dział: gadżety

Grudzień. Czas najwyższy, aby podarować mu ocieplacz na wacka!

Voca Ilnicka
dodano: 2016.12.11
Możesz się śmiać, ale ocieplacz na wacka (zwany także skarpetką na penisa) to poważna sprawa! Szczególnie, gdy hula wiatr, a deszcz ze śniegiem wpada Ci prosto za kołnierz!

ocieplacz-na-wacka.jpg

Fot. Wikipedia


Już wielokrotnie pisałam o tym, że zima to czas noszenia ciepłych majtek. Na portalu ukułyśmy nawet powiedzenie: jeśli kochasz swoją waginę, załóż ciepłe majtki na zimę!


A teraz przyszedł czas na mężczyzn… Chociaż z tego, co słyszałam, niewielu mężczyzn ceni sexy look bardziej niż własną wygodę i wielu z nich na zimę zakłada wszelkiego rodzaju kalesony, ocieplacze i barchany, aby ich pośladki, nóżki i klejnoty przypadkiem nie zmarzły. I bardzo dobrze! Bierzmy z nich przykład. A teraz możemy wpisać się w pewien tradycyjny zwyczaj obdarowywania mężczyzn – najlepiej – ręcznie robionym, kolorowym, dzierganym ocieplaczem na jądra i penisa.


Otóż taki ocieplacz, zwany w krajach anglosaskich jako „willy warmer”, tradycyjnie nosili Chorwaccy górale, a także mężczyźni z Norwegii, Danii, Szkocji i Wysp Owczych, o czym radośnie donosi Wikipedia. Osobiście podejrzewam, że być może także i nasze chłopaki z Zakopanego. Co więcej – wzmiankowany ocieplacz był też pewnego rodzaju symbolem zalotów i małżeństwa. To właśnie na Wyspach Owczych, gdzie nazywano go męską rękawiczką (lub rękawiczką na jądra) dziewczyna dawała chłopakowi taki ocieplacz w prezencie. Jeśli ten go przyjął, oznaczało to, że poważnie myśli o związku z nią i chce się z nią ożenić.


I co Wy na to? Jesteście gotowe zrobić komuś taki prezent?

A Ty mężczyzno, czy jesteś gotów na małżeństwo i przyjmiesz go z radością?


Ocieplacz wykonać można z wełny lub może nawet i polaru. W czasach starożytnych robiono go także z futerka wiewiórki i noszono włosiem do środka. Jeśli zaś nie umiesz robić na drutach, a tym bardziej nie masz w zwyczaju polować na wiewiórki, pewną wariację na temat takiego ocieplacza możesz zakupić w sklepie Lelo. U nich skarpetka na wacka nosi romantyczną nazwę tux (ang. smoking; nie wiem, czemu, od razu kojarzy mi się z Tuskiem…) i stanowi miniaturową wersję eleganckiego smokingu.


lelo-tux.jpg


Cóż, przyznam, że gdy sama tego tuxa zobaczyłam, roześmiałam się szczerze. Co więcej, Lelo swój ocieplacz opisuje tymi słowy: „Satynowy wieczorny smoking inspirowany klasycznym smokingiem – oznaka dżentelmeńskiego stylu w sypialni i poza nią.”Więc, ten… no… jesteś gotowa na taki prezent dla swojego dżentelmena?


Aha, rdzenne ludy znają także wersję letnią tego wiele eleganckiego stroju, w Nowej Gwinei nazywa się to koteka. Co prawda w Kalifornii Anthony Kiedis z Red Hot Chili Peppers w XX wieku używał w wersji letniej po prostu zwykłej skarpetki, ale to już materiał na osobny artykuł.  


Żyjcie szczęśliwie i ogrzewajcie swoje genitalia!Autorką artykułu jest:VI.jpg
Voca Ilnicka, przewodniczka po kobiecej seksualności, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010) i współautorka książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki” (2016). Pierwsze warsztaty dotyczącego dotyczące płci i seksualności robiła prawie dziesięć lat temu. Regularnie prowadzi  warsztaty tylko dla kobiet, zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej dla kobiet i mężczyzn, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama i od wielu innych. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” .

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Przytulanki-głaskanki o neo-tantrycznym zabarwieniu - Wrocław, 3 czerwca
seksualność kobiet » wiadomości
Przytulanki-głaskanki o neo-tantrycznym zabarwieniu - Wrocław, 3 czerwca
komentarze (1)
Ukoj nerwy, zrelaksuj się, zawrzyj nowe znajomości – przytul się z nami i przekonaj, że dotyk to magia! Przytulanie wzmacnia odporność, zmniejsza stres i sprawia, że robi nam się bardzo przyjemnie! Zapisz się na Głaskanki-Przytulanki już dziś i zgarnij bonus o mówieniu NIE!
 
Ciało zaczęło mówić, a ja byłam zmuszona słuchać - Alexandra Pope o cyklu i menopauzie
seksualność kobiet » miesiączka
Ciało zaczęło mówić, a ja byłam zmuszona słuchać - Alexandra Pope o cyklu i menopauzie
Angielskie słowo blessing (błogosławieństwo) pochodzi od dawnego bloedsen, czyli „krwawić”.
 
Period Fest, czyli święto miesiączki w Poznaniu
seksualność kobiet » wiadomości
Period Fest, czyli święto miesiączki w Poznaniu
Już jutro startuje chyba pierwszy taki (?) miesiączkowy festiwal w Polsce. Będą wykłady, warsztaty, koncerty, i wystawa ”Czerwona”.
Dzieje się! A ja się bardzo cieszę!
 
Życie po porodzie. Na wesoło
seksualność kobiet » humor
Życie po porodzie. Na wesoło
Ten filmik mnie porwał!
 
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
seksualność kobiet » macierzyństwo
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
komentarze (3)
Powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego po narodzinach dziecka może być bułką z masłem, ale może również okazać się nie lada wyzwaniem.
 zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter