dział: film

„Dojdź dla mnie” albo Grey nie do końca instruktażowy

Voca Ilnicka
dodano: 2017.02.14
Pierwszy wielki plus ”Ciemniejszej strony Greya” to duża liczba scen seksu oralnego, a dokładniej sztuki cunnilingus. Brawo!

ciemniejsza-strona-greya.gif

Kto śledzi Seksualność Kobiet od lat, ten wie, że na książce 50 twarzy Greya nie zostawiłam suchej nitki – bo też uważam, że jej się to nie należy, dlatego że jest tandetna (co jeszcze można wybaczyć) i szkodliwa (a tego nie odpuszczę). Wie także, że film o Greyu – część pierwsza całkiem mi się podobał.

A teraz – oczywiście na Walentynki – mamy część drugą tej niesłynnej trylogii. Jaka ona jest? Dość amerykańska – zły chłopiec chce się zmienić dla dobrej dziewczyny. Przeżył koszmar, traumę, która zamknęła go na miłość i bliskość z drugim człowiekiem. Ale spotkał naiwną Anę – swoją „uzdrowicielkę”. Więc jeśli chodzi o fabułę, to ta nie poraża świeżością ani nagłymi zwrotami akcji. To ani Memento, ani Magnolia – tym bardziej nie Szósty zmysł. Nie umywa się także do naszego rodzimego filmu o Michalinie Wisłockiej. Ciemniejsza strona Greya to nie jest film dla koneserów. A jednak ma swoje zalety. 

I o nich napiszę najpierw, bo wiem, że dużo osób wybierze się na Greya trochę jak na film instruktażowy. A w okolicach Walentynek i Dnia Kobiet można z tego filmu zaczerpnąć kilka inspiracji. 

"Pocałuj mnie"

Pierwszy wielki plus Ciemniejszej strony Greya to duża liczba scen seksu oralnego, a dokładniej sztuki cunnilingus. Kiedy Ana mówi do swojego kochanka „pocałuj mnie” - chodzi jej o to, aby złożył pocałunek na jej łonie – co on robi zawsze z ochotą. Właściwie większość scen miłosnych zaczyna się od tego, że Christian pieści Anę ustami lub palcami. I pod tym względem ten film to dla mnie prawdziwa bomba i rewelacja! Nie wiem, czy producenci naoglądali się reklam Lickstera, ważne, że po pseudoerotycznych hitach sprzed lat takich jak 9 i pół tygodnia (w których najbardziej podniecające dla kobiety miało być jej gwałcenie i poniżanie) mamy w końcu film, który zobaczy duża publiczność, a który pokazuje to, co faktycznie wielu kobietom sprawia orgazmiczną przyjemność! Brawo dla scenarzystów! 

Grey – łóżkowy McGyver

Kolejny miły seksualny akcent to Greyowska pomysłowość. Po romantycznej kolacji Christian nakłania Anę, żeby ta zdjęła majteczki jeszcze przy stoliku w restauracji, żeby potem dostarczyć jej paru doznań w windzie pełnej ludzi. Innym razem – gdy wybierają się na doroczny bal – przynosi jej kulki gejszy do wypróbowania (patrząc na ich rozmiar i wyobrażając sobie ich ciężar – dochodzę do wniosku, że Ana jest mistrzynią Kegla - ale to i tak fajnie, że one się tam pojawiły). 

I takie właśnie małe smaczki można sobie z tego filmu wykorzystać. Niuansiki, które dodają codzienności pikanterii. Naprawdę, nie trzeba być milionerem, żeby dać swojej partnerce kulki gejszy (kosztują około stu złotych) ani tym bardziej trochę oralnej przyjemności (to jest już zupełnie za darmo!).

Jest jednak i druga strona medalu. W części pierwszej Grey jest wręcz psychopatycznym, toksycznym typem. Tym razem trochę tej toksyczności odpada, a jednak zostaje coś, co można mylnie utożsamić z męskością czy stanowczością – a jest po prostu zaborczością. Dziewczyna Greya nie może być samodzielna i niezależna. Nie może pracować w firmie innej niż taka, która należy do niego, czy też mieć orgazm dla siebie – ona ma dość dla niego. Teksty typu „dojdź dla mnie” wypowiedziane w tonie rozkazu średnio mnie podniecają i idealnie wpisują się w stereotyp, w którym to kobieta przeżywa przyjemność po to, żeby podniecić partnera... Ale rozumiem, że seks to niekoniecznie sfera, w której każdego najbardziej kręci poprawność polityczna. 

Jednak Ana nie na darmo jest Amerykanką XXI wieku. Może i nie masturbowała się nigdy z własnej woli, ale za to potrafi stanąć w swojej obronie, gdy ktoś przekracza jej granice – czy to będzie namolny szef, czy zaborczy partner. I to chyba wielka siła jej jako postaci – nie żyje w lęku przed porzuceniem. Może i wchodzi w związek ze świrem, ale zachowuje swoją niepodległość.

Jeśli ktoś ma ochotę na film lekki i mało wiarygodny psychologicznie – to Ciemniejsza strona Greya jest jak znalazł. A i podniecić się można, i zainspirować. I uwierzyć, że miłość zwycięża – chociaż ja wątpię, żeby Christian zmienił się w przykładnego męża bez ówczesnej terapii. Ale kto wie – może i na terapię trafi w kolejnej części! 

Autorką artykułu jest:
VI.jpg
Voca Ilnicka, przewodniczka po kobiecej seksualności, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” i współautorka książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki”. Regularnie prowadzi  warsztaty tylko dla kobiet, zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej dla kobiet i mężczyzn. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” .

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Urlop z okazji miesiączki - dostaniesz go w Azji. W Japonii od 70 lat!
seksualność kobiet » miesiączka
Urlop z okazji miesiączki - dostaniesz go w Azji. W Japonii od 70 lat!
Jak to się dzieje, że kraje azjatyckie, takie jak Japonia, Chiny, Korea, Indonezja, Tajwan czy afrykańska Zambia, wprowadziły urlopy miesiączkowe (Japonia już 70 lat temu (!), Korea ponad 15 lat temu), a w Polsce ten pomysł wciąż jest powijakach (żeby nie napisać, że bulwersuje, śmieszy i w ogóle odstręcza?).
 
Waginalny manicure, czyli cipki na paznokcie
seksualność kobiet » kultura
Waginalny manicure, czyli cipki na paznokcie
Ale dlaczego zaczynam od „Ciało moim domem”, kiedy tak naprawdę chcę pisać o chwilowym zamieszaniu w necie z powodu vaginail? Ano właśnie dlatego, że sądzę, że i vaginail może mieć - przynajmniej dla niektórych osób – podobną moc.
 
O po-rodzie, czyli co do Twojego porodu ma Twoja babcia?
seksualność kobiet » macierzyństwo
O po-rodzie, czyli co do Twojego porodu ma Twoja babcia?
Co robiłam wczoraj w nocy? Wczoraj w nocy oglądałam wywiad o tym jak na poród wpływa Twój ród, rodzina. To, jaki jest Twój poród, według Anny Brzozowskiej jest powiązane z tym, jakie rzeczy działy się w przeszłości kobietom i mężczyznom z rodów dziecka; czy mamie, babci łatwo było urodzić?
 
Każdy wymiar macierzyństwa
seksualność kobiet » macierzyństwo
Każdy wymiar macierzyństwa
Macierzyństwo okiem fotografki to wniknięcie do wyjątkowego świata. Pierwsze miesiące macierzyństwa to mocne przeżycie emocjonalne, ale i – a może przede wszystkim – starcie ze swoją fizycznością.
 
Czy łysa kobieta może być atrakcyjna?
seksualność kobiet » kultura
Czy łysa kobieta może być atrakcyjna?
komentarze (4)
Przeprowadzając wywiad do książki, usłyszałam od dziewczyny, która straciła włosy i od jakiegoś czasu nosi perukę, że kobieta łysa w żaden sposób nie jest atrakcyjna.
 


zobacz też

Orgazmiczna joga. Polecam :)

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter