dział: gadżety

Dlaczego szkło?

Wild Orchid
dodano: 2011.12.28
Kiedy pierwszy raz usłyszałam o szkle jako o materiale na zabawki seksualne, nie wywołało to u mnie większego zainteresowania. Prawda, były ładne – z przeplatającymi się spiralnymi wzorami, cętkami, zatopionymi w środku kwiatami. Stwierdziłam, że szkło to materiał zbyt kruchy, za mało wytrzymały, by mogła cieszyć się nim taka łamaga jak ja. Nie wiedząc nic na temat typów szkła, wątpiłam, czy te cacka są nawet w stanie przeżyć starcie z pracownikami Poczty Polskiej.


Całe szczęście, że około dwa lata temu postanowiłam zrobić spis dostępnych wtedy w Polsce szklanych zabawek na użytek mojego bloga. Zainspirowała mnie do tego nowa linia Glass Worxx Toy Joya, która zmieniła szklane zabawki z czegoś, co się ogląda na stronach internetowych amerykańskich sklepów w coś, co można kupić lokalnie. Zabawa polegała na znalezieniu każdego z około dwunastu modeli w najniższej w polskich sklepach cenie – w końcu podtytuł bloga to „Dobre seks-zabawki na każdą kieszeń”. Nim zakończyłam użeranie się z HTML-em, podjęłam decyzję. Kupuję. I całkowicie zmieniłam zdanie na temat szkła.

Szkło jest gładkie i twarde

To „oczywista oczywistość”, ale trudno wyobrazić sobie jak ten fakt wpłynie na nasze doznania nim nie spróbujemy. Już przy minimalnej ilości nawilżenia szkło sunie po najdelikatniejszych zakamarkach naszego ciała. Nie czepia się, nie wywołuje tarcia. Jeśli chcemy więcej doznań, to zapewniają je wypustki w kształcie spirali lub cętek, którymi udekorowany jest trzonek. (Rada: jeśli zabawka ma dużo tego typu ozdóbek, to radzę zastosować więcej nawilżacza).

icicles.jpgPrzez swoją nieugiętość szkło stanowi jeden z lepszych materiałów na zabawki do stymulacji punktu G. Wywołuje oczekiwany efekt przy minimalnym nacisku, eliminując uczucie „albo dojdę, albo mi ręka odpadnie”. Przez to, że szkło trzyma fason, zabawki do stymulacji strefy G nie muszą być wygięte – wystarczy poruszać nim pod odpowiednim kątem, by trafić tam, gdzie chcemy.


Szkło jest świetne do zabawy temperaturą

Gdy wyjmujemy je z szuflady, jest chłodne w dotyku. Możemy wtedy wykorzystać to zimno do drażnienia zmysłów albo po prostu schować się z nim pod pierzynę i poczekać aż nabierze trochę cieplejszej temperatury. Dłuższy dotyk takim zimnym dildo w jednym miejscu może mieć efekt znieczulający, a tego przecież nie chcemy. Podczas penetracji, szkło przejmuje temperaturę wnętrza ciała, powodując wspaniałe uczucie ciepła przy każdym ruchu zwrotnym. 

naughty.jpgMożemy pójść dalej, przygotowując sobie dwie miski z wodą – jedną zimną, a drugą ciepłą (ale nie zbyt gorącą). Taka zabawa jest szczególnie ekscytująca, gdy możemy dzielić ją z partnerem/-ką, dodając być może jeszcze opaskę na oczy, która zwiększy moment zaskoczenia.

Szkło jest trwałe

Tak, jeśli mówimy o szkle boro-krzemowym, często występującym pod nazwą handlową Pyrex. To bardzo trwały materiał – wyrabiane są z niego na przykład naczynia żaroodporne. Jeden z testerów na Eden Fantasys pozwolił sobie nawet wystawić je na kilka prób: najpierw upuszczał szklane dilda z wysokości około półtora metra na stalowy blat roboczy, potem przekładał je z lodówki do wrzątku. Jedno z nich nie przetrwało niestety upadku, ale drugie nawet się nie zarysowało. Poza tym, która z nas ma stalową podłogę?

Są oczywiście dostępne zabawki z gorszych rodzajów szkła – na przykład wspomniana linia Glass Worxx. Można je poznać po tym, że na opakowaniu jest napisane, by nie wystawiać je na działanie skrajnych temperatur – nie gotować. One też są w miarę trwałe, ale dla ostrożności można wstawić do umywalki miskę, gdy zamierzamy je myć, a przechowywać je w watowanym woreczku, by nie obijały się o siebie i inne przedmioty, turlając się w szufladzie.


Szkło jest higieniczne

Szkło nie sposób jest podrobić. W przeciwieństwie do silikonu, nie musimy zastanawiać się, czy to, co mówi sprzedawca, jest prawdą i że producent nie chrzci materiałów. Szkło to szkło.

Czyszczenie jest bajecznie proste. Wystarczy woda, mydło (albo płyn do mycia naczyń) i szczoteczka i już nasza zabawka jest całkowicie czysta. Tak samo jak w przypadku czystego silikonu nie ma por, w których mogą ukrywać i rozmnażać się bakterie i grzyby. Jeśli chcemy dodatkowo zdezynfekować zabawkę, możemy to zrobić roztworem wybielacza (1 część wybielacza na 10 części wody) lub poprzez gotowanie (pod warunkiem, że nasza zabawka zrobiona jest ze szkła boro-krzemowego i nie ma części elektronicznych).


Szkło jest piękne

Ten argument przekonuje większość szklanych „dziewic”. Czy mówimy o masowo produkowanych, idealnie równych i doskonałych wytworach produkcji masowej takich jak seria Glass Worxx czy też o wiele wytworniejsza linia Icicles. Czy też zachwycamy się artystycznymi, niepowtarzalnymi „przedmiotami nierządu”, które swój ostateczny kształt w umyśle twórcy zyskują dopiero podczas procesu dmuchania, nie można temu zaprzeczyć. Lśniące, gładkie, barwne lub przezroczyste, szkło ma w sobie urok, któremu trudno się oprzeć.


Tekst ukazał się w ramach konkursu z Lelo.

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.12.28, 09:09

V
A ja myślę o zakupie ceramicznego, porcelanowego dildo, do którego można nalewać wodę (zmienia temperaturę). Podobają mi się te Lovemoiselle, tylko nie wiem, czy robią je też w wersji wydrążonej.
# 22011.12.28, 15:48

WO
Lovemoiselle mają dziurki, Elodie pod paskiem silikonu, a reszta na końcach. Jak byś chciała wiedzieć o nich więcej, to poszukaj w recenzjach na Edenie (jak szukasz tylko w produktach, to nie wyświetlają się te, których już nie prowadzą, www. edenfantasys. com/Search. aspx?Q=lovemoiselle&ST=2 ).

Mi się też podobają. Gdyby były bardziej zakrzywione, to może bym się skusiła. Są w przystępnej cenie na hipa. pl (ten sklep powinien mi płacić procent, tak często go polecam. Zresztą przy okazji zobacz ich szkło ;-) )
# 32011.12.28, 23:05

V
Dzięki za rekomendację. Ja się właśnie zachwycam wibratorem Soraya. :) Robi mi się dobrze od samego patrzenia. :) Ale do dild też w końcu wrócę. :) I na pewno napiszę do Ciebie z prośbą o polecenie. :)

podobne artykuły

Tantra z piór. Każde ciało chce więcej
Daj mi to albo odsprzedaj!
Kocham to i ci nie oddam!
Muszę to mieć!

O co tyle krzyku?

Oczywiście – o duuuużo przyjemności.
 
Seksualność Kobiet w radio: (Nie) akceptujesz siebie? OK. Możesz być taka/taki, jaka/jaki jesteś!
Seksualność zagościła audycji radiowej „Istota Społeczna”. I to jaka seksualność! Nasza. Kobieca.

O czym rozmawialiśmy? O akceptacji i nieakceptacji, o tym, jak można dać sobie na luz i nie ulegać modzie automatycznego cieszenia się seksem i seksualnością, o 50 twarzach Grey’a, o gadżetach erotycznych i o tym, że ciało nie musi być idealne, że palce u nóg mogą być krzywe, a i tak są piękne i dobre – bo są nasze, własne, jedyne i wyjątkowe. Posłuchaj! :D
 
Gry na waginy, czyli marksistowskie inspiracje od sexshop.com.pl
Wywiad z Alexandrem Potockim, właścicielem kultowego sklepu sexshop.com.pl oraz kulturalnej marki Annmarié Lov
 
Banana in the ass, czyli jak robią to prawdziwi faceci
Czy zdrowy, normalny facet, zorientowany na kobiety, mógłby kiedykolwiek pomyśleć o wkładaniu sobie czegoś do tyłka?
 
Zabawki (erotyczne) są do zabawy! :)
Zabawki są do zabawy. Dlatego ochoczo zapraszamy je do naszych sypialni. I bawimy się nimi wraz z naszymi partnerami, kochankami i ukochanymi. Same również. Więc dlaczego tak wiele osób, a szczególnie, zdesperowanych mężczyzn, się ich boi? :)
 

najnowsze artykuły

Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
seksualność kobiet » kultura
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.

Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 
Pozytywnie o porodzie
seksualność kobiet » linki
Pozytywnie o porodzie
Pozytywnie o porodzie, grupa wsparcia założona i prowadzona przez trzy doule z Warszawy, jest częścią międzynarodowej sieci grup wsparcia Positive Birth Movement, założonej przez Milli Hill w Wielkiej Brytanii (www.positivebirthmovement.org).
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
Jestem wzruszona. Poruszona. Szczęśliwa i radosna. Kocham moją pracę i kocham Seksualność Kobiet. A co mnie nakłania do takich wyznań i dlaczego czuję euforię? Ano dlatego, że w ostatnim czasie dostałam od Was tyle cudownych, pięknych, ujmujących, rozczulających, potężnych i jeszcze raz – pięknych! - artykułów, że serce rośnie, dusza śpiewa i chce mi się żyć! :)
 
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
zobacz też

„Szybki kurs pisania scenariuszy erotycznych dla kobiet”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter