komentowany artykuł:

Powiedz „nie”, gdy myślisz „nie”
Powiedz „nie”, gdy myślisz „nie”
Wielu osobom brakuje odwagi, aby odmawiać, gdy nie mają na coś ochoty. Krępują się, że kogoś rozczarują, czują się zobowiązane, boją się stracić czyjąś sympatię. Problem jest dość poważny, jeśli chodzi o mówienie „nie” w relacjach seksualnych.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 4) / 4

# 12012.01.12, 23:03

Filis
Może warto wspomnieć, że czasem możemy mówić też , mimo że wydaje się, ze to nie wypada. Sądzę, że taki sam problem jest z mówieniem "nie" jak i z mówieniem "tak". Za jednym i drugim stoi straszny lęk przed odrzuceniem, tona stereotypów i "wymagań".

Pozdrawiam!
# 22012.01.12, 23:04

Filis
Aaa. . . i wiem, że to stary artykuł, ale jakoś sobie przeglądałam je od nowa i przyszła mi ta myśl :)
# 32012.10.11, 18:37

przeczytalem
to mi sie najbardziej podoba:
''Zawsze można powiedzieć: było miło, ale już mi się to nie podoba. Zmienić zdanie można dosłownie w każdej chwili. Jeśli się powiedziało A. . . to wcale nie trzeba od razu mówić Z. ''

Zmienic zdanie mozna w kazdej chwili!

Czy to dotyczy mezczyzn lub innych sytuacji zyciowych? Ze zmienic zdanie mozna w kazdej chwili, kiedy mi sie cos nie podoba?
Tak! I tego wlasnie powinni uczyc na lekcjach w szkolach juz od najmlodszych lat! Zawsze mozesz zmienic zdanie, jezeli cos ci sie zaczyna niepodobac, a nie tkwic w jakims dziwnym poczuciu ze sie cos obiecalo, ze jak juz sie cos zaczelo, to trzeba to za wszelka cene dokonczyc, ze jak juz sie powiedzialo ''tak'' to nieladnie sie w trakcie wycofywac. . .

A wlasnie ze mozna zmieniac swoje zdanie w kazdej chwili, a szczegolnie w chwili, gdy sie cos przestaje podobac albo gdy na cos nie wyraza sie zgody!
# 42014.04.19, 21:00

lele
Odnośnie mówienia "nie" dla mnie problemem było to, że żeby powiedzieć "nie" zawsze miałam poczucie, że muszę się z tego "nie" wytłumaczyć, podać jakieś rozsądne uzasadnienie. Bo jak to tak można "nie bo nie" ?! Na szczęście już się z tego wyleczyłam. . . Choć trochę czasu mi to zajęło. . . Jednocześnie mam wrażenie, że mężczyźni rzadko kiedy cierpią na wyrzuty sumienia bo odmawiają. Kobietom kulturowo się wkodowuje poczucie winy, które towarzyszy mówieniu "nie" i konieczność sensownego i akceptowalnego (dla mężczyzn w większości przypadków) wyjaśnienia.zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Czy można żyć bez masturbacji?

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter