komentowany artykuł:

Ale masz cycki! Czyli ciało, które onieśmiela
Ale masz cycki! Czyli ciało, które onieśmiela
Z tego wszystkiego wybucha, mówiąc do jakiejś nieznanej dziewczyny lub koleżanki „ale masz cycki”. Bo jego to nagie ciało, ta sytuacja, ta nagość – po prostu onieśmiela. Jest z tym zupełnie nieoswojony i wymięka, może nawet panikuje. Może nawet w tej saunie gorączkowo szuka ręcznika, żeby się szybko przykryć i nie zdradzić z nagłą reakcją ciała.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5) / 5

# 12016.03.15, 00:12

niki
Wychowywać.
Wychowywać i to od najmłodszych lat, bo podane przykłady reakcji mężczyzn to objaw zatrzymania się na poziomie co najwyżej sześciolatka.
(ekscytacja nowym, brak wypracowanych hamulców społecznych, tzw końskie zaloty, choć to ostatnie tyczy się bardziej nieokrzesanych nastolatków)
Rodzice olali sprawę edukacji i zadziałał mechanizm "czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał".
Zawsze jest to wina opiekunów. Trzeba pamiętać, że model socjalizacji dzieci w polskich domach ogranicza się do
"te nie pyskuj, nie nie podskakuj, siedź na d. . . e i przytakuj". Pozbawiając chłopców rzetelnych odpowiedzi na ich pytania. Uciszając, gdy wyrażają opinię. Ograniczając możliwości "spuszczenia pary" poprzez wybryki, hałas i sporty kontaktowe. Tworzy się emocjonalnych i społecznych troglodytów, którzy to spuszczeni z opresyjnej rodzicielskiej kurateli szaleją jak zające w kapuście. Bo według nich, co Jasiowi nie wolno, Janowi już nikt nie zabroni.

Piszę to ponieważ, mężczyzn (o dziwo) też wkurwiają komentarze rodem z pod budki z piwem.
# 22016.03.15, 07:46

schizofrenik
" „O tym się nie mówi”, to można tylko robić. " - i to jest właśnie ta fałszywość ludzka. Wszyscy 'to' robią, ale nikt o 'tym' nie rozmawia normalnie. Po prostu nie umiemy rozmawiać na ważne tematy, a gdy coś się wspomni o seksualności, to od razu mają cię za zboka. Druga rzecz - ważne tematy wymagają doboru słów, trzeba mieć szacunek dla drugiej osoby, szczególnie jak chcemy się z nią zapoznać. No i podsumowanie ' zachowaj komentarz dla siebie' jest zawsze dobre. Pytać można o wszystko, bo "kto pyta nie błądzi", ale jeśli nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej ugryźć się w język.
Czy dorośli też się tak zachowują, np. w saunie??? Dla mnie osoba dorosła i dojrzała to ktoś w wieku 30-40 lat. Pełnoletność nie ma nic do rzeczy przecież.
# 32016.03.15, 09:12

niki
Schizofrenik może trochę chaotycznie, ale porusza parę ciekawych wątków.
Można by je streścić do tezy.
Nie ma pedagogów i opiekunów, którzy byli by w stanie wykształcić i wychować dzieci i młodzież w stopniu wystarczającym do przełamania kulturowych i socjologicznych naleciałości.
?potrzeba opracowania zreformowanej kindersztuby?
# 42016.09.18, 18:28

blackheart
Stwierdzenie "wielkie cycki" nie jest komplementem!!!!!!!
# 52016.09.19, 18:02

poznaniak123
Witam, brak nam mężczyzną oswojenia się z własną seksualnością a co dopiero z seksualnością kobiet.
Jesteśmy siermiężni w komplementowaniu kobiet, ich urody, intelektu bo cielesność i seks w kulturze ostatniego półwiecza był siermiężny i plebejski tak zostaliśmy wychowani. Plaża naturystów to nadal siedlisko zgnilizny i zboczenia a nie miejsce gdzie po prostu można się nago poopalać.zobacz też

„Obrzezanie” kobiet. Klitoridektomia w praktyce, cz. 2.

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter