komentowany artykuł:

Aborcja bez bólu
Aborcja bez bólu
W 20. tygod­niu zakończyłam ciążę bez bólu, pod narkozą, w Holandii, w jed­nej z klinik pole­canych Polkom na stronie Women on Waves. Dziękuję człowiekowi, który na pewnym forum pole­cił tę klinikę.
czytaj komentowany artykuł »
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 4) / 4

# 12014.03.31, 19:44

eM
Mary,
buziaki i przytulenia :-*
jak byłam nastolatką, marzyłam, że morze w tym kraju coś drgnie, coś się zmieni, że choćby w takiej sytuacji jak Twoja na spokojnie będzie można skorzystać z drakońskich ale jednak jakiś praw. Nadzieję straciłam jak jechałam z koleżanką na Słowację, a inną odbierałam po 22 z gabinetu ginekologicznego - jedna decyzji lekarskiej nie miała, inna miała, ale nie miałyśmy siły jeździć po innych województwach, zwłaszcza, że ot tak ciągle urlopów by jej nikt nie dał (próbowałyśmy w 6 szpitalach). Kilkanaście lat mojego życia poświęciłam na to, by poza nauka, pracą, własnym życiem wyszarpnąć jeszcze trochę na działalność, na aktywizm, na rozmowy z ludźmi i ukazywanie pewnych spraw. Najczęściej kosztem wolnego czasu (jakiego wolnego czasu. . . . ). Opadłam z sił i wiary w rozumowe rozwiązania, teraz szlifuję kolejne języki i uczę się jak szalona różnych rzeczy, przygotowuję się do życia w innych miejscach - tam gdzie kobieta nie jest ciągle podejrzana. Może się coś zmieni, ale ja na razie muszę zatroszczyć się bardziej o siebie, mam tylko nadzieję, że stanie jeszcze w tym kraju dość kobiet i mężczyzn, którzy też czują potrzeby zmian.

:-*
eM
# 22015.03.01, 12:33

kasia
nie powinnaś usuwać dziecka. Powinnaś jej urodzić!
# 32015.03.05, 22:35

AwaS
Mary, bardzo dziękuję Ci za ten tekst! Wszystkiego najlepszego!
------------------------

@ Kasia (# 2): Ty powinnaś zająć się własnym życiem, trochę edukacji też nie zaszkodzi.
# 42016.01.03, 11:56

mary 2
Mary, b dobry artykul i b dobra decyzja wspolna, jak chory kraj to uciekać tam, gdzie nas szanują i to, co jest w dokumentacjach medycznych!. a ci nasi lekarze, sami kiedyś w większości przeprowadzali tyle aborcji,ze nam się w glowach nie miesci, szczególnie ci, którzy teraz sa tak bardzo na "nie", wiem to również od ginekologa z kraju, ktora się nie zgadza z tym, jak Ty, ja i wiele innych osob. B dużo mi opowiedziała, oj dużo, o tym jak i co się dzialo w tym temacie, wiec dużo cennych informacji padlo z wiarygodnego zrodla, z tej tzw "kliki". pozdrawiamzobacz też

„Waginatyzm” instalacja Iwony Demko

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter