dział: artykuły

Orgazm ze Słońca i seks z miłości

Z Karo Akabal rozmawia Voca Ilnicka
dodano: 2015.08.27
Choć mam uprawnienia trenerskie i jestem sex coachem, nie nazwałabym siebie nauczycielką. Jestem bardziej Mamą Karo, starszą kobietą, doświadczoną na seksualnych ścieżkach, której towarzystwa większości z nas tak brakowało podczas naszej seksualnej edukacji.

Voca Ilnicka: Ty - kobieta z trójką dzieci - prowadzisz szkołę Seksu i Miłości. Dość niecodzienna profesja...


Karo Akabal: Tuż po trzydziestce moje poukładane życie runęło, jak domek z kart. Runęło, bo zaczęłam grzebać. No i się dogrzebałam. Zbudowany dom, małżeństwo, dzieci, prosperujący biznes - wszystko to nie dawało mi satysfakcji, choć powinno. Tak mi przynajmniej mówiono. Ale ja nie byłam szczęśliwa. Niby wszystko było OK, ale nie do końca. Chciałam czegoś więcej. Szukałam. Pierwsze, co odkryłam, to romanse mojego męża. A potem to już poszło.


W obszarze seksualności zaczęłam szukać najpierw dla siebie. Bo w najtrudniejszym momencie w całej tej smutnej historii doświadczyłam czegoś niezwykłego. Ciągnięta jakąś dziwną siłą wdrapałam się na kamień, stanęłam na jego szczycie, wystawiłam twarz do słońca a moje ciało przeszył najsilniejszy orgazm, jaki kiedykolwiek przeżyłam. Wziął się znikąd. Ze mnie. Ze słońca. I sprawił, że po raz pierwszy od wielu lat poczułam się dobrze. I to uczucie nie minęło ani za godzinę, ani nawet po kilku dniach. Zostało we mnie do dziś.


Wtedy jeszcze nie wiedziałam, co to było. Ale obiecałam sobie, że się dowiem. Ale że skojarzyło mi się z seksem - to zaczęłam szukać w tym zakresie. I zaczęła się moja kilkuletnia jazda bez trzymanki. Poznałam różne zakamarki ludzkiej seksualności. Większość sprawdziłam na własnej skórze. Uczyłam się od seksuologów, mistrzów tantry, seksualnych szamanów i praktyków BDSM. Po drodze skończyłam Szkołę Trenerów Non Violent Communication i studia sex coachingu.


Odnalazłam moc seksu. Wciąż jestem w tej podróży, ale w pewnym momencie poczułam, że mogę innym towarzyszyć na tym odcinku, który sama przeszłam. I tak powstała Sex & Love School.


Karo-Akabal-maliny.jpg


V.I.: Skąd w ogóle Twój pomysł na to? W dzieciństwie marzyłaś, żeby być nauczycielką?


K.A.: W dzieciństwie chciałam być archeologiem albo pisarką. Skończyłam wydział teoretyczny na Akademii Teatralnej, produkowałam przedstawienia i festiwale teatralne. Robiłam w tzw. kulturze. A potem przez wiele lat w marketingu. Pomysł ze szkołą pojawił się, kiedy sama dla siebie okryłam coś, czym pragnęłam podzielić się z innymi. I wróciłam też do pisania.V.I.: Co dla Ciebie jest tak cennego w seksualności, że postanowiłaś podporządkować temu całe życie, żeby szukać „Graala”?


K.A.: Podczas moich poszukiwań odkryłam, że seksualność jest energią, którą mogę zasilać wszystko to, co dla mnie ważne. Że w swoim ciele, w podbrzuszu mam źródło mocy. Odnawialne, ekologiczne i cudowne w smaku. I tylko moje.V.I.: Niektóre kobiety - matki - jak Ty - w pewnym wieku postanawiają „zamknąć sklepik” i poświęcić się rodzinie. Czy to też Twoja historia i czy takie kobiety trafiają też do Twojej szkoły?


K.A.: Z mojego doświadczenia wynika, że rzadko robią to świadomie. Częściej sklepik po prostu się „sam” zamyka i nie wiemy dlaczego. Racjonalizujemy, że to dlatego, że nie ma czasu, że zmęczenie, że dzieci, obowiązki …

I tak, to jest też moje doświadczenie.

Przez lata myślałam, że taka jest kolej rzeczy. Chwile namiętności a potem rutyna. A tu taka niespodzianka!V.I.: A jaka jest taka typowa „uczennica” u Ciebie?


K.A.: Jest taka, jak ja 10 lat temu. U której niby wszystko układa się świetnie, ale ona z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie czuje się spełniona. Realizuje plany, które miały jej przynieść satysfakcję - praca, rodzina, związek, wakacje - ale czuje coraz większe rozczarowanie.

I kiedy kolejny weekend w spa, zaliczony triathlon czy wakacje na Bali nie poprawią jej jakości życie - to wtedy trafia do mnie.V.I.: Ten wywiad przeczyta sporo kobiet, które nigdy nie przyjdą do Ciebie na zajęcia. Co byś im chciała powiedzieć?


e-book-pobierz200px.jpg

 K.A.: Że seks to nie tylko to co robią w sypialni. Że seks to nie tylko ten cały spektakl, który odgrywają w sypialni z partnerem czy partnerką. Że seks towarzyszy im 24 godziny na dobę, każdego dnia, przez całe życie. I że seks się liczy.


Niezależnie od tego, jaki mają status związku na facebooku, rozmiar buta czy pesel - seksualność może być dla nich źródłem mocy, przyjemności i satysfakcji.


No i zachęciłabym je, żeby zrobiły sobie test na samolubstwo z mojego e-booka.V.I.: Pamiętam Cię z czasów, kiedy byłaś „jedynie” asystentką innej nauczycielki. I to nie było tak dawno temu. Czy naprawdę przez kilka lat człowiek może się tak rozwinąć, żeby zakładać szkołę i uczyć innych?


K.A.: No cóż, prowadzę szkołę, ale to dziwna szkoła. Robię lekcje i wykłady, ale na początku każdej z nich mówię - nie wierzcie mi na słowo. Pokazuję ścieżki, zadaję pytania i towarzyszę w nurkowaniu w głąb siebie. Przez ostatnie kilka lat przemierzyłam pół świata. Nie raz obiłam sobie tyłek i poparzyłam łapki. Przez te pół świata, które sama przeszłam, potrafię przeprowadzić innych.

 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Miłość jest kobietą
Sądzę, że chyba nie ma kobiety, która choć raz nie pomyślałaby o innej przedstawicielce swojej płci z fascynacją, adoracją lub podziwem.
 
Czy kupisz orgazm za 2 tysiące złotych?
Moim oczom ukazuje się lista zabiegów na kobiecych genitaliach: powiększanie punktu G kwasem hialuronowym, plastyka warg sromowych mniejszych i większych, plastyka pochwy... Już wiem, że nie mogłabym reklamować czegoś, w co kompletnie nie wierzę.
 
Prawdziwie błogi seks
Do czego dążysz w seksie? Do orgazmu? Do wytrysku? A może do przyjemności? Opowiemy, jak to zrobić, żeby seks był tylko błogi i żeby nic nie musieć... :)
 
Fantazja z mężem w tle
Moja sypialnia świeci pustkami raz na trzy tygodnie, gdy mąż pracuje na nocną zmianę. Pięć długich, nudnych, samotnych nocy, kiedy leżę w pustym łóżku i fantazjuję. Takie obrazy lęgną mi się w głowie, że sama się sobie dziwię.
 
Seks oralny a układ łechtaczkowy
Seks oralny, bez znajomości kobiecej seksualnej anatomii, bez zorientowania, gdzie leży fourchette a gdzie perineum i co z nimi robić, jak dotykać łechtaczki, żeby zamiast kobietę uszkodzić, dać jej przyjemność, jest jak jazda samochodem wciąż tylko na pierwszym biegu. Można - ale: palisz dużo, jedziesz wolno i bardzo szybko zajedziesz skrzynię biegów.
 

najnowsze artykuły

Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
Piękno waginy
seksualność kobiet » moje ciało
Piękno waginy
Od zawsze zachwycały mnie owalne kształty. Delikatne, opływowe, miękkie. Było w nich coś boskiego i nieskończonego, co kusiło i ciągnęło. Jako młoda dziewczyna skupiłam się głównie na oczach i ustach, gdy dojrzałam olśniło mnie piękno kobiecego ciała... piersi, krągłe biodra, pośladki i ona... wagina.
 
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
Kiedy ostatni raz ktoś Cię długo i czule przytulał? Bez podtekstów. Bezinteresownie. Po prostu dlatego, że mógł się podzielić własnym ciepłem i życzliwością?
Kiedy ostatni raz długo i uważnie patrzyłaś_łeś komuś w oczy?
 
Voca w radio RAM
seksualność kobiet » kultura
Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
seksualność kobiet » aborcja
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 
zobacz też

„Przecież walczyliśmy o równouprawnienie” - seksualność Polki w czasach stalinizmu cz. 3

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter