dział: artykuły

Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...

Voca Ilnicka
dodano: 2017.07.20
Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice?

dopiescic-partnera.jpgTrent Reznor (na zdjęciu) pokazuje światu, że czasem mężczyznę trzeba porządnie skrępować, aby w spokoju mógł przyjmować przyjemność!


Jakiego rodzaju dopieszczenie masz na myśli? Jeśli chodzi o kwestie seksualne, możesz się posiłkować tym i tym artykułem. Jeśli chcesz dopieścić jego męskość, możesz mu po prostu powiedzieć, że jest dla Ciebie cudownym mężczyzną i że uwielbiasz jego penisa. :) Możesz to też wyrazić w ten sposób. I zrobić z tego prawdziwą ceremonię, wraz z zaproszeniem go do wanny pełnej kwiatów i uklęknięciem przed nim w hołdzie dla jego męskości.


Czego on/a chce?


Ale najważniejsze, co mi się wydaje, przy dopieszczeniu partnera albo (partnerki) to po prostu zapytać go, czego on chce! Czego pragnie? Jakie są jego potrzeby i fantazje? I wysłuchać go w skupieniu, bez oceniania, komentowania. Ty możesz mieć super scenariusz na to, jak go dopieścić, ale co go naprawdę dopieści? Co mu da prawdziwe spełnienie i ukojenie? Czy on to wie? Czy potrafi to Tobie przekazać? Tak, wiem, zaczynają się pytania egzystencjalne! :)


Na ile go/ją znasz?


Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice? Czy pokazał Ci, jak najbardziej lubi być kochany, dotykany? Co najbardziej lubi słyszeć? Jakie słowa go podniecają, a jakie go rozczulają? Kiedy czuje się bezpieczny? Kiedy czuje się ważny, najważniejszy w Twoim życiu? Jakie są jego czułe punkty? Zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie? Czy znasz mapę jego ciała? A jeśli znasz - czy chcesz stworzyć nową? Może każdego dnia chcesz odkrywać kolejny centymetr jego skóry, kolejną odsłonę jego duszy?


Co chcesz mu dać? Jakaś swoją odsłonę pokazać? Na co nowego się odważysz?


Gra wstępna” dla mężczyzny


Ale... jeśli chodzi o dopieszczenie mężczyzny od strony cielesnej – czasem bywa tak, że mężczyzna, który ma przyjmować pieszczotę, nie wie, co ze sobą zrobić (szczególnie, jeśli nie wskakujesz od razu na niego, tylko pieścisz go na milion sposobów przez godzinę), bo nie zna tego uczucia bycia przyjmującym. Kultura uczy mężczyzn, że mają dawać z siebie. I być aktywnymi! Więc Twój kochanek może się nawet bać, że teraz leży („jak kłoda”) i „nic nie robi”. Jak mu w tym pomóc? Seksuolog Ian Kerner pisze, że dobrym pomysłem jest związanie – zawiązanie oczu (chyba że chcesz, aby widział), związanie rąk. Że ci oporni na czucie, przyjmowanie i „nie robienie” rozluźniają się, bo niewiele zrobią z zawiązanymi rękami! Więc wiązanie to takie mały podstęp, który „zwalnia go” z bycia aktywnym mężczyzną, który w łóżku MUSI udowodnić, że jest mężczyzną.:)


Co dla mnie ważne, żeby dopieścić partnera?


- mieć dużo, dużo, dużo czasu na pieszczoty dla mężczyzny (jak się wzbrania czy chce przejąć inicjatywę, to przywiązać go do łóżka, żeby poczuł, że już NIE MUSI, że się może zrelaksować:)), godzinę pieszczot bez dotykania penisa, tak, żeby odkrywać jego całe ciało i jego tajemnice – wiem, że dla niektórych to może brzmieć dziwnie, bo „co my będziemy robić przez tyle czasu”, ale aby ciało otwarło się na przyjemność, ten czas bywa potrzebny! To jedna z tajemnic męskiej seksualności – on też potrzebuje wiele czasu! Przynajmniej od czasu do czasu! Po takim przygotowaniu będzie odbierał seks/dotyk inaczej! (Albo będzie ziewał z nudy, jeśli w głowie ma jeden tylko scenariusz „prawdziwego seksu”:P Albo będzie się bał, jeśli boi się nowego, boi się odsłonić, boi się zmian w tak wrażliwej sferze jak seksualna.)


- zadawać pytania, pytać o wszystko, co mu się podoba, co go podnieca, o rodzaj dotyku, fantazje itp - często najbardziej satysfakcjonujący dotyk to taki, jakim on sam się dotyka! - czy już Ci to pokazał?


- mieć przestrzeń na pomysły, bo nawet jeśli coś go bardzo podnieca i już o tym wiemy, to zawsze można odkryć coś nowego.:)


A może ona wcale nie chce seksu i w ramach dopieszczania go, chce, żebyś poszła z nim na mecz piłki nożnej? I co Ty na to? :P  

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 1)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12017.07.20, 13:25

emka
bardzo fajny artykuł:) poznanie siebie to jest klucz w udanym związku

podobne artykuły

Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z końcem lata we Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.
 
Wakacyjna Misja na Marsa z Vocą, seks klubami i Świątynią Miłości
Posłuchaj mnie w Misji na Marsa. Z dwoma szalonymi marsjańskimi prowadzącymi rozmawiamy o seksie, skokach w bok i wycofywaniu się z seks-propozycji :)
 
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
Powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego po narodzinach dziecka może być bułką z masłem, ale może również okazać się nie lada wyzwaniem.
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter