dział: artykuły

Rozmowy z mężczyznami o seksie

Viki Kivi
dodano: 2015.05.14
Od zawsze lepiej rozmawiało mi się o seksie z chłopakami, mężczyznami niż z koleżankami. Tylko, że to zwykle byli nie ci mężczyźni, z którymi coś mnie łączyło, tylko tacy, z którymi ten temat jakoś sam się pojawiał w luźnych rozmowach. Zastanawiam się, czy każda kobieta tak ma, czy tylko ja jakoś nie rozmawiam o tym z dziewczynami? One też jakoś same ze mną o tym nie próbują rozmawiać.

Temat zawsze jest zbywany żartami albo uśmieszkami i teksem „a bo to tak właśnie z facetami, sama wiesz”. Wiem, ale co z tego, może ci moi nie są tacy jak ci wasi? Może fajnie byłoby wymienić doświadczenia albo opowiedzieć problemy. Nie chodzi mi tu o zwierzenia w stylu „a mój mąż to ma takiego i takiego; a mój poprzedni to miał większego” albo opowieści o trudnościach w seksie po porodzie z medycznego punktu wiedzenia.

Chodzi o rozmowę na serio o doświadczeniach, fantazjach, pragnieniach, może jakichś nowych rzeczach, o których przecież mogę nie wiedzieć.  Seks zabawki to już w ogóle temat tabu. Wydawałoby się, że kobiety mogłyby bez skrępowania o tym porozmawiać. Do tego stopnia temat seksu nieraz nie istnieje, że chociaż wiem, że koleżanka ma problemy w małżeństwie i podłożem jest seks właśnie, to ona też nic nie powie, nawet jak ją podprowadzam na ten wątek. A skąd wiem, jaki jest problem? Bo chlapnęła komuś po pijaku na imprezie kilka zdań za dużo i plotki poszły w świat. Zwykle seks to temat bardziej plotek niż rozmów.

Wracając do mężczyzn, zdarzało mi się spotkać takich, dla których ten temat jest jak oddychanie, zupełnie naturalny, ale to raczej wyjątek niż reguła. Rozmowę o seksie i wszystkim, co się z tym wiąże, chciałoby się mieć jako normę w związku, ale to też wcale nie takie oczywiste. Z moich doświadczeń wynika, że nie każdy lubi o tym mówić, wolą przejść do działania niż słuchać tego, co kobieta mówi. A przecież mogliby się dowiedzieć tego wszystkiego, czego partnerka pragnie wprost, bez sprawdzania po omacku, czy nie przekraczają granic tego, co jest gotowa zrobić albo zaakceptować.  Może to ona poprowadziłaby ich na nowe, nieznane im obszary.

Dlatego w związkach próbuję prowokować takie rozmowy z lepszym lub gorszym skutkiem, trochę oswajam mężczyznę z tym, że może powiedzieć co myśli, o czym fantazjuje, czego chciałby spróbować. Ten etap rozmowy jeszcze jakoś w miarę częstego „plotkowania o seksie” w ramach związku dobrze się rozwija, trudniej jest przejść do tego, czego kobieta chce. Nie zawsze panowie chcą się tego tak naprawdę dowiedzieć. Może z obawy przed sprostaniem; albo blokują się sami na inne  doświadczenia niż znają, z powodu przekonań, jakichś społecznych blokad albo dlatego, że z dotychczasową partnerką to, co było, wystarczyło. Może i tak było, ale każda nowa para poznaje się też od tej strony na nowo. Czasem to jak nowe życie, odcięcie od tego, co było i otwarcie na zupełnie nowe doznania.

Pamiętam szczególnie jedną rozmowę o seksie z mężczyznami, która zadziałała na mnie piorunująco. Siedzieliśmy w trójkę w kawiarni, ja i dwóch kolegów z firmy i czekaliśmy na kontrahenta, który ostatecznie nie dojechał. Trochę nie mieliśmy co zrobić z czasem, wracać nie musieliśmy i zostaliśmy na obiad. Jeden z kolegów zainteresował się tym, co jak tam tak pilnie w gazecie czytam, że się nie odzywam prawie. To był artykuł o seksie i zdradach w związku, jakieś durne wyliczenia czy wolno i kiedy wolno a dalej o kobiecych fantazjach. Streściłam im w kilku zdaniach, o czym czytam, a jeden zapytał mnie wprost o moje zdanie. Trochę mi było głupio, bo drugi  kolega, jak jadł obiad tak przestał i przysłuchiwał się uważnie. Nie pracowaliśmy ze sobą za długo, raczej słabo się znaliśmy. Kolega nr 1 wziął tę gazetę i zaczął przepytywać mnie według listy pytań z tego artykułu. Trochę to było śmieszne, ale jak już zabrnęłam w to, to nie było jak się wycofać. Dość otwarcie i zgodnie z tym, co myślę, odpowiadałam na pytania. Po kolei: ulubiona pozycja, najdziwniejsze miejsce w jakim uprawiałam seks, jaki rodzaj seksu akceptuje a jaki nie, czego nie próbowałam a chciałabym, czy się masturbuję, czy wybaczyłabym zdradę, o czym fantazjuję. To ostatnie szczególnie go interesowało. Odpowiadałam dość dokładnie, zresztą kolega nr 1 był dociekliwy, miał własne pytania uzupełniające, daleko wychodzące poza to, co było w gazecie.  Kolega nr 2 porzucił obiad i tylko słuchał. Jak w pracy mówiłam o umowach, to mnie tak nigdy żaden nie słuchał. To była dość niecodzienna sytuacja, żeby kobieta referowała dwóm facetom taki temat przy obiedzie i kawie.

Stwierdziłam, że dość tego, ja się tu odsłaniam, a oni tylko mnie słuchają i nic. Odwróciłam role. Zabrałam gazetę i zaczęłam przepytywać ich na zmianę. Kolega nr 1 widać było, że dobrze się bawi tą całą sytuacją, podobnie jak ja. Nie traktowaliśmy tego śmiertelnie poważnie, a raczej jak takie luźne opowieści. To było całkiem interesujące i nawet podniecające. Kolega nr 2 też nie był całkiem speszony, odpowiadał, ale mniej otwarcie. Dało się wyczuć, że trochę mu przeszkadza w byciu szczerym nie moja obecność a drugiego faceta. Miałam wrażenie, że powiedziałby więcej bez niego. Nie doszłam do końca listy pytań i kolega nr 2 nagle się pożegnał i ulotnił pod byle pretekstem. 

Zostaliśmy sami z tematem w połowie niedokończonym. Okazało się, że siedzimy tam całkiem długo i kelnerka się kręci sugerując albo rachunek albo zamówienie czegoś więcej. Zamówiliśmy jakiś deser i wino, żeby się odczepiła bo chcieliśmy spokojnie rozmawiać. Zostało ostatnie pytanie o jego fantazje erotyczne. Miał co opowiadać, nie krępował się wcale i ze szczegółami mówił mi, co by chciał robić, jak to ma wyglądać, jak myśli żeby się czuł, jak myśli, że czułaby się kobieta pod wpływem tego, co by robili razem. Zapytałam o kobietę, czy te fantazje dotyczą kogoś konkretnego? Powiedział że nie, że to w zasadzie nie ma znaczenia. Dalsze pytania były już komplet nie z gazety. Rozmawialiśmy już bez punktów, o sobie i swoich pragnieniach, doświadczeniach. Dowiedziałam się znacznie więcej niż sądziłam, że mógłby mi chcieć powiedzieć albo więcej niż przypuszczałam, że mężczyźni mogą chcieć. Konkretnie ten mężczyzna. Taka rozmowa działała zdecydowanie pobudzająco na nas oboje. Kolacja zakończyła się później niż myślałam i rozstaliśmy się na parkingu. Każdy pojechał do swojego domu. 

Następnego dnia w pracy spotkaliśmy się znów w trójkę. Wszyscy się nawzajem trochę obserwowaliśmy. Każdy myślał o tym, co usłyszał wczoraj. Niedługo później usłyszałam dziewczyny na firmowej imprezie, jak rozmawiają a raczej znów plotkują śmieszkowato o seksie a tematem jest kolegą nr 2. Żona wychwalała go jak jakieś zjawisko, głownie mówiła, że jest im znacznie lepiej razem teraz niż kiedyś. Pomyślałam sobie, że to może dlatego, że nasłuchał się wtedy kobiecego punktu widzenia na seks. Zaśmiałam się sama do siebie. Wtedy pojawił się kolega nr 1 i powiedział, że przyjęcie dla nas skończyło się już, bo wychodzimy. Spojrzałam na niego, o co mu chodzi, przecież dopiero co przyszłam.
 
Skończyło się ucieczką z tego przyjęcia i wieloma nocami razem. Kolega nr 1 jedna po drugiej realizował moje pragnienia, a ja jego. Nie skończyło się wielką miłością aż po grób, ale nie żałuję ani jednej sekundy.

Czasem warto powiedzieć bardziej otwarcie, czego się chce. 

Artykuł ukazał się w ramach Konkursu ekskluzywnego. Weź udział w konkursie i wygraj ekskluzywne gadżety erotyczne!
 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Jesteście brzydkie! Czyli jak się nas okrada z prawa do seksu...
Powiedzenie: „jesteś brzydka!” ma zakneblować. To inaczej: wstydź się swojego ciała. Wstydź się siebie, seksualności. A jeśli się będziesz wstydzić, to się na pewno już nigdy nie odezwiesz.
 
Milczenie w sypialni?
Seksualność stała się tematem powszednim, rozmawiają o niej ludzie w knajpach, przy piwie, na przystanku autobusowym, a nawet w tramwaju. Pogaduszki z koleżanką, kolegą, panią sprzedającą „Cosmopolitan”.
 
Sposób na „bóle głowy”? Rozmowy!
W naszych czasach mówimy o seksie. Dużo. Gdzie dotykać, jak osiągać maksimum przyjemności, jak się zabezpieczać. A w tysiącach sypialni każdego wieczora pada magiczne zdanie: „nie dzisiaj, boli mnie głowa!”. Ośmielę się stwierdzić, że istnieje na to idealne lekarstwo. Nie kosztuje wiele. Chyba, że chęci - bo tego nigdy dość.
 
Rozmowy o intymności
Ponoć język polski w ogóle się nie nadaje do tego, żeby rozmawiać o seksie i intymności. Bo brzydki, wulgarny albo infantylny. Bo brakuje ładnych słów, ładnych określeń. Czy naprawdę tak jest, czy po prostu to tylko wymówka, żeby nie rozmawiać z nikim i o niczym? Ani w szkole, ani w domu, ani w łóżku z własnym partnerem/ką? Żeby nie mówić o oczekiwaniach, antykoncepcji, o tym, co nas podnieca, czego się boimy. Dlatego, że już w dzieciństwie zostaliśmy nauczeni, że seks jest zły. Dlatego, że jako grzeczne dziewczynki wiemy, że o tych sprawach się nie rozmawia.
 

najnowsze artykuły

Czy chcesz, żeby on kojfnął w łóżku? „Zapładniacze” bez recepty, „reproduktorki” bez antykoncepcji – róbcie dzieci za wszelką cenę!
seksualność kobiet » mówię: nie!
Czy chcesz, żeby on kojfnął w łóżku? „Zapładniacze” bez recepty, „reproduktorki” bez antykoncepcji – róbcie dzieci za wszelką cenę!
Zaburzenia erekcji są aż nazbyt często oznaką poważniejszych schorzeń, o czym się zapomina, traktując także mężczyzn przedmiotowo.
 
Pigułka po - ostatnie chwile, aby ją kupić bez recepty. Tylko do 22 lipca 2017
seksualność kobiet » wiadomości
Pigułka po - ostatnie chwile, aby ją kupić bez recepty. Tylko do 22 lipca 2017
Dziś i jutro ostatnie dwa dni pigułki po. Od niedzieli będzie ona dostępna tylko na receptę. Życzymy, abyście trafiali i trafiały do życzliwych lekarzy ”bez sumienia”. :P
 
Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
seksualność kobiet » artykuły
Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
komentarze (1)
Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice?
 
Cycki w porno i cycki w tramwajach, czyli moje życie bez stanika
seksualność kobiet » moje ciało
Cycki w porno i cycki w tramwajach, czyli moje życie bez stanika
komentarze (3)
Moje życie bez stanika jest takie samo, jak ze stanikiem, tylko, ku własnemu zdziwieniu, mogę teraz swobodniej oddychać.
 
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
seksualność kobiet » artykuły
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
komentarze (3)
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.
 


zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter