komentowany artykuł:

XXI wiek. Stereotyp nadal rządzi?
XXI wiek. Stereotyp nadal rządzi?
Kobiety to szmaty i dupodajki, które puszczają się od razu - usłyszałam od chłopaka, który tak wyrażał się o kobietach przy mnie (kobiecie!), a później zaproponował mi seks. Jak myślicie, czy odmówiłam?
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3) / 3

# 12017.01.04, 10:16

Łowiczanka
Dużo mitów i stereotypów przytoczyłaś. Gdy się je czyta, wydają się kłamliwe, obraźliwe i w sposób oczywisty niesprawiedliwe. Problem polega na tym, że nawet, jeśli mało kto powie wprost, że tak właśnie uważa, to w warstwie nieświadomej te przekonania są bardzo mocno zakorzenione. W każdym i każdej z nas. I wyrządzają ogromne szkody. Dopóki nie zdemaskujemy ich, będą miały nad nami władzę. Dlatego koniecznie trzeba to robić. Dziękuję za ten artykuł i dziękuję Voce za tę stronę.
# 22017.01.04, 10:53

Jacek Atlantyda
Fajna :-) Jestem prawie taki sam, z tym, że uczuciami bym się nie bawił
# 32017.04.04, 08:58

MaC
Stereotyp ma się świetnie bo służy określonym grupom jako narzędzie. Do anihilacji stereotypów potrzeba wychowania w miłości. Do wychowania potrzeba czasu i samodzielności w myśleniu. Łatwej jest wynagrodzić swoją nieobecność kolejnym gadżetem niż zacząć myśleć. Dopóki społeczeństwo sterowane będzie przez wykreowane a nie rzeczywiste potrzeby, dopóty rządzić będą stereotypy a cyfrowa demencja pogłębiać.zobacz też

”Wagina. Nowa biografia” Naomi Wolf - recenzja

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter