komentowany artykuł:

”Ku pokrzepieniu serc i macic” - Duża książka o aborcji
”Ku pokrzepieniu serc i macic” - Duża książka o aborcji
Ta książka jest – jak znalazł – dla każdej nastolatki, dziewczyny, młodej kobiety. Jest to pozycja, która powinna się znaleźć w każdej bibliotece szkolnej i to na honorowym miejscu. Tak, żeby dziewczyny (i dziewczynki) wiedziały, czym jest antykoncepcja, aborcja i ciąża, zanim jedna z ich koleżanek stanie przed dylematem, czy donosić, czy przerwać ciążę.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 7) / 7

# 12011.06.13, 09:43

Adrien
Z pewnością warto przeczytać i kiedyś się do tego zabiorę. Mam nadzieję, że jedynym wnioskiem z lektury nie będzie "nigdy nie pokażę tej pozycji mojej córce, żonie i żadnej innej kobiecie jaką znam". Bo przecież ten pasożyt, który sobie w Tobie, kobieto, rośnie wcale nie pojawił się tam za Twoją przyczyną i wcale nie ma prawa żyć tak samo jak i Ty. . . Są sytuacje kiedy on Cię zabija. Ale zazwyczaj tak nie jest. . .
# 22011.06.13, 14:45

Voca
@Adrien - często jest tak, że to dwie osoby ponoszą odpowiedzialność za ciąże, ale są też sytuacje, kiedy odpowiedzialny jest tylko facet. Wszak wiadomo, że kobiety się same nie gwałcą. Każda kobieta może mieć inny stosunek do ciąży z gwałtu, ale myślę, że dla większości taka ciąża będzie właśnie niczym rozwijanie się w brzuchu pasożyta, Obcego, który niszczy twoje ciało i twoje życie.

Usuwanie ciąży jest tematem tabu i to jest bardzo złe. O aborcji trzeba dużo dyskutować. Nie dlatego, żeby kogoś przekonać do swojego zdania, żeby go przekabacić, tylko po to, aby kobiety, które kiedyś staną przed taką decyzją, mogły ją na spokojnie przemyśleć. Poradzić się rodziny, przyjaciółek, może księdza czy rabina - jeśli są religijne. I żeby świadomie zdecydowały, co zrobić - a nie w pośpiechu decydowały się na niebezpieczne dla życia i zdrowia aborcje. Także po to, żeby kobiety, które usuwają ciąże z przyczyn medycznych, nie czuły się jak morderczynie. Także po to, żeby te, które mogą ciąże przerwać w Polsce legalnie (po przecież są przypadki, kiedy można to zrobić), miały taką możliwość. Nie każda kobieta zaryzykuje swoje życie czy zdrowie, szczególnie jeśli jest już matką. A w Polsce - z powodu tabu i hipokryzji - bardzo często kobiety są zmuszane do rodzenia, albo też umierają, będąc w ciąży, bo lekarze nie chcą ich leczyć! Także po to, żeby te, które teraz narażają swoje zdrowie i życie, płacąc za to w podziemiu grube tysiące, mogły to zrobić w ludzkich warunkach i nie musiały cierpieć!
# 32011.11.03, 22:10

steff
ddlatego głosy drugiej strony sa usuwane z komentarzy? 'O aborcji trzeba dużo dyskutować. Nie dlatego, żeby kogoś przekonać do swojego zdania, żeby go przekabacić, tylko po to, aby kobiety, które kiedyś staną przed taką decyzją, mogły ją na spokojnie przemyśleć'. bo prawdziwa dyskusja jest wtedy kiedy my mówimy?
# 42011.11.03, 22:17

Voca
A dyskutuj sobie, ile chcesz. Załóż sobie wątek na którym chcesz forum albo zorganizuj dyskusję w jakimś klubie, proszę bardzo. Dyskusję się prowadzi na argumenty, ale gdy ta "druga strona" agrumenty zastępuję oszczerstwami. . .
# 52011.11.03, 22:40

Wtrącalska
. . . proponuję innowację: najpierw czytamy, później się burzymy.
Bo dyskusja o konkretnej pozycji książkowej dotyczącej jakiegoś tematu to nie to samo, co bitwa na światopoglądy.
# 62012.06.19, 07:20

Stop dzieciobójstwu
Cyt: "Ale przede wszystkim jest to książka o normalności wyboru. O tym, że każda dziewczyna i kobieta ma niezbywalne prawo decydować o swoim życiu, o tym, czy rodzić i wychowywać, czy rodzić i oddać do adopcji, czy też – usunąć ciążę. "
Ale bez sensu jest to zdanie. Przecież kiedy kobieta zleca ZABICIE swojego nienarodzonego jeszcze dziecka, to nie decyduje już o życiu swoim, jeno nowego człowieka. Wybór, w wyniku którego ginie niewinna osoba chyba nie zasługuje na miano "normalnego", nie?
Inny przypadek: sprawca gwałtu zostaje skazany na parę lat więzienia, a poczęte w wyniku tego czynu dziecko może zostać w świetle prawa Rzeczypospolitej wydane na śmierć. To ma być sprawiedliwe prawo?!
Niektórzy mogą stwierdzić: "taki płód to przecież jest zależny od matki, nie ma świadomości ani nic". A czy Państwo pamiętacie, co myśleliście np. w wieku 18 miesięcy? Byliście niezależni od opiekunów?

Inny cytat: "Ale prawo do wyboru mają nasze sąsiadki: Białorusinki, Rosjanki, Ukrainki, Czeszki, Słowaczki, Niemki, Szwedki. " No i co? Gdybym tak wprowadził się do bloku, gdzie wszyscy sąsiedzi są złodziejami samochodów, to też mógłbym kraść?
"Mają je kobiety w całej Europie". To NIEPRAWDA. Czyżby takie piękne kraje takie jak Liechtenstein, Irlandia, Malta nie znajdowały się w Europie?

To tyle.
Z Aniołami
# 72012.06.19, 11:12

LOLLLL
Lol, czy pro-liferzy naprawde nie mają nic lepszego do roboty niż wchodzić na portale feministyczne i szerzyć swoich ciemnogrodzkich bulwersów :)
Ja, z racji tego że aborcja jest nielegalna w tym cudownym kraju, zawsze używam gumek wraz ze środkami plemnikobójczymi tak na zapas, każę facetom wysuwać sie ze mnie przed wytryskiem (i spuszczaś w gumke), a potem jeszcze sprawdzam otoczenie czy nie zostało zaplemnikowane i wszystko myje protexem :)
Dla partnerów którzy mi powiedzą mi, "ale taki seks z Tobą jest trudny i nieprzyjemny, nie możesz brac pigułki?" odpowiem: " sam sie faszeruj hormonami kuta. . . . !" :)
I żeby panowie tak namolnie nie utrudniali ustanowienia prawidłowych praw regulujących proces aborcji, mogłabym moze od czasu do czasu pozwalać sie im spuszczać w środku w tą gumkę (3% szans ze przeniknie plemnik a i moze być uszkocdzona mechanicznie ;p). A tak to niestety. . . moja dziurka nie bedzie schowkiem dla niczyjego nasienia bo nie życzę sobie być krową rozpłodową w najbliższym czasie :)
dziękuję Polsce za to że jest taka cudowna i prawo ma tez na miejscu i cywilizowane :)zobacz też

„Zdążę wyjąć”, czyli o tym, że ciąża nie bierze się z masturbacji

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter