komentowany artykuł:

Przechytrzyć siebie
Przechytrzyć siebie
Do seksu się zmuszałam odkąd pamiętam. Uprawiając seks, zamykałam wszystkie zmysły. Oddychałam ustami, żeby nie czuć zapachu. Myślałam, żeby się już skończyło, żeby nie słyszeć. Nie całowałam się prawie wcale, tylko jak muszę. Dotyku starałam się nie czuć, bo mnie ranił. Nie czułam, jak dotykam moimi betonowymi dłońmi. Oczy zawsze zamknięte. Nie mogłam na to patrzeć. Brzydziło mnie. A jednak, dlaczego TO robiłam przez tyle lat? I jaki to ma związek z seksem?
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 4) / 4

# 12013.06.07, 12:02

Marta
Bardzo dobry artykuł. Cała prawda. Najgorsze jest jak ktoś ( rodzice/partner/społeczenstwo) napisze nam scenariusz naszego życia i żąda żebyśmy się go odgrywali aż do śmierci a jak tego nie robimy i chcemy byc sobą, to nas karze. To tak naprawdę jest morderstwo i zamach na osobowośc, tak jakby chcieli zniszczyc nas i stworzyc sobie lalkę/robota, która będzie wykonywac wszystkie polecenia i oczekiwania. To dotyczy różnych sfer życia, nie tylko orientacji seksualnej.
# 22013.06.10, 12:57

Gusta
Dziękuję. Nie każdy ma tyle sił by wstać i wyjść i nie chodzi mi o ucieczkę, ale o zaznaczenie siebie i swoich potrzeb. Opresja społeczeństwa istnieje niezależnie od orientacji seksualnej. Od kobiety wymaga się więcej i po kilku latach takiego związku widzę, ale dopiero teraz, jak bardzo i szybko zmieniałam się w robota. ; jak bardzo się starałam i jak bardzo on chciał więcej. Obyśmy miały siłę postępować zgodnie z sobą. Pozdrawiam
# 32013.06.12, 21:38

Marta
Czy dalej korzystasz z psychoterapii? Cieszę sie, że Ci pomogła. Bardzo ciężko jest trafic na dobrego kompetentnego psychologa, a jeszcze jak się nie możę placic 100 zl za godzine to już w ogóle. Jak na razie musze sobie radzic sama ale współczuję osobom które mają poważne choroby psychiczne, bo na ich miejscu bym nie wytrzymała. Na razie jestem w kropce.
# 42013.06.15, 12:34

Gusta
Tak, korzystam. To praca na lata. Doprowadziłam się do stanu fatalnego, po prostu przestałam działać. Czasem można znaleźć pomoc na NFZ i są dobrzy terapeuci, którzy tak przyjmują, ale znalezienie takowego_takiej nie jest proste. Wiadomo, to b. duży wydatek. Jeśli chcesz pogadać: jagakra@wp. pl.zobacz też

”Podryw na nauczyciela”, czyli seks, który nie uzdrawia

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter