komentowany artykuł:

Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5) / 5

# 12017.07.16, 11:55

niki
* Pamiętać o rocznicach
* Zawczasu przygotować wszystkie szczegóły (dzieciaki u teściów, kupno, rezerwacja biletów)
* Zaskoczyć (spontanicznym) wypadem na miasto (kino, restauracja, teatr, co tam ONA lubi)
* Wreszcie romantyczny wieczór we dwoje.

Tylko jaką mam gwarancję że schemat zadziała.
# 22017.07.16, 15:47

Voca
@Niki - jeśli to nie zadziała, to miło spędzisz czas.

Chyba, że to nie jest dla Ciebie miłe spędzanie czasu, tylko wysiłek i straszliwe poświęcenie, bo nie lubisz:

a) dzielić się obowiązkami,
b) robić niespodzianek i dawać prezentów,
c) celebrować tego, że jesteście razem i jesteście ważni,
d) pokazywać jej, że ją kochasz i jej pragniesz,
e) spacerować.
# 32017.07.17, 22:00

niki
Po pierwsze primo: Jest i to bardzo. (za wyjątkiem polskich komedii romantycznych)

Secundo: Takie wypady niespodzianki . . . nie lubię niespodzianek.
Terminarz zapchany po marginesy, doklejone żółte karteczki i nagle pytanie drugiej połówki " wyjdziemy dziś na miasto"
W zasadzie lepiej dla związku gdy można tak z góry założyć, że jeden wieczór organizuje jedno a za tydzień drugie. Szef może nas wpieniać, kontrahent zawali termin a i tak trzyma nas myśl że z piątku na sobotę . . . oj będzie się działo.
Spontaniczność nie, planowanie tak

Tertio: Tak facet winien bo zaniedbał, spoczął na laurach. Chyba często się tak zdarza. Taka postawa wynika jednak z sposobu w jaki wychowuje się obecnie chłopców. a możne i dziewczynki też.
Pamiętasz ze szkoły hasło 3xZ zakuj, zdaj, zapomnij.
Zakuj w sensie poderwij, rozkochaj, pokaż otoczeniu że masz kogoś, że spełniasz wymagania społecznych konwenansów.
Zdaj - narzeczeństwo, małżeństwo, dom, dzieci, sadzonka dębu w ogródku i labrador.
Zapomnij - No czego ŚWIAT ode mnie chce.

Stąd pytanie "Tylko jaką mam gwarancję że schemat zadziała. "
Jasna informacja czego od nas oczekujecie i równie jasna wątpliwość.
Wiem że jest to konsekwencja zwapniałego modelu relacji małżeńskich i braku działań w celu zapobieżenia podobnym zjawiskom ( frustracja, zobojętnienie, brak aktywności).
Kończy się to tym że w związku ścierając się pomiędzy postępowaniem jednej a oczekiwaniami drugiej połówki niszczymy całość.

Quarto: Zamień w swoim tekście słowa kobieta na mężczyzna i przeczytaj ponownie

adnotacja do punktu (a) dzielić się obowiązkami,
"kobieta pamięta okres zalotów, gdy nie „musiała” się tym zajmować"
# 42017.08.10, 07:48

memo2005
Jestem mężczyzną. . .

Romantyczne niespodzianki? Cudowne. . . Mąż w pracy rezerwuje stolik, oragnizuje kwiaty, szykuje się na wieczór, dzwoni do mamy aby wzięła dziecko. Wraca do domu "Kochanie! Dzisiaj idziemy na cudowny wieczór!". . . a żona "Wiesz co Misiu, jestem totalnie zmęczona. . . kiedy indziej, dobrze? Może po prostu napijmy się wina? Zresztą Kubuś nasz maleńki dzisiaj jest jakiś rozdrażniony i nie zostanie u mamy. . . " :) :) Romantyczne niespodzianki są fajne na fillmach.

Punkt drugi. . . Super-hiper wieczór, restauracja, kino, kwiaty, dziecko u teściowej. Wracają do domu o 23-ciej. . . ale ona w ogóle nie myśli o seksie, ona tego nie pragnie, nie jest podniecona. Taka to bogini? Do seksu? Również -- tylko na filmach to działa.

Aby żona chciała seksu, to trzeba ją na seks poderwać. Aby widziała pożądanie, aby chciała, miała ochotę, marzyła o seksie. Na cóż tutaj restauracja? Kwiaty? To działa ale na filmach -- bo przecież uczuć nie da się sfilmować.

Cytat: "Wiele kobiet opowiadało mi, czego brakuje im w seksie . . . na przykład same muszą zarezerwować stolik w restauracji czy same znaleźć opiekę do dziecka. " Sorki, ale to jest totalna bzdura. . . Naprawdę rozmawiałaś z wieloma kobietami? CZego brakuje w seksie? Rezerwacji stolika?

Ostatecznie odnoszę wrażenie, że napisany artykuł jest po to, aby po prostu coś na portalu się pojawiło.
# 52017.08.10, 19:27

Maciuś
Jestem facetem: Po rozwodzie.
Dla kobiety najlepszym afrodyzjakiem jest stan niepewności. Ten stan najlepiej zapewnić, kiedy kobieta jest jeszcze panną. Brak pewności do do dalszego statusu napędza jej hormony. Po upgrade statusu panna/narzeczona do żony, seks dla przyjemności i bliskości z mężczyzną zaczyna być seksem dla unasiennienia. PO wykiełkowaniu nasionka wiele kobiet zamienia się w królowe lodu. Małżeństwo, czyli byt, zapewnione, upgrade z żony na matkę - jest, motylki w brzuchu są. A facet. . . No cóż, zrobił swoje, więc niech teraz utrzymuje. Zatem rola faceta sprowadza się do konia roboczego, przywieź, posprzątaj, załatw, zawieź, przywieź, dotykać nie musisz, poświęć czas dzieciom. A jak Ci się nie podoba, to już wiesz ile z ciebie wyciągnę, oczywiście z mieszkaniem. I tak facet jest zakładnikiem własnej seksualności. Kobiety nawet nie okazują najmniejszej czułości swoim martnerom, mimo że maja jej w nadmiarze dla dzieci (to zrozumiałe), kotełów, piesełów, rodziny (swojej, nie męża), psiapsiółek. . . Kiedyś facet ma dość, i albo idzie na bok, albo odchodzi ryzykując swoim dorobkiem i szantażem kobiety odnośnie kontaktów z dziećmi.
W przypadku zawierania tzw. związku formalnego, proponuję zabezpieczyć stan kobiecej niepewności a tym samym pobudzenia seksualnego intercyzą, a lokum kupować wyłącznie na siebie.
Więc droga Autorko: Romantyczna kolacja nie zadziała na każdą kobietę, zwłaszcza na mającą fioła na punkcie dziecka, które jest jej całym światem. Dla partnera jest wiecznie zmęczona, przeważnie naburmuszona, ma jakieś pretensje i roszczenia. Więc facetom po pewnym czasie odechciewa się wszystkiego, a już na pewno żebrania o seks i wyskakiwania z kolacyjkami, po której kobieta jest zmęczona (jeśli nie jest zmęczona przed) i odwraca się w łóżku smutnym obliczem. .zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter