komentowany artykuł:

Fantazjowanie podczas seksu – zdrada?
Fantazjowanie podczas seksu – zdrada?
Czuję się strasznie. Często przyłapuję się podczas uprawiania seksu na fantazjowaniu o mężczyznach innych niż mój mąż. Czy to nienormalne? Czuję się taka winna, ale nic na to nie mogę poradzić. Fantazjowanie pomaga mi cieszyć się seksem, zwłaszcza po siedmiu latach bycia razem.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 11) / 11

# 12011.02.05, 08:35

heaven
Przyjemność przyjemnością, ale warto czasem zastanowić się nad tym co my byśmy czuli, gdyby partner/partnerka fantazjował podczas stosunku z nami. Jeśli, drogie Panie, wizja mężczyzny uprawiającego z Wami seks i rozmyślającego przy tym o innej kobiecie Was nie przeraża to rzeczywiście problem nie istnieje (albo istnieje, ale nie jest aż tak dokuczliwy). :-)
# 22011.02.05, 11:14

Voca
Mnie nie przeraża. Niech sobie myśli o czym chce:) I tak jest ze mną. Poza tym - to nie miłość ani zakochanie. To tylko fantazja.
# 32011.02.21, 21:31

jagoda
Podejrzewam, ze mój partner tez ma różne myśli, jednak ich nie znam, bo mi nie mówi. Ja też mu nie mówię, ale zawsze myślę o innym mężczyźnie i tylko dlatego mogę się kochać tak dziko i pożądliwie. Inaczej nic by nie wyszło. Nie czuję się z tym źle, bo dzięki temu jego rozpalam i jest nam obojgu dobrze, a chyba o to chodzi, żeby czerpać radość z seksu, a nie robić tego z czystego obowiązku.
# 42011.05.06, 15:18

Mira/Miranda
Marzenia to piękna sprawa, lecz czasami jest bardzo delikatna granica między marzeniami a rzeczywistością i trzeba uważać. Ja osobiście też mam dużo różnych marzeń seksualnych i to nie tylko podczas stosunku i wiem że mój mąż również, ale chyba wolimy o tym nie rozmawiać, by nie stworzyć sytuacji, w której jedno z nas zaproponuje by te marzenia urzeczywistnić. Sama dobrze wiem, że takie rzeczy się zdarzają, ale pewności nie mam czy to byłby dobry pomysł, przenieść nasze marzenia do sypialni (tej rzeczywistej).
# 52011.06.19, 18:14

Gunia z Grodu Kraka
Fantazje, myśli i tym podobne istnieją tylko w głowie swojego podmiotu. Niektórzy ludzie popełniają najgorsze zbrodnie bez cienia poczucia winy, jednak większość czuje winę za swoje myśli. Czasem wydaje mi się to jakąś częścią kontroli społecznej, jeśli osoba boi się własnych myśli to mało prawdopodobne, że stanie się w myśleniu za dobra. Dopóki zastanawia się czy jej myśli są normalne czy porządne, łatwo ją kontrolować i nią sterować. Jeśli się nie jest wolnym w swojej głowie, czy można mówić o wolności. Ludzie przychodzą do psychologa bo nie mogą sobie poradzić z poczuciem winy po takich fantazjach, jak to że mordują swoją złośliwą matkę, czy szefa. Tyle, że matka i szef mają się świetnie! Myśli nie są prawdziwe i absolutnie nie istnieją myśli nielegalne czy nieprzyzwoite. Jeśli kogoś to bawi może sobie fantazjować o czym chce a moralności nic do tego.
# 62013.02.06, 18:33

blan
fantazjowanie jest rzeczą piękną może głównie dlatego, że nie jest moralnie poprawne. moim zdaniem marzenia erotyczne są przejawem naturalnych popędów. nie należy zatem czuć się za nie winnym. ja często dziele się swoimi fantazjami na komdax. com -cudowny sposób na danie upustu swojej wyobraźni a jednocześnie niezła metoda na podkręcenie atmosfery w sypialni. .
# 72013.05.25, 18:36

ślicznotka26
uwielbiam fantazje erotyczne życie jest zbyt krótkie żeby z takiej przyjemności rezygnować.
# 82015.03.18, 15:08

ona
na początku zwiazku fantacje podczas seksu nie sa potrzebne bo tak mocno na siebie się działą ze nawet nie mana to czasu
fantazjuje zwykle o jednym ale wymyślonym facecie-znaczy nie znam go osobiście chociaż istnieje realnie :) i jakos mi to nie przeszkadza byc z moim facetem; on nic nie wie o tym i pewnie sam sobie tez cos wyobraża
# 92015.03.18, 15:11

Voca
Fantazje w ogóle nie są potrzebne. Ale jak ktoś lubi, to niech sobie fantazjuje na luzie. :d
# 102017.09.05, 16:07

Niemoja
Szkoda tylko, że Freud szkalowany. "Ów Bill Gates seksuologii" nie tylko jako pierwszy stwierdził, że homoseksualizm to nic złego, to jeszce patrzył na kobiety jako nieraz przewyższające mężczyzn w wielu kategoriach, a histerię widział nie tylko u kobiet. Ponad to czy autorka/autor artykułu byłby skłonny powołać się na jakieś źródło przytoczonego cytatu?
# 112017.09.05, 16:49

V
"Cytowany fragment pochodzi z książki Jego orgazm później, s. 107-110. " - co jest napisane na samej górze artykułu.zobacz też

„Waginatyzm” instalacja Iwony Demko

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter