komentowany artykuł:

Raport z erotycznego wnętrza, cz. 2.
Raport z erotycznego wnętrza, cz. 2.
Pod koniec lat sześćdziesiątych postanowiłam napisać o kobiecych fantazjach seksualnych, ponieważ ten temat stanowił nie zbadany, brakujący element układanki, a ja uwielbiam oryginalne badania. Sama miałam fantazje seksualne i zakładałam, że mają je także inne kobiety. Lecz kiedy rozmawiałam z przyjaciółmi i wydawcami, wszyscy twierdzili, że nigdy nie słyszeli o czymś takim jak kobiece fantazje seksualne.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 1) / 1

# 12012.04.24, 00:21

AwaS
"Początkowo kobiety, z którymi przeprowadzałam wywiady, potwierdzały osąd Fromme'a. „Co to jest fantazja seksualna?" — pytały; albo: „Co pani chce przez to powiedzieć, sugerując że mam fantazje seksualne? Ja kocham mojego męża!"; albo: „Na co komu fantazja? Ja mam wspaniałe prawdziwe życie seksualne". Nawet najbardziej seksualnie aktywne ze znanych mi pań, które chciały uczestniczyć w moich badaniach, usiłowały zrozumieć, w czym rzecz, a potem kręciły przecząco głową".
Jakoś trudno mi uwierzyć, że można być tak głęboko nieświadomą tego, co dzieje się w twoim własnym umyśle, albo tak zakłamaną. Ja od dzieciństwa miałam fantazje erotyczne i byłam ich świadoma. Już wtedy wiedziałam, że jestem istotą seksualną, że czuję podniecenie, i akceptowałam to. Jak dorosła kobieta może nie być tego świadoma albo tak silnie wypierać swoją seksualność (nie mówię o przypadkach związanych np. z jakąś traumą)?

"(. . . ) my wcale nie śpimy, ale jesteśmy całkiem przebudzone, roznamiętnione, głodne seksu, a nasze apetyty są tak nienasycone, że podminowałyby system gospodarczy (. . . )".
Piękne! Też tak uważam. Czuję, że ten pozytywny wulkan tylko czeka, żeby z całą mocą nareszcie wybuchnąć. Świat się jeszcze bardzo zdziwi. Idzie nowe. Lepsze. Pełniejsza, bogatsza świadomość. Cieszę się, że urodziłam się kobietą.zobacz też

„Świadomość seksualna - na co mi to?” - nasz matronat

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter