komentowany artykuł:

Pytasz
Pytasz
Kobiety nie powinny brać udziału w wojnie. Pytasz, co znaczy dla mnie wojna. Jestem kobietą, przepraszam. Wojny powodujecie Wy. Od zawsze lubiliście zabijać. Im większe łowy, tym większa radość. Krew. Krew. Krew. Lubujecie się w krwi.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 6) / 6

# 12012.09.18, 21:25

Rosa
"Toczyły się na polach, gdzie dwie przeciwne armie ścierały się na jasno określonych zasadach. Patos rycerza, i bohaterstwo i zasady gry nieurągające człowieczeństwu, wszystko tam było. "

Przykro mi, ale jako historyczka sie nie zgodze. Izracelskie wojska Starego Testamentu, wyrzynajace zdobyte miasta. Juliusz Cezar, mszczacy sie za powstanie w galii ogniem i mieszem i calkowitym spustoszeniem jednej z prowincji. Sredniowieczni rycerze, wiecznie napadajacy na wioski sasiadow. Renesans i wojny chlopskie. Wojna trzydziestoletnia, w ktorej zostala zabita polowa ludnosci Niemiec. Barok. Nasz pulk Dragonow ze zla slawa gwalcicieli i mordercow, ktory pewnej nocy kosztowal ich zycie. Rewolucja francuska. Spustoszenie wywolywane przez armie Napoleonska. Dopiero pozny 19 wiek zaczal w ogole tworzyc konwencje o ochronie ludnosci cywilnej. Poczatek wieku 20 byl ich zlamaniem, ale wierzcie mi: gdyby te miliony zginelyby w 16 czy 17 wieku, nikt by sie tym specjalnie nie przejal.
# 22012.09.19, 12:36

Rosa
Poza tym, Droga Autorko, kolejny kiks historyczny. W obozach nie odwiedzalo sie nikogo, bo oficjalnie nie istnialy. Za bycie lesbijka ladowalo sie w obozie zaglady z kategoria "asocjalna". Wiec obie panie moglyby sie calowac po udach ile wlezie. O ile nie zostalyby zaszczute przez reszte wiezniarek za "nieprzyzwoitosc" w obliczu smierci. Do dzis temat gejow i lesbijek w obozach jest przemilczywany, niekiedy nawet negowany przez wiezniow/wiezniarki.
# 32012.09.19, 18:15

Wojciech
Co to za brednie?? "kobiety nie powinny brać udziału w wojnach"? chyba powinno być coś w stylu że nie powinno być wojen no ale to trochę zbyt idealistyczne.
Podczas masakr nie cierpiały tylko kobiety ale wszyscy równo szli pod nóż. . . no ale chyba według autorki mężczyźni mogą ginąć na wojnie ale kobiety już nie powinny.
Ach na wojnach nie licząc tego XIX w. to nie było żadnych konwencji itp, nie było żadnych ustalonych reguł
# 42012.09.23, 01:14

aa
miało być prę słów o zgodności z historią, ale po przeczytaniu komentarza Rosy i mogę się tylko pod nim podpisać. reszta opowiadania to jakaś grafomania z pogranicza porno.
# 52012.09.24, 18:30

kreseczka
Autorka nawiązuje do: "Aimee i Jaguar" E. Fischer(odwiedziny w Teresienstadt- Niemka Lilly zachowuje się wbrew rozsądkowi i wybiera się do obozu, żeby zobaczyć swoją żydowską ukochaną-Felice ), "Monologów Waginy"E. Ensler(fragment o Jugosławii), pewnie też do "Kobiety w Berlinie"Anonymy i innych. "Pytasz" to kolaż z niezgrabnie posklejanych obrazków z tekstów kultury i naiwnych sądów.
# 62012.09.25, 19:28

vic
Powiem tylko jedno ktoś powienien cenzurować artykuly na stroniezobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter