komentowany artykuł:

Gdzie poznać mężczyznę?
Gdzie poznać mężczyznę?
Znam wiele kobiet, które zadają sobie to pytanie: gdzie można poznać mężczyznę?

Ja znam tylko jedno takie miejsce.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 6) / 6

# 12016.02.22, 20:49

Edyta
Współdzielę Twoje słowa. Od zeszłego tygodnia mam huragan w głowie i taki mi z nim dobrze. Z tym czego doświadczyłam we wspólnej przestrzeni z mężczyznami. Zaczynając od Ja, od poznania prawdy o sobie poprzez wgląd w drugą Istotę.
# 22016.02.22, 21:30

Ola
Nie ma takich mężczyzn, ale fajnie jest czasem pomarzyć :)
# 32016.02.23, 08:07

schizofrenik
Ja się boję wszystkiego i wszystkich, a ludzi bardziej niż zwierząt. Nie widzę w tym nic dobrego. Mówić o uczuciach wcale nie jest łatwo (tym bardziej jak kogoś lubisz i wstydzisz się mu coś przekazać), bo ludzie dorośli są bardzo fałszywi. Wszyscy dzisiaj udają kogoś innego, po dziesięć razy na dobę. Raz są 'luzakami' przed kolegami, raz niewiniątkiem przed rodziną, raz pracusiem przed szefem, raz (albo i więcej) skur**** przed kimś, kto im nie pasuje. Mi to nie pasuje, bo nie umiem się zdecydować i często jestem naiwny. Zachowywać się odpowiednio do sytuacji, a pokazać swoje prawdziwe oblicze to dwie różne rzeczy. . .
# 42016.02.23, 09:44

Voca
Mówić o uczuciach nie jest łatwo. Nie jest też łatwo czuć te uczucia po latach treningu zabijania czucia (nie płacz, nie złość się, uśmiechnij się, co się tak cieszysz, nie ciesz się tak bardzo, bo zaraz coś złego się stanie itp), nie jest też łatwo sobie pozwolić czuć to, co się czuje.

No i co?

Jedyny sposób na bycie sobą, to właśnie czucie tego, co się czuje. Szczere mówienie prawdy. Liczenie się ze sobą, a dopiero na drugim miejscu z innymi. W ogóle mnie nie dziwi, że ktoś się boi. Strach towarzyszy nam być może na każdym kroku. A jednak idziemy dalej.

Nie ma dobrych relacji ani miłosnych, ani seksualnych bez emocji i szczerości. Gdy się spotykają dwie gry aktorskie - jest tylko wydmuszka. Gdy się spotykają dwie prawdziwe osoby - może być coś prawdziwego i pięknego. Warto próbować. :)

@Schizofrenik - Nie wszyscy ludzie są fałszywi. Znam całkiem duże grono ludzi dorosłych - szczerych, prawdziwych, bezpośrednich.
# 52016.02.23, 16:58

Edyta
Współdzielę Twoje słowa. Od zeszłego tygodnia mam huragan w głowie i taki mi z nim dobrze. Z tym czego doświadczyłam we wspólnej przestrzeni z mężczyznami. Zaczynając od Ja, od poznania prawdy o sobie poprzez wgląd w drugą Istotę.
# 62016.02.23, 23:30

Omni
Wpierw odniosę się do tego o Ola napisała "Nie ma takich mężczyzn. . . " - szczerze wątpię byś poznała na tyle szeroką grupę facetów, by móc tak stwierdzić, a tym bardziej powątpiewam by ta grupa się przed Tobą otworzyła.

Chciałem przedstawić punkt widzenia faceta, ale po prostu nie rozumiem związków i można by to o kant pupy rozbić. Więc powiem tylko taki truizm, że często to co do kobiet się stosuje można zastosować do mężczyzn, dlatego później warto się zastanowić czy jest sens coś zrobić, po co to zrobić i czy jest to rzecz uniwersalna. Czy pokazywanie swoich emocji jest dobre, czy może tłumienie ich jest w porządku, a może jakaś równowaga w tym. Czytając mądry obrazek w internecie, który pokazuje jak dobrze jest gdy kobieta pokazuje co czuje, pokazuje zazwyczaj jedną konkretną wersję, więc warto zadać pytania, jakich ten obrazek/tekst nie zadaje.

Przykładem może być obrazek na czarnym tle "Facet który uderzy kobietę, będzie miał ze mną do czynienia" czy coś w tym stylu. Nie ma tu pytania o to, dlaczego to zrobił, a może to była scena łóżkowa i miała taki fetysz, nawet zakładając, że to było na ulicy i nie miało nic wspólnego z upodobaniami, może kobieta była agresorem i była silniejsza od faceta? Czy przesłaniem tego jest by bronić słabszych czy może by kobiety z góry traktować jako słabsze, a może uprzywilejowane, ale wymagające opieki - trochę jak dzieci. Może się zrodzić więcej pytań, których twórcy często nie zadają, bo to nie jest ich celem.
zobacz też

„Nie wychodź po zmroku, bo Cię zgwałcą.”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter