komentowany artykuł:

Kastracja kobiet w XIX wieku
Kastracja kobiet w XIX wieku
Z akt londyńskiego Szpitala Chelsea z roku 1879 dowiadujemy się, że usuwanie łechtaczki i warg sromowych stało się praktyką tak powszechną, iż postanowiono zastosować ją u 21-letniej panny wyłącznie dlatego, że miała nieregularne miesiączki.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5) / 5

# 12011.05.01, 16:16

obca
jestem w szoku, czemu o takich rzeczach nikt nie mówi !
# 22011.05.11, 15:41

Gunia z Grodu Kraka
@obca: Bo to podważa nieomylność nauki, do której wspołczesna medycyna i psychologia roszczą sobie prawo. Ja jestem psychologiem i kiedy na studiach czytałam prace z zakresu psychologii ewolucyjnej, lub psychoanalizy, przeżywałam katusze złości i niedowierzania. Wszystko ocieka nienawiścią do kobiet i patologizacją kobiecości.
Teraz też medycyna nie wie wszystkiego, i jeśli za kilka lat okaże się, (przykład czysto teoretyczny) że chemioteriapia jest gorsza od raka, a rak uleczalny przez nasiadówki w rumianku, to też za 100 lat nikt nie będzie wiedział, co się teraz z pacjentami wyprawia.
To jak te tortury, którym niegdyś poddawano chorych psychicznie, a które miały wypędzić z nich chorobę, medycyna ma na sumieniu więcej ofiar arogancji, niż przez ostatnie 100 lat, kiedy jest coś warta zdążyła uratować istnień. Myślę, że wliczając w to wynalezienie szczepionek na najpopularniejsze plagi, więcej umarło przez lata eksperymentów, niż dotychczas skorzystało z dobrodziejstw ich wyników. . .
# 32011.05.11, 15:50

Voca
@Gunia - "jeśli za kilka lat okaże się, (przykład czysto teoretyczny) że chemioteriapia jest gorsza od raka, a rak uleczalny przez nasiadówki w rumianku, to też za 100 lat nikt nie będzie wiedział, co się teraz z pacjentami wyprawia" - popłakalam się ze śmiechu!

Ale - zupełnie serio - masz całkowitą rację i to jest bardzo przykre. Lekarze i dziś używają sobie na kobietach, nawet na ich wycinaniu, czy przycinaniu i robią to dla "ich dobra". O tym opowiada fantastyczny film - Orgazm Sp. z o. o.

Jak wyrzucisz spacje, to ten link Cię przekieruje: seksualnosc-kobiet. pl/filmy/orgazm_sp_z_o_o
# 42011.05.11, 15:51

Voca
A! Pisząc "fantastyczny", miałam na myśli, że bardzo dobry. Bo to jest dokument niestety, a nie fantastyka naukowa.
# 52011.05.11, 16:05

Gunia z Grodu Kraka
@Voca, niestety nie otworzy mi się, bo jest za darmo tylko w Polsce, ale poszukam gdzie indziej.zobacz też

„Szybki kurs pisania scenariuszy erotycznych dla kobiet”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter