dział: artykuły

Jak rozmawiać o seksie?

Felice Newman
dodano: 2013.01.14
Jak powiedzieć nowej dziewczynie, czego chcesz w łóżku? Jak powiedzieć partnerowi, co byś chciała, a jak, żeby czegoś nie robił? Poniżesz porady pochodzące z książki ”Radość seksu lesbijskiego”, które pomocne będą nie tylko lesbijkom. Jeśli masz partnera, po prostu wstaw słowo ’partner’ w miejsce partnerki i wszystko stanie się jasne. :)


kliknij - selkar.pl
Radość seksu lesbijskiego 

Podkreślaj aspekty pozytywne. „Uwielbiam twój język na mojej łechtaczce. Ale żeby osiągnąć orgazm, potrzebuję mocnych, stałych uderzeń”. „Proszę, nie przestawaj, kiedy zaczynam jęczeć”, przyniesie lepsze efekty niż „Nie cierpię, kiedy zmieniasz rytm właśnie wtedy, kiedy dochodzę”.


Bądź konkretna. Twoja kochanka, chcąc spełnić twoją prośbę „mocniej”, może zamienić dildo w młot pneumatyczny. Lepiej powiedzieć „10 procent mocniej” lub „20 procent mocniej”.


  Bądź uprzejma, odmawiając wykonania seksualnej prośby. Uprzejmie wypowiedziane „Nie, dziękuję” jest odpowiedzią na miejscu, a „Co? Zwariowałaś?!” niekoniecznie.


  Bądź uprzejma, prosząc o seks. Nawet jeśli przez dziesięć lat byłaś w raju, twoja partnerka nie musi rozkładać nóg na każde twoje zawołanie. Mów „proszę”. Rozpal ją.


  Jeśli czegoś potrzebujesz, poproś o to. Potrzebujesz dużo przytulania po uprawianiu seksu? Lubisz potem być sama? Masz ochotę na proteinowy koktajl?


  Ćwicz kompromis. Nie oznacza to, że masz uprawiać seks, na który nie masz ochoty, ani że twoja partnerka ma to robić. Czasem dobrze jest odłożyć twoje pragnienia na drugi plan (pragnienia, nie potrzeby).


  Spytaj partnerkę, na co ma ochotę. Możesz ćwiczyć aktywne słuchanie, sprawdzając, czy dobrze usłyszałaś. „Mówisz, że stymulacja sutków w ogóle na ciebie nie działa?”. Kto wie, może właśnie powiedziała, że uwielbia, kiedy ssiesz jej sutki, ale dopiero kiedy jest już bardzo podniecona.


  Ćwicz słuchanie bez oceniania. Jak mawiają w telefonie zaufania informacji seksualnej w San Francisco, uważaj na reakcję „Fuj!”. Może jej fantazje nie są dla ciebie w ogóle erotyczne, dobrze więc zrobisz, odmawiając spełnienia próśb seksualnych, które cię odrzucają, ale nie musisz okazywać obrzydzenia.


  Rozmawiaj w sytuacji nienacechowanej seksualnie. Łatwiej jest rozmawiać o potrzebach seksualnych w neutralnym kontekście zamiast w gorączce zmysłów. Zrób herbatę i usiądźcie przy kuchennym stole (o ile oczywiście nie macie zamiaru uprawiać na nim seksu).


  Wybierz porę, kiedy obydwie jesteście zrelaksowane i macie czas. Kiedy wybiega z domu, już spóźniona do pracy, nie jest to najlepszy moment, aby zakomunikować, że chcesz zmienić coś w waszym pożyciu.


Nie porównuj jej do poprzednich kochanek, nie poniżaj ani nie zostawiaj długiej listy skarg i zażaleń.


  Uważaj na niewypowiedziane założenia i oczekiwania, „jeśli umiem doprowadzić cię do orgazmu, nigdy mnie nie zostawisz”.


Z książki: Radość seksu lesbijskiego


Pamiętajcie - to tylko wskazówki, nie: dogmaty. Jeśli macie ochotę porozmawiać o seksie, wybierzcie się na jeden z tych warsztatów. 

  
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 8)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12013.01.16, 12:38

szymon
Dobry tekst tylko szkoda, że tak jak spora część innych artykułów na tym portalu jest on pisany z perspektywy relacji kobieta-kobieta. Takie relacje to jednak margines (abstrahując od tego, że ostatnio co 3 kobieta uważa się za BI, gdyż raz pijana całowała się z koleżanką) w porównaniu to rzeszy związków damsko-męskich, w których jednak inaczej wygląda komunikacja.

pozdrawiam
# 22013.01.17, 00:29

Ifrit
@szymon- myślę, że proporcja ilości artykułów dotyczących relacji kobieta-kobieta jest proporcjonalna do liczby czytelniczek portalu, pozostających w takich związkach. Poza tym, to jeden z niewielu portali, w których można poczytać o seksualności, bez wyłącznego spojrzenia przez heterycki pryzmat. i jeszcze jedno- wszystkie te porady są uniwersalne. Mówisz, że w związkach damsko-męskich komunikacja wygląda inaczej- może więc warto ją zmodyfikować w celu poprawy tej komunikacji? nie bez powodu związki lesbijskie słyną z wysokiego uwspólnotowienia- warto czasami zawiesić heteronormatywność i spróbować dotrzeć do sedna ;)
# 32013.01.17, 00:59

V
O tym, jakiej orientacji psychoseksualnej jest dana osoba, może się wypowiadać tylko ona. To śmieszne, żeby ludzie z zewnątrz, podważali czyjeś stwierdzenie o seksualności, bo ich zdaniem " się raz pocałowała z dziewczyną". A co? Biseksualistką się staje, jak się przeleci 10 dziewczyn?

Kiedy osoba homoseksualna mówi, że jest homo, nikt nie podważa jej słów, mówiąc: Ty? Homo? Przecież ty się nawet nigdy nie całowałeś z osobą swojej płci.

To nie czyny świadczą o orinetnacji, tylko to, co dana osoba czuje. Można być bi i nigdy przenigdy z nikim swojej płci się nawet nie pocałować. Ba, można się z nikim nie pocałować przez całe życie. Ale brak pocałunku nie odejmie nikomu jego orientacji.
# 42013.01.17, 21:36

szymon
@Ifrit
Na jakiej podstawie uważasz, iż większość osób odwiedzających ten portal to lesbijki w związkach? Dlatego, że z założenia jest on dla tej grupy skierowany czy też może prowadzicie ankiety?
# 52013.01.18, 12:46

Ifrit
gdzieś wcięło mój komentarz ><
w skrócie- nie pisałam o większości tylko o proporcjonalności- to różnica
źródłem jest mój prywatny wywiad środowiskowy i lektura forów dla kobiet niehetero
# 62013.01.18, 17:39

Voca
@Ifrit - Twój komentarz ciągle tu jest. :) Oznaczony numerkiem #2
# 72013.01.18, 22:54

Ifrit
@v- ten widzę, pisałam drugi ale widocznie coś poszło nie tak i się stracił ;)
# 82013.02.09, 23:49

de99ial
Tekst powstał z myślą o relacji kobieta-kobieta, a tymczasem pasuje do każdej możliwej relacji. Bo tak naprawdę czym różni się relacja kobieta-kobieta od kobieta-mężczyzna albo mężczyzna-mężczyzna? Szczegółami, niczym innym - relacja to relacja, nad nią się pracuje wspólnie, niezależnie od płci.

podobne artykuły

Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z końcem lata we Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice?
 
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.
 
Wakacyjna Misja na Marsa z Vocą, seks klubami i Świątynią Miłości
Posłuchaj mnie w Misji na Marsa. Z dwoma szalonymi marsjańskimi prowadzącymi rozmawiamy o seksie, skokach w bok i wycofywaniu się z seks-propozycji :)
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

„Jak nakręcić porno: praktyczny poradnik filmowania seksu” - zbiórka społecznościowa

Sonda

Jestem
 • Kobietą
 • Mężczyzną
 • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter