komentowany artykuł:

Oddajemy krew Ziemi
Oddajemy krew Ziemi
Ja podlewam nią kwiaty. Przyjaciółka zostawią ją w miejscach mocy. Jeszcze inna wylewa wraz z wodą po prostu przed domem. W ten sposób księżycowa krew wraca do Ziemi. Wiem, że jest nas coraz więcej, coraz więcej kobiet uczestniczy w tym niekończącym się rytuale.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 2) / 2

# 12017.11.13, 20:49

Emilia
Hej. Mam 13 lat i chciałbym używać kubeczka menstruacyjnego. Niestety moja mama jest bardzo sceptycznie nastawiona do niego. Jak przekonać mamę do niego? Jak wytłumaczyć jej że mimo to że jest wewnątrz ciała to jest on bezpieczny dla zdrowia?
# 22017.11.15, 18:10

Voca
Emilia, przykro mi, że mama nastawiona sceptycznie. A czy powiedziała Ci dokładnie o co chodzi? Jeśli chodzi o zdrowie, to kubeczek na pewno jest zdrowszy niż bielone chlorem podpaski czy tampony (ale są też podpaski i tampony organiczne czy też bawełniane i wielokrotnego użytku, które są zdecydowanie zdrowsze, tylko też sporo droższe). Ale co Twoja mama wie na ten temat i jakie są jej obawy? Kobietom, które kubeczka nie używały, często się to wydaje skomplikowane i dziwne. Czasem racjonalne argumenty niewiele dają, bo tu chodzi o emocje i nieuświadomione przekonania. Może porozmawiaj z mamą i wypytaj, co dokładnie ma przeciw. Mama patrzy ze swojej perspektywy i pewnie chce dla Ciebie dobrze, tylko kubeczek to dla niej pewnie i nowość i coś dziwnego. Myślę, że jak przegadacie sprawę na spokojnie, to coś może się uda przedsięwziąć. :)zobacz też

„Dojdź dla mnie” albo Grey nie do końca instruktażowy

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter