komentowany artykuł:

Przytulanki-Głaskanki z Vocą w Echo24 TV
Przytulanki-Głaskanki z Vocą w Echo24 TV
Przytulanie koi nerwy, wzmacnia odporność, zmniejsza stres i sprawia, że robi nam się bardzo przyjemnie! Niestety, z prowadzącymi program przytuliliśmy się dopiero po rozmowie, więc kamera nie uchwyciła tej historycznej chwili.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 1) / 1

# 12017.02.02, 17:20

akuku
Uderz w stół. . . :) Do napisania tych kilku słów nt. Głaskanek-Przytulanek skłoniły mnie pytania prowadzących, a szczególnie Pana Redaktora, które padły podczas wywiadu przeprowadzonego dla TV Echo24.
Co skłania ludzi do przychodzenia na tego typu spotkania (i dlaczego obecność samotnych wdów złaknionych kontaktu miałaby być bardziej zrozumiała niż obecność małżeństw , które – w domyśle – same mogą sobie zapewnić odpowiednią 'porcję” przytulania i głaskania)?
Poprawa samopoczucia,poszerzanie horyzontów, super zabawa czy relaks, to „marchewki” i „wisienki na torcie” wielu warsztatów rozwojowo – integracyjnych. Sęk w tym, że większość z nich obejmuje wspólne działania i rozmowy, wpisując się tym samym w zwykły sposób funkcjonowania w społeczeństwie.
Na tym tle przytulanki mają unikalną formułę. Przeniesienie uwagi na ciało, bliskość i to, co 'między słowami 'pozwala wejść w przestrzeń głębokiej jedności z innymi ludźmi.
To niby takie proste, ale w tym pędzącym, rozgadanym świecie, w którym tak wiele dzieje się z poziomu „głowy” ta podstawowa, intymna (nie równa się seksualna) forma kontaktu z drugim człowiekiem/grupą to rzadkość. Przytulanki to głębko wspólnototwórcze i jednoczące spotkanie :)
Może tego (m. in. ) szukają małżeństwa;)

A teraz trochę „prywaty”.
Na spotkanie szłam podekscytowana jego inną formułą, ale też. . . z duszą na ramieniu. Zastanawiałam się, czy będę potrafiła się odnaleźć, „jak to w ogóle będzie wyglądać” i czy przypadkiem nie funduję sobie doświadczenia, w którym nie do końca chciałabym uczestniczyć. . . Tymczasem okazało się, że było to jedno bardziej rozwijających spotkań, w jakich brałam udział.
Voca potrafi stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której uczestnicy czują się szanowani i „zaopiekowani”, gdzie można naładować baterie, poczuć się dobrze i naprawdę błogo :)
Jeżeli chcesz sprawdzić swoje granice, skontaktować się z własnymi uczuciami, to przytulanki są do tego świetną okazją. Dla mnie był to emocjonalny i mentalny skok na bungee:)

zobacz też

„Nie wychodź po zmroku, bo Cię zgwałcą.”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter