dział: artykuły

Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?

Naomi Wolf
dodano: 2017.07.15
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.


bogini-albo-jedza.jpg


Wiele kobiet opowiadało mi, czego brakuje im w seksie po wielu latach związku. Na przykład mówiły z goryczą o tym, że „same” muszą zajmować się przygotowaniami do „wyjątkowego wieczoru”, czyli na przykład same muszą zarezerwować stolik w restauracji czy same znaleźć opiekę do dziecka. Ta gorycz jest wyraźniejsza, gdy kobieta pamięta okres zalotów, gdy nie „musiała” się tym zajmować. A dziś to stanowi kolejny obowiązek, który przyczynia się do seksualnego zobojętnienia. Żal kobiet wynika z poczucia, że jeśli będą musiały zrobić rezerwację na wieczór, to ten wieczór nie będzie dla nich już podniecający, przestanie być romantyczny. Kiedy muszą same wykonać całą „romantyczną” pracę, czują złość, bo widzą, całkiem słusznie, że ich partnerzy ograniczają się do absolutnego minimum, jeśli chodzi o podtrzymywanie ich pożądania.


[…]


Czują złość także dlatego, że pojawia się u nich napięcie i niepokój, przeczuwają niedobry seks, podobnie jak sfrustrowane samice szczurów doktora Pfausa. Jak już Pfaus wcześniej wyjaśniał, podniecenie bez rozładowania, czyli negatywne pobudzenie dopaminowe, jest dla samic ssaków bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem fizycznym, bez względu na to, czy dzieje się w laboratoryjnej klatce, czy w sypialni domu na przedmieściach.


Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie:


„czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”


Bo niestety fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich. Albo są w seksie wspaniale traktowane – a jeśli nie są w związku, to traktują wspaniale same siebie – albo robią się skwaszone i drażliwe. Jak wykazały badania Pfausa, samice ssaków nie potrafią kontrolować stresu, którego przyczyną jest frustracja seksualna. W takiej sytuacji tantra i neurologia radzą mężczyźnie to samo, nawet jeśli wydaje mu się, że jego żona czy dziewczyna zwariowała:


przynieś jej róże, zarezerwuj stolik w restauracji, posprzątaj w sypialni, zapal świece.  


Cyt. za: Naomi Wolf, Wagina. Nowa biografia

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12017.07.16, 11:55

niki
* Pamiętać o rocznicach
* Zawczasu przygotować wszystkie szczegóły (dzieciaki u teściów, kupno, rezerwacja biletów)
* Zaskoczyć (spontanicznym) wypadem na miasto (kino, restauracja, teatr, co tam ONA lubi)
* Wreszcie romantyczny wieczór we dwoje.

Tylko jaką mam gwarancję że schemat zadziała.
# 22017.07.16, 15:47

Voca
@Niki - jeśli to nie zadziała, to miło spędzisz czas.

Chyba, że to nie jest dla Ciebie miłe spędzanie czasu, tylko wysiłek i straszliwe poświęcenie, bo nie lubisz:

a) dzielić się obowiązkami,
b) robić niespodzianek i dawać prezentów,
c) celebrować tego, że jesteście razem i jesteście ważni,
d) pokazywać jej, że ją kochasz i jej pragniesz,
e) spacerować.
# 32017.07.17, 22:00

niki
Po pierwsze primo: Jest i to bardzo. (za wyjątkiem polskich komedii romantycznych)

Secundo: Takie wypady niespodzianki . . . nie lubię niespodzianek.
Terminarz zapchany po marginesy, doklejone żółte karteczki i nagle pytanie drugiej połówki " wyjdziemy dziś na miasto"
W zasadzie lepiej dla związku gdy można tak z góry założyć, że jeden wieczór organizuje jedno a za tydzień drugie. Szef może nas wpieniać, kontrahent zawali termin a i tak trzyma nas myśl że z piątku na sobotę . . . oj będzie się działo.
Spontaniczność nie, planowanie tak

Tertio: Tak facet winien bo zaniedbał, spoczął na laurach. Chyba często się tak zdarza. Taka postawa wynika jednak z sposobu w jaki wychowuje się obecnie chłopców. a możne i dziewczynki też.
Pamiętasz ze szkoły hasło 3xZ zakuj, zdaj, zapomnij.
Zakuj w sensie poderwij, rozkochaj, pokaż otoczeniu że masz kogoś, że spełniasz wymagania społecznych konwenansów.
Zdaj - narzeczeństwo, małżeństwo, dom, dzieci, sadzonka dębu w ogródku i labrador.
Zapomnij - No czego ŚWIAT ode mnie chce.

Stąd pytanie "Tylko jaką mam gwarancję że schemat zadziała. "
Jasna informacja czego od nas oczekujecie i równie jasna wątpliwość.
Wiem że jest to konsekwencja zwapniałego modelu relacji małżeńskich i braku działań w celu zapobieżenia podobnym zjawiskom ( frustracja, zobojętnienie, brak aktywności).
Kończy się to tym że w związku ścierając się pomiędzy postępowaniem jednej a oczekiwaniami drugiej połówki niszczymy całość.

Quarto: Zamień w swoim tekście słowa kobieta na mężczyzna i przeczytaj ponownie

adnotacja do punktu (a) dzielić się obowiązkami,
"kobieta pamięta okres zalotów, gdy nie „musiała” się tym zajmować"
# 42017.08.10, 07:48

memo2005
Jestem mężczyzną. . .

Romantyczne niespodzianki? Cudowne. . . Mąż w pracy rezerwuje stolik, oragnizuje kwiaty, szykuje się na wieczór, dzwoni do mamy aby wzięła dziecko. Wraca do domu "Kochanie! Dzisiaj idziemy na cudowny wieczór!". . . a żona "Wiesz co Misiu, jestem totalnie zmęczona. . . kiedy indziej, dobrze? Może po prostu napijmy się wina? Zresztą Kubuś nasz maleńki dzisiaj jest jakiś rozdrażniony i nie zostanie u mamy. . . " :) :) Romantyczne niespodzianki są fajne na fillmach.

Punkt drugi. . . Super-hiper wieczór, restauracja, kino, kwiaty, dziecko u teściowej. Wracają do domu o 23-ciej. . . ale ona w ogóle nie myśli o seksie, ona tego nie pragnie, nie jest podniecona. Taka to bogini? Do seksu? Również -- tylko na filmach to działa.

Aby żona chciała seksu, to trzeba ją na seks poderwać. Aby widziała pożądanie, aby chciała, miała ochotę, marzyła o seksie. Na cóż tutaj restauracja? Kwiaty? To działa ale na filmach -- bo przecież uczuć nie da się sfilmować.

Cytat: "Wiele kobiet opowiadało mi, czego brakuje im w seksie . . . na przykład same muszą zarezerwować stolik w restauracji czy same znaleźć opiekę do dziecka. " Sorki, ale to jest totalna bzdura. . . Naprawdę rozmawiałaś z wieloma kobietami? CZego brakuje w seksie? Rezerwacji stolika?

Ostatecznie odnoszę wrażenie, że napisany artykuł jest po to, aby po prostu coś na portalu się pojawiło.
# 52017.08.10, 19:27

Maciuś
Jestem facetem: Po rozwodzie.
Dla kobiety najlepszym afrodyzjakiem jest stan niepewności. Ten stan najlepiej zapewnić, kiedy kobieta jest jeszcze panną. Brak pewności do do dalszego statusu napędza jej hormony. Po upgrade statusu panna/narzeczona do żony, seks dla przyjemności i bliskości z mężczyzną zaczyna być seksem dla unasiennienia. PO wykiełkowaniu nasionka wiele kobiet zamienia się w królowe lodu. Małżeństwo, czyli byt, zapewnione, upgrade z żony na matkę - jest, motylki w brzuchu są. A facet. . . No cóż, zrobił swoje, więc niech teraz utrzymuje. Zatem rola faceta sprowadza się do konia roboczego, przywieź, posprzątaj, załatw, zawieź, przywieź, dotykać nie musisz, poświęć czas dzieciom. A jak Ci się nie podoba, to już wiesz ile z ciebie wyciągnę, oczywiście z mieszkaniem. I tak facet jest zakładnikiem własnej seksualności. Kobiety nawet nie okazują najmniejszej czułości swoim martnerom, mimo że maja jej w nadmiarze dla dzieci (to zrozumiałe), kotełów, piesełów, rodziny (swojej, nie męża), psiapsiółek. . . Kiedyś facet ma dość, i albo idzie na bok, albo odchodzi ryzykując swoim dorobkiem i szantażem kobiety odnośnie kontaktów z dziećmi.
W przypadku zawierania tzw. związku formalnego, proponuję zabezpieczyć stan kobiecej niepewności a tym samym pobudzenia seksualnego intercyzą, a lokum kupować wyłącznie na siebie.
Więc droga Autorko: Romantyczna kolacja nie zadziała na każdą kobietę, zwłaszcza na mającą fioła na punkcie dziecka, które jest jej całym światem. Dla partnera jest wiecznie zmęczona, przeważnie naburmuszona, ma jakieś pretensje i roszczenia. Więc facetom po pewnym czasie odechciewa się wszystkiego, a już na pewno żebrania o seks i wyskakiwania z kolacyjkami, po której kobieta jest zmęczona (jeśli nie jest zmęczona przed) i odwraca się w łóżku smutnym obliczem. .

podobne artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z końcem lata we Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice?
 
Wakacyjna Misja na Marsa z Vocą, seks klubami i Świątynią Miłości
Posłuchaj mnie w Misji na Marsa. Z dwoma szalonymi marsjańskimi prowadzącymi rozmawiamy o seksie, skokach w bok i wycofywaniu się z seks-propozycji :)
 
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
Powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego po narodzinach dziecka może być bułką z masłem, ale może również okazać się nie lada wyzwaniem.
 
Seks bez prezerwatywy. Bliskość czy szaleństwo?
Bliskość, jedność, połączenie, oddanie! Niektórzy czują, że da się to osiągnąć jedynie w seksie bez prezerwatywy i w ogóle bez antykoncepcji.
 

najnowsze artykuły

Oddajemy krew Ziemi
seksualność kobiet » miesiączka
Oddajemy krew Ziemi
Ja podlewam nią kwiaty. Przyjaciółka zostawią ją w miejscach mocy. Jeszcze inna wylewa wraz z wodą po prostu przed domem. W ten sposób księżycowa krew wraca do Ziemi. Wiem, że jest nas coraz więcej, coraz więcej kobiet uczestniczy w tym niekończącym się rytuale.
 
Seksualne problemy z perspektywy ustawień. Część 2
seksualność kobiet » problemy
Seksualne problemy z perspektywy ustawień. Część 2
Wszystko dzieje się po coś. Moje dziecko urodziłam za pomocą sztucznej oksytocyny, przeszłam to, rozumiem to - mówi Anna Brzozowska, terapeutka ustawień rodzinnych. - Czy od tego wzrosłam i spotkałam się z ważnymi tematami? Tak. Czy mogłam mieć inny poród? Nie.
 
Jeden prosty sposób na zaakceptowanie swojego ciała
seksualność kobiet » moje ciało
Jeden prosty sposób na zaakceptowanie swojego ciała
A właściwie tej jego części, za którą... hym... nie przepadasz.:) Robiłam i dla mnie zdziałał cuda! :)
 
Tantra, która rozsadzi Ci mózg i skonfrontuje Cię z morzem lęków
seksualność kobiet » literatura
Tantra, która rozsadzi Ci mózg i skonfrontuje Cię z morzem lęków
komentarze (2)
Gdy pierwszy raz wzięłam ją do rąk, zdziwiłam się jej ciężarem. Pięćset stron? Toż to encyklopedia!
 
Seksualne problemy dużego kalibru
seksualność kobiet » problemy
Seksualne problemy dużego kalibru
Seksualność a duchowość... Przyznam, że kiedy w 2010 roku wystartowałam portal Seksualność Kobiet, to starałam się go trzymać w nurcie klasycznej edukacji, kultury i pewnych faktów „potwierdzonych naukowo”.
 zobacz też

„Porady bezwstydnej dziewczyny – rozkosze niegrzecznego seksu”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter