dział: anatomia

Jak zrobić masaż penisa (lingama)?

Voca Ilnicka
dodano: 2016.02.06
Podobnie jak całe nasze ciało, nasze intymne części potrzebują dużo czułości i dotyku. Taoistyczna teoria głosi, że na penisie znajdują się punkty odpowiadające całemu ciału, więc masując penis, dajesz odprężenie całemu ciału partnera.

lingam-masaz-560-swieca.jpg

Po pierwsze – jeśli jeszcze nigdy tego nie robiłaś – rozluźnij się, to bardzo łatwe i bardzo przyjemne. Po drugie – nie musisz być królową tantry, żeby Ci to wyszło, liczy się intencja. Po trzecie – najważniejsze – pamiętaj, że to jest masaż, a nie gra wstępna ani seks. Twój partner też musi być tego świadomy. Nie próbuj go doprowadzić do orgazmu czy wytrysku, jeśli ma się to zdarzyć – samo przyjdzie i nie trzeba tego przyspieszać. Jeśli nie – to nie. 

Ten masaż penisa wywodzi się z masaży tantrycznych – których jest bardzo wiele. Dwa – masaż lingama i joni – to masaże kobiecych i męskich narządów płciowych. Wiele osób może być zszokowanych faktem, że „to” się masuje, ale tak – masuje się. Jest to bardzo piękna duchowa tradycja, z której płynie wiele korzyści. Jedną z nich jest przekazanie miłości partnerowi / partnerce i złożenie hołdu jej kobiecości / jego męskości.

Podobnie jak całe nasze ciało, nasze intymne części potrzebują dużo czułości i dotyku. Co ciekawe, o ile plecy, dłonie czy głowa mogą liczyć na profesjonalny masaż u masażysty, kosmetyczki lub fryzjera, to części intymne zazwyczaj są dotykane z czułością tylko w czasie seksu a bywa, że czasem w ogóle nie znają takiego dotyku. Taoistyczna teoria głosi, że na penisie znajdują się punkty odpowiadające całemu ciału, więc masując penis, dajesz odprężenie całemu ciału partnera.

Masaż, który wykonasz, ma na celu relaks Twojego partnera. Istotne jest to, abyś w masażu przekazała mu swoją miłość, czułość i obecność, abyś pomogła mu się naprawdę zrelaksować. Całość masażu wykonujesz na żel lub olejek. Warto zadbać o miłe tło: delikatną muzykę, przygaszone światła, świece, kadzidełko.

Będzie dobrze, jeśli Twój partner będzie miał świadomość, że chodzi o masaż relaksacyjny, a nie seks. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście zakończyli ten masaż według własnego pomysłu.

masaz-lingam-560.jpg
Dobrze jest, abyście oboje byli nago, ale jeśli jest zbyt chłodno, pozwól mu nałożyć chociaż ciepłe skarpety.

Podpowiedzi:

Zapal przynajmniej jedną świeczkę. 

Zadbaj o to, żeby Wam obojgu było ciepło – rozkręć kaloryfery, włącz farelkę (nawet latem), daj mu ciepłe skarpetki itp. Ty, ponieważ się ruszasz, będziesz czuła mniej chłodu. On – leżąc nagi – może zmarznąć. Nie dopuść do tego, masaż musi się odbywać w komfortowych warunkach, wszelki chłód je zaburzy.

Masaż najlepiej wykonać na olej kokosowy lub z pestek winogron.

Dobrze, jeśli olej będzie trochę podgrzany, np. możesz wstawić miseczkę z olejem do większej miski z gorącą wodą lub też trzymać ją na podgrzewaczu. Uwaga! Olej ma być ciepły, ale nigdy nie może być za gorący! Za każdym razem najpierw rozprowadź olej w dłoniach, a potem smaruj nim penisa (szczególnie, jeśli olej Ci się za bardzo zagrzeje).

Jeśli nie chcesz zabrudzić prześcieradła olejem, podłóż ręcznik. Nie każdy olej łatwo sprać z pościeli. 

W czasie masażu nie rozmawiajcie. Każda rozmowa sprawia, że mniej czujemy, rozprasza nas.

Zadbaj o to, żeby Twoje paznokcie, pierścionki, bransoletki itp. - nie zrobiły krzywdy jego penisowi. Paznokcie najlepiej skróć, wszelkie pierścionki, obrączki i biżuterię zdejmij.
Rozgrzej dłonie. Jeśli są zimne jak lód, zanurz je na dłuższą chwilę w ciepłej wodzie, aż się całe rozgrzeją. Nawet jeśli są ciepłe, rozetrzyj je, aż zrobią się jeszcze cieplejsze. 

Ciało masuj raczej dłońmi złożonymi w łódeczkę niż rozcapierzonymi palcami. Łódeczka jest przyjemniejsza w odczuciu masowanego.

Jeśli włączysz jakąś spokojną delikatną muzykę, Twojemu partnerowi i Tobie łatwiej będzie się zrelaksować i zwolnić.

Zanim zaczniesz masować, możesz złożyć pokłon swojemu mężczyźnie.

Masaż penisa (lingama) – krok po kroku 


masaz-lingam-2-560.jpg
Zanim przejdziesz do masowania jego penisa, możesz zacząć od rozmasowania innych części ciała.

Sama oddychaj powoli i głęboko. Bądź zrelaksowana. Niech Twoje ruchy będą powolne i dokładne.

Niech Twój partner położy się na plecach z lekko rozłożonymi nogami. Ty usiądź między jego nogami, tak, żebyś miała łatwy dostęp do jego genitaliów i klatki piersiowej. 

Na początku możesz obie dłonie położyć na jego kości łonowej lub penisie i potrzymać je tam przez  minutę w bezruchu. Jeśli Ci wygodnie i łatwo dosięgniesz do serca, możesz też jedną położyć na sercu, a drugą na penisie – w ten sposób intencjonalnie łączymy serce z „seksem”.

Na początku wymasuj jego krocze, perineum, cały obszar pomiędzy jądrami i odbytem i pachwiny. Możesz przyłożyć do krocza zaciśniętą pięść (stroną „od pierścionków”) i ugniatać, potem rozmasowywać to miejsce kciukami w górę. Na koniec przyłóż do krocza pięść i stanowczo uciśnij, potrzymaj tak około 5-6 sekund. Poświęć na to co najmniej 5 minut, a możesz o wiele więcej - to obszar, który prawie nigdy nie zaznaje dotyku, a potrzebuje go.

Następnie czule zajmij się jego jądrami. Bądź bardzo delikatna. Ujmij je dłońmi od spodu w koszyczek z dłoni i bujaj nimi w górę, dół, na boki. Następnie, ciągle trzymając w koszyczku, drugą dłoń połóż na górę i delikatnie masuj od góry - najpierw jedno, potem drugie.

Następnie złap penis (bez względu czy w erekcji, czy nie), obejmując go trzema palcami u nasady - kciukiem oraz wskazującym i środkowym oraz trzema palcami drugiej ręki za główkę i uciskaj - idąc ręką z dołu w górę - kolejne jego partie. Powtórz to kilka razy. Nie ma znaczenia, czy Twój partner akurat ma erekcję, czy nie.

Potem ujmij penis dwiema dłońmi jedną od dołu, drugą od góry i rytmicznie go ściskaj, raz jedną, raz drugą dłonią, tak jakbyś chciała przepompować krew z góry na dół. Potem masuj go delikatnie takim ruchem, jakim w rękach wałkuje się ciasto na kopytka (jakbyś pocierała dłonie, rozgrzewając je). Następnie delikatnie masuj kciukami żyłkę idącą wzdłuż penisa z dołu do góry, a potem jego główkę (znów z dołu do góry). Możesz ciasno otoczyć trzon penisa dłońmi i używać tylko kciuków, przesuwając je w górę po główce. Możesz pobujać penisem na różne strony, jakbyś bawiła się dźwignią biegów, ale rób to delikatnie i spokojnie.

Improwizuj. Wczuwaj się w odczucia partnera. Co mu się podoba? Twoje ciało też Ci podpowie, które ruchy będą są dla partnera właściwsze, które miejsca potrzebują więcej dotyku. Stosuj każdy rodzaj dotyku, szczególnie ten, który nie kojarzy się z „robieniem dobrze ręką”. Większość ruchów z masażu tantrycznego naprawdę niełatwo opisać za pomocą słów. Je trzeba zobaczyć. Ale pamiętaj – najważniejsza jest intencja. Każdy rodzaj dotyku powtarzaj przez kilka minut. 

Bardzo ważne jest, aby w czasie całego masażu Twój partner głęboko i spokojnie oddychał. Możesz mu w tym pomóc, sama głośno oddychając przez usta.


masaz-penisa-560.jpg
Żeby zrobić masaż penisa, nie potrzebujesz jego erekcji.

Dodatkowa informacja: Zanim przejdziesz do masażu genitaliów, krocza i pachwin, możesz zacząć od krótkiego masażu pośladków, pleców tuż nad pośladkami, górnej części ud i bioder Twojego partnera - to części ciała mężczyzny, które najczęściej są długotrwale napięte. Gdy przewróci się na plecy, możesz też rozmasować mu mostek, splot słoneczny (i promieniście - żebra), a dopiero potem przejść do masażu genitaliów.

Twój partner może mieć w czasie masażu erekcję lub nie, często się ona pojawia, ale nie jest potrzebna do tego, aby przeprowadzić ten masaż. Celem masażu jest zrelaksowanie partnera, danie mu swojej obecności i miłości, a nie jego erekcja czy orgazm. Może się tak stać, że Twój partner dozna wytrysku, zanim wykonasz mniej niż połowę zaplanowanych ruchów. Może się tak stać, że Twój partner dozna mocnego orgazmu i wytrysku, gdy będziesz się zbliżała do końca masażu. Może się tak zdarzyć, że ani erekcja, ani orgazm się nie pojawią.

Jeśli Twój partner ma skłonność do bardzo szybkiego wytrysku, niech skupi się na oddechu, im głębiej i spokojnie oddycha, tym dłużej będzie trwał masaż. Wdech należy brać z dołu brzucha i oddychać przez usta. Jeśli będziesz czuła, że masaż tak go podnieca, że jest na skraju orgazmu, a Ty chcesz go jeszcze pomasować - rób przerwy. W ich czasie możesz masować jego uda, pachwiny, klatkę piersiową, sutki, a on w tym czasie będzie mógł trochę ochłonąć.


W skrócie: 
Masuję genitalia partnera, kolejno: krocze, jądra, penis.
Masaż genitaliów mogę poprzedzić wstępnym masażem bioder i pośladków oraz uzupełnić masażem klatki piersiowej.

Jeśli trudno Ci wyobrazić sobie, jak ten masaż ma wyglądać, polecam filmy instruktażowe. Ja sama bardzo lubię film „Yoni & lingam massage” i widzę, że można go kupić za 11 euro na amazonie:  
http://www.amazon.de/Yoni-Lingam-Massage-intime-Berührung-Audio-CD/dp/B000RLCCPI
W artykule wykorzystałam skriny z tego właśnie filmu. 

Na pewno też, jeśli wpiszcie w YT hasło „lingam massage”, pokaże Wam się coś sensownego. Pamiętajcie tylko, że nie chodzi o film erotyczny, tylko instruktaż masażu. 

przykryty-pareo-560.jpg
Na koniec odsuń się od partnera, przykryj go lekkim materiałem, np. swoim pareo i poczekaj, aż powróci do rzeczywistości. :)


Jeśli chcesz się nauczyć masażu lingama u profesjonalistki, polecam weekendowy warsztat dla par w Kala Luna Temple w Warszawie.


Zobacz też:
Najlepsze książki o tantrze. Mój Top 5
Wytrysk, kobieca ejakulacja – bez tajemnic
Jak zrobić minetkę? Scenariusz dobrego cunnilingus
Pudrowanie odbytu, czyli obraz seksu w filmie porno
Czy można nie lubić seksu analnego?
Zapiski z krainy orgazmicznego mituVI.jpg
Autorką artykułu jest: 
Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010) i współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama, Natalia Miłuńska, Luna Mierzewicz, Karo Akabal i wielu innych kobiet i mężczyzn. Uczestniczy w warsztatach i kursach edukacji seksualnej, rozwoju osobistego, edukacji dorosłych, tantry, świętej i świadomej seksualności. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl

 
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 4)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12016.02.06, 10:48

Tadek
Świetny pomysł na dzisiejszy wieczór :)
# 22016.02.06, 17:42

meg
Voca, kochana, dzieki! I jak szybko!
# 32016.07.17, 14:12

DaReK
Ale natura to cie nie obdarzyła kolego :-D
# 42017.01.12, 09:33

Somting
Ten instruktaż masażu erotycznego zawiera wiele błędów praktycznych i świadczy o braku doświadczenia w tym zakresie.
Masaż erotyczny zawsze zaczynamy od tyłu. Zawsze do takiego masażu partnerzy powinni być nago- uprzednio po kąpieli lub prysznicu odświeżającym, a pomieszczenie powinno być przewietrzone i ciepłe. Owszem mile widziane dodatki: świece, muzyka relaksacyjna w tle czy kadzidełka- dodają pikanterii i robią nastrój. Masaż zaczynamy o tyłu- masujemy delikatnie plecy, pośladki , jądra z tyłu i nogi. Faceci uwielbiają z tyłu delikatny, zewnętrzny masaż odbytu- bardzo delikatny i zmysłowy. Masaż z tyłu powinien trwać około 30 minut- potem prosimy partnera o zmianę pozycji i zaczynamy masować przód: nogi, stopy, klatkę piersiową. Po czym zatrzymujemy się na okolicach najbardziej erotycznych: masujemy pachwiny, jądra, okolice pomiędzy odbytem a jądrami- wreszcie zaczynamy od penisa: i tu ważne- często mężczyźni nie mają napletka- a więc wędzidełka- więc są obrzezani: wtedy bardzo delikatnie masujemy żołądź: bo jest ona bardzo wrażliwa i masaż może powodować dyskomfort partnerowi. Jeśli partner ma napletek, bo faktycznie możemy masować wędzidełko- potem już tylko delikatne ruchy - zawsze należy doprowadzić partnera do orgazmu- bo jest to dla niego głębokie odprężenie i relaks- i jest doskonałym wstępem- do seksu: potem partner może dłużej być w środku partnerki. Mała rada: partner- po takim masażu- powinien się zrewanżować partnerce- tym samym masażem- doskonały wstęp do seksu. Powodzenia !

podobne artykuły

Prawdziwa historia pewnego masażysty misjonarza
Dawno, dawno temu, miałam taki moment na studiach, w którym badawczo zajęłam się tematem seksualności i tożsamości płciowej. „Gender” nie było wtedy jeszcze na topie i nikt w żadnym krakowskim barze jeszcze o nim nie słyszał. Inspiracją było raczej rozpustne życie akademickie moich znajomych. No dobrze – moje też. Zachciało mi się bliżej przyjrzeć się osobom, które korzystają z portali randkowych – tych erotycznych.
 
Jak zrobić masaż joni (waginy)?
Podobnie jak całe nasze ciało, nasze intymne części potrzebują dużo czułości i dotyku. Wiele osób może być zszokowanych faktem, że „to” się masuje, ale tak – masuje się. Jest to bardzo piękna duchowa tradycja, z której płynie wiele korzyści. Jedną z nich jest przekazanie miłości partnerce i złożenie hołdu jej kobiecości.
 
Idealny prezent dla dziewczyny – replika Twojego penisa!
Mężczyzno, zastanów się: na ile dbasz o swoją kobietę? Jak często dajesz jej prezenty i czy dałeś jej już ten najważniejszy, bez którego nie może fantazjować o Twoim Boskim Organie pod Twoją nieobecność? Chyba nie chcesz, aby żona lub narzeczona sięgała po jakieś „plastikowe namiastki”, kiedy może mieć „część Ciebie”!?
 
Masaż tantryczny zrobi z Ciebie kobietę multiorgazmiczną :)
Masaż tantryczny to droga, która może wyzwolić kobiety i doprowadzić je do „ziemi obiecanej” w ich życiu seksualnym. Odważ się na odkrycie zupełnie nowych horyzontów seksualnych, które wcześniej istniały tylko w snach!
 
Jak wykonać zmysłowy masaż?
Czy Ty też tak masz, że jak za oknem coraz ciemniej i zimniej, to częściej nachodzi Cię ochota na schowanie się pod kocykiem, przytulanie, głaskanie i pieszczenie z Twoją Drugą Połówką? Dłuższe wieczory, to więcej czasu dla siebie nawzajem, więcej czasu na seks i więcej ochoty na leniwą długą grę wstępną. Każdy z nas ma swój ulubiony sposób na tę pierwszą fazę aktu miłosnego, ale czy są wśród Was takie osoby, które próbowały lub chciałyby spróbować zmysłowego masażu we dwoje?
 

najnowsze artykuły

Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
seksualność kobiet » seks
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
Nie wyglądam, jak idealna, seksowna kobieta według mediów i magazynów mody, a w Sylwestra tego roku przeżyłam seks, o jakim nawet nie śniłam.
 
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
komentarze (1)
”Znów jestem spóźniona”. Znacie to zdanie? Z czym Wam się kojarzy? Z seksem w tle to jest tylko jedna okoliczność. Dziś jednak nie o nią chodzi, ale o dzień spóźnione rozstrzygnięcie naszej zabawy. Ale lepiej późno niż wcale. Dziękuję za Waszą cierpliwość!
 
Lubię seks ze sobą!
seksualność kobiet » masturbacja
Lubię seks ze sobą!
Czy do dobrego seksu potrzebuję kogoś? Czy ktoś najpierw musi dotknąć mnie, bym ja wiedziała, jak dotykać siebie? Czy odwrotnie - to ja badam i sprawdzam, i potem kieruję czyjąś dłoń, lub pozwalam sprawdzać jemu?
 
Podnieca mnie on cały
seksualność kobiet » opowiadania
Podnieca mnie on cały
Serce bije mi w rytm kroków, gdy prowadzę go na górę do mojego mieszkania, aby tam móc z nim pobyć.
 
Spotkałam syna Królowej Śniegu
seksualność kobiet » kochanek / kochanka
Spotkałam syna Królowej Śniegu
komentarze (3)
Spotkałam Kaja, spotkałam syna Królowej Śniegu. Od lat usiłuję wydłubać mu z serca lodowy okruch zwierciadła. Na początku nasz seks był cudowny, wspanialszy, niż wszystko, co do tej pory mnie spotkało. Oddanie, komunia, dzikość serca, brutalność i nieskończona czułość splecione w jeden gest. A potem - lodowate milczenie, odpychanie.
 

zobacz też

„Obrzezanie” kobiet. Klitoridektomia w praktyce, cz. 2.

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter