dział: gadżety

Grudzień. Czas najwyższy, aby podarować mu ocieplacz na wacka!

Voca Ilnicka
dodano: 2016.12.11
Możesz się śmiać, ale ocieplacz na wacka (zwany także skarpetką na penisa) to poważna sprawa! Szczególnie, gdy hula wiatr, a deszcz ze śniegiem wpada Ci prosto za kołnierz!

ocieplacz-na-wacka.jpg

Fot. Wikipedia


Już wielokrotnie pisałam o tym, że zima to czas noszenia ciepłych majtek. Na portalu ukułyśmy nawet powiedzenie: jeśli kochasz swoją waginę, załóż ciepłe majtki na zimę!


A teraz przyszedł czas na mężczyzn… Chociaż z tego, co słyszałam, niewielu mężczyzn ceni sexy look bardziej niż własną wygodę i wielu z nich na zimę zakłada wszelkiego rodzaju kalesony, ocieplacze i barchany, aby ich pośladki, nóżki i klejnoty przypadkiem nie zmarzły. I bardzo dobrze! Bierzmy z nich przykład. A teraz możemy wpisać się w pewien tradycyjny zwyczaj obdarowywania mężczyzn – najlepiej – ręcznie robionym, kolorowym, dzierganym ocieplaczem na jądra i penisa.


Otóż taki ocieplacz, zwany w krajach anglosaskich jako „willy warmer”, tradycyjnie nosili Chorwaccy górale, a także mężczyźni z Norwegii, Danii, Szkocji i Wysp Owczych, o czym radośnie donosi Wikipedia. Osobiście podejrzewam, że być może także i nasze chłopaki z Zakopanego. Co więcej – wzmiankowany ocieplacz był też pewnego rodzaju symbolem zalotów i małżeństwa. To właśnie na Wyspach Owczych, gdzie nazywano go męską rękawiczką (lub rękawiczką na jądra) dziewczyna dawała chłopakowi taki ocieplacz w prezencie. Jeśli ten go przyjął, oznaczało to, że poważnie myśli o związku z nią i chce się z nią ożenić.


I co Wy na to? Jesteście gotowe zrobić komuś taki prezent?

A Ty mężczyzno, czy jesteś gotów na małżeństwo i przyjmiesz go z radością?


Ocieplacz wykonać można z wełny lub może nawet i polaru. W czasach starożytnych robiono go także z futerka wiewiórki i noszono włosiem do środka. Jeśli zaś nie umiesz robić na drutach, a tym bardziej nie masz w zwyczaju polować na wiewiórki, pewną wariację na temat takiego ocieplacza możesz zakupić w sklepie Lelo. U nich skarpetka na wacka nosi romantyczną nazwę tux (ang. smoking; nie wiem, czemu, od razu kojarzy mi się z Tuskiem…) i stanowi miniaturową wersję eleganckiego smokingu.


lelo-tux.jpg


Cóż, przyznam, że gdy sama tego tuxa zobaczyłam, roześmiałam się szczerze. Co więcej, Lelo swój ocieplacz opisuje tymi słowy: „Satynowy wieczorny smoking inspirowany klasycznym smokingiem – oznaka dżentelmeńskiego stylu w sypialni i poza nią.”Więc, ten… no… jesteś gotowa na taki prezent dla swojego dżentelmena?


Aha, rdzenne ludy znają także wersję letnią tego wiele eleganckiego stroju, w Nowej Gwinei nazywa się to koteka. Co prawda w Kalifornii Anthony Kiedis z Red Hot Chili Peppers w XX wieku używał w wersji letniej po prostu zwykłej skarpetki, ale to już materiał na osobny artykuł.  


Żyjcie szczęśliwie i ogrzewajcie swoje genitalia!Autorką artykułu jest:VI.jpg
Voca Ilnicka, przewodniczka po kobiecej seksualności, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010) i współautorka książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki” (2016). Pierwsze warsztaty dotyczącego dotyczące płci i seksualności robiła prawie dziesięć lat temu. Regularnie prowadzi  warsztaty tylko dla kobiet, zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej dla kobiet i mężczyzn, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama i od wielu innych. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” .

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

„Dojdź dla mnie” albo Grey nie do końca instruktażowy

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter