dział: artykuły

Kobieta, która pragnęła mężczyzny

Weronika
dodano: 2016.10.19
Moja przyjaciółka, nazwijmy ją Diana, wychowywała się bez ojca. Nie pamiętała go, ale w jej domu zawsze się z niego żartowało lub mówiło źle o nim.

kobieta-ktora-pragnela-mezc.jpg


Diana nie miała brata ani dziadka. Czasem odwiedzał ją wujek, którego uwielbiała. Dianę wychowywały przede wszystkim mama i babcia. Diana lubiła chłopaków. Gdy była dzieciakiem, ścigała się z nimi i bawiła. Chociaż oni traktowali ją bardziej jak kumpelę niż jak dziewczynę. Dla chłopców w tym wieku dziewczyna to coś gorszego, żaden nie chce z takową siedzieć (niektórzy z tego wyrastają, inni nie). Potem Diana zaczęła dojrzewać i już nie była taka odważna. Raczej szara myszka, nie otrzymywała wiele uwagi ze strony płci przeciwnej. Choć żarliwie tego pragnęła.


Diana pragnie dalej, choć jest już dorosłą kobietą. Na pragnieniach się zawsze kończy, ponieważ Diana nie umie rozmawiać z mężczyznami, boi się ich. Boi się dotyku – jej mama raczej wychowywała ją w „zimny” sposób i stroniła od dotyku, co jeszcze bardziej okaleczyło Dianę.


tata-corka.jpg


Moja druga koleżanka, nazwijmy ją Julia, ma męża i kilkuletnią córeczkę. Jest szczęśliwa, dobrze im się wiedzie. Julia też wychowywała się bez ojca. Ale zawsze miała chłopaka – odczuwała kompulsywną potrzebę, by z kimś być. Panicznie bała się być sama. Spotykała różnych chłopaków, dobrych i złych, ale na brak zainteresowania nigdy nie narzekała, od zawsze była bardzo atrakcyjną blondynką.


Teraz jest w szczęśliwym związku, ale boję się pomyśleć, co by się z nią działo, gdyby jej mąż poznał kogoś nowego i zdecydował się odejść. Jej psychika jest uzależniona od mężczyzny – i zapewne wtedy by się rozpadła.


Jest jeszcze dziewczyna, o której tylko słyszałam. Jej imię? To obojętne, nazwij ją Kasia, Zosia, Basia, jak chcesz. Jej ojciec był alkoholikiem, agresywnym alkoholikiem. Dziewczyna jest więc DDA*, choć o tym nie wie. Może i chciałaby pójść na terapię, bo te wspomnienia, w których ojciec bije matkę do krwi, a potem obie uciekają z domu w samych skarpetkach, wciąż ją nawiedzają i nie pozwalają spać.


Jej partner uważa, że nie ma sensu wydawać kasy na terapię. To przecież tylko jakieś głupie fanaberie. On też pije. Może nie wódkę, jak ojciec, ale piwo. Dużo piwa. Po ośmiu piwach też robi się agresywny i zmusza swoją dziewczynę do seksu. Ona nienawidzi, kiedy on cuchnie alkoholem i sapie jej w twarz, to przywołuje najgorsze wspomnienia.


Uderzył ją tylko raz, jak pyskowała. Przez chwilę chciała odejść, ale przecież go kocha, a on tak pięknie prosił o wybaczenie. Przez tydzień słał kwiaty i czekoladki. Wybaczyła, wzięła go w ramiona. Dziewczyna zapomniała, że jej ojciec też nieraz kwilił pod drzwiami o powrót do domu po tym, jak go matka wyrzuciła na bruk.


Ciężko odpowiedzieć na pytanie, czy gorzej jest nie mieć ojca, czy mieć go jako agresywnego alkoholika. Jedno jest pewne – w obu tych przypadkach ciężko powiedzieć o takim mężczyźnie „tata” (choć, oczywiście, mężczyzna mógł umrzeć, a w domu nadal się go wspomina z ciepłem i nostalgią).


Tata, którego dziewczynka, przyszła kobieta, potrzebuje równie mocno co matki.


Ojciec jest pierwszym przykładem dla małej dziewczynki, jaki powinien być jej przyszły partner, mąż, chłopak. Czy wybierze dużo od siebie starszego, dobrze ustawionego mężczyznę, szukając w nim zastępstwa w nieobecnym ojcu, czy wybierze agresywnego brutala – wybory dorosłej kobiety wskazują na to, czego brakowało w jej dzieciństwie w domu rodzinnym. To dlatego często kobiety po rozwodzie rodziców czy traumach z dzieciństwa dokonują złych wyborów.


tato-rodzina.jpg


Chcąc nie chcąc, ojcowie mają ogromny wpływ na swoje córki, nawet będąc nieobecnymi. Nieobecność też kształtuje dziewczynę w jakiś sposób – daje przykład silnej matki, która nie potrzebuje nikogo i doskonale sobie radzi zarówno z gotowaniem, jak i z wymianą przepalonego bezpiecznika w aucie (jak w przypadku matki Diany) lub matki, która po rozwodzie rzuca się w wir romansów, a później płacze z powodu „tych okropnych facetów”.


Taki jest mój apel: Panowie, kochajcie swoje dzieci, swoje córki. Jeśli już nie kochacie ich matek, w miarę możliwości spotykajcie się z dziećmi nadal, płaćcie alimenty. Nie okradajcie swoich dzieci. To Wy kształtujecie ich seksualność, to Wy jesteście dla nich przykładem, a one, te Wasze księżniczki, wpatrują się w Was swoimi wielkimi oczami okolonymi długimi rzęsami. Ufają Wam bezgranicznie.


Proszę, nie zawiedźcie ich.


jeden-ojciec.jpg


Artykuł ukazał się w ramach naszej zabawy - Seks i szczerość. Ty też możesz wziąć w niej udział! Kliknij tutaj! 


*DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholików


Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA, ang. ACoA = Adult Children of Alcoholics lub ACA = Adult Children Anonymous) – samopomocowe grupy wsparcia działające na bazie przejętego z ruchu AA (po niewielkich adaptacjach) programu Dwunastu Kroków. Stworzono je z myślą o osobach, które dorastały w domu, gdzie przynajmniej jedno z rodziców było alkoholikiem i w związku z tym osoby te wykształciły cechy ułatwiające egzystowanie w takiej rodzinie, lecz wydatnie utrudniające życie poza nią. Grupy DDA opierają się na założeniu, że ludziom z określonymi problemami najlepiej pomogą w zdrowieniu spotkania z osobami o podobnych trudnościach.


W źródłach amerykańskich obecnie równolegle pojawiają się nazwy ACoA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) i ACA (Anonimowe Dorosłe Dzieci), dla zaznaczenia, że podobne problemy mogą dotyczyć nie tylko osób z rodzin z problemem alkoholowym, lecz także wychowanych w rodzinach, w których istniały innego rodzaju dysfunkcje (nadużycia seksualne, przemoc, perfekcjonizm, emocjonalny rozpad małżeństwa rodziców, zakaz wyrażania uczuć, itp.).


W Polsce dotychczas funkcjonuje głównie pojęcie DDA, czasem z zaznaczeniem, że chodzi także o DDD (Dorosłe Dzieci rodzin Dysfunkcyjnych). Jednak samo pojęcie DDA w Polsce jest używane również jako diagnoza opisowa problemów pacjenta wywodzącego się z rodziny alkoholowej, a nie tylko jako nazwa grup samopomocowych. Cyt. za: Wikipedia

 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
Pod rozległym pojęciem seksu mieści się też niedostrzeżona jako odrębny impuls potrzeba bycia obejmowanym, otaczanym troską innej osoby, niańczonym i zapewnianym o miłości nie dlatego, że przyniosło się do domu pensję czy upiekło placek, ale po prostu dlatego, że się istnieje.
 
Wspaniałego Seksu w Nowym Roku! Wyczaruj sobie Piękny Seks z odpowiednim partnerem!
Czego Ci życzę z okazji Nowego Roku? Cudownej Miłości i Cudownego Seksu!
 
Miłość jest kobietą
Sądzę, że chyba nie ma kobiety, która choć raz nie pomyślałaby o innej przedstawicielce swojej płci z fascynacją, adoracją lub podziwem.
 
Niecodzienne przygotowania do małżeństwa
Chcesz się wzruszyć? Zobacz, jak ta para jednego dnia ”podróżuje w czasie”, żeby zobaczyć, jakimi partnerami będą dla siebie za długie lata...
 
Jak wykreować w swoim życiu piękny seks?
Czy Ty też tęsknisz do tego, aby mieć w swoim życiu więcej pięknego, głębokiego seksu, który naprawdę łączy Cię z tymi, których kochasz? Czy czasem po seksie czujesz, że to nie było to albo że wciąż czegoś brakuje?
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

”Pizduś”, ”cipeusz” itp. Kogo chcesz obrazić?

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter