rocky
myśle że pozycja 16 i 29 jest całkiem obiecująca wyprubuje na kolejny sex

podobne artykuły

Zabawa w ujawnianie sekretów. Zrób to z nami!
Ponoć seksualność ma być jedną wielką tajemnicą, żeby nie powiedzieć tabu, i ponoć brzydko jest o niej mówić. My zaś proponujemy zabawę w ujawnianie. Niekoniecznie czyichś sekretów, ale chociażby własnych przemyśleń w tym zakresie czy też doświadczeń, które dla innych mogą stać się podpowiedzią, punktem odniesienia, cenną nauką. W zamian za to mamy dla Ciebie Alibi.
 
Tantra z piór. Każde ciało chce więcej
Daj mi to albo odsprzedaj!
Kocham to i ci nie oddam!
Muszę to mieć!

O co tyle krzyku?

Oczywiście – o duuuużo przyjemności.
 
Seksualność Kobiet w radio: (Nie) akceptujesz siebie? OK. Możesz być taka/taki, jaka/jaki jesteś!
Seksualność zagościła audycji radiowej „Istota Społeczna”. I to jaka seksualność! Nasza. Kobieca.

O czym rozmawialiśmy? O akceptacji i nieakceptacji, o tym, jak można dać sobie na luz i nie ulegać modzie automatycznego cieszenia się seksem i seksualnością, o 50 twarzach Grey’a, o gadżetach erotycznych i o tym, że ciało nie musi być idealne, że palce u nóg mogą być krzywe, a i tak są piękne i dobre – bo są nasze, własne, jedyne i wyjątkowe. Posłuchaj! :D
 
Gry na waginy, czyli marksistowskie inspiracje od sexshop.com.pl
Wywiad z Alexandrem Potockim, właścicielem kultowego sklepu sexshop.com.pl oraz kulturalnej marki Annmarié Lov
 
Banana in the ass, czyli jak robią to prawdziwi faceci
Czy zdrowy, normalny facet, zorientowany na kobiety, mógłby kiedykolwiek pomyśleć o wkładaniu sobie czegoś do tyłka?
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

„Szybki kurs pisania scenariuszy erotycznych dla kobiet”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter